Sledovat Sony Česká republika

Foťte jako profesionál s Xperia 1 II od společnosti Sony, kterou si již nyní můžete předobjednat

Tisková zpráva   •   Kvě 26, 2020 10:30 CEST

  • Trojitý fotoaparát se špičkovou technologií Sony Alpha a optikou ZEISS T* s antireflexní vrstvou a kalibrovanou speciálně pro telefony Xperia
  • Špičková technologie automatického ostření fotoaparátu nabízí sériové snímání rychlostí až 20 snímků za sekundu[i] s výpočty AF / AE 60krát za sekundu[ii] a Real-time Eye AF pro lidi i zvířata[iii]
  • Cinematography Pro “powered by CineAlta” umožňuje nahrávat různými snímkovacími rychlostmi[iv] a nabízí více manuálních ovládacích prvků, které přinášejí úžasný zážitek při nahrávání
  • Kvalita zvuku přesně podle záměru umělce díky audiu vyladěnému ve spolupráci se společností Sony Music Entertainment, stereofonní reproduktory umístěné vepředu a nový 360 Reality Audio[xiii] s jedinečným hardwarovým dekódováním pro optimalizaci kvality zvuku
  • 4K HDR OLED displej CinemaWide s poměrem stran 21:9 a úhlopříčkou 6,5”[v] poskytuje nebývalou přesnost barev v režimu Creator “powered by CineAlta”.
  • Optimální rychlost a výkon s konektivitou 5G příští generace a platformou pro mobilní zařízení Qualcomm® Snapdragon™ 865 5G s baterií o kapacitě 4000mAh s bezdrátovým nabíjením.

Nový model Xperia 1 II, který si nyní můžete předobjednat, byl navržen s ultrarychlým připojením 5G, stvořeným pro rychlost. Je vybaven trojitým fotoaparátem a řadou špičkových technologií převzatých z profesionálních digitálních zobrazovacích modelů Sony Alpha.

Xperia 1 II nabízí dokonalý fotoaparát pro fotografické nadšence, s nímž můžete fotit jako profesionálové díky technologii AF vyvinuté pro fotoaparáty Alpha™ s vyměnnými objektivy. Fotoaparát s trojitým objektivem nabízí nepřetržité automatické zaostřování, které provádí výpočty AF / AE 60krát za sekundu[ii]. To znamená, že Xperia 1 II je prvním chytrým telefonem na světě, který nabízí nepřetržité sledování AF / AE pro vysokorychlostní snímání rychlostí až 20 sn. / s [i]. Je ideální pro zachycení sportu, fotografování divoké přírody nebo dokonce neposedných dětí, protože můžete zaostřit na objekt a sledovat jej bez ohledu na to, jak se po záběru pohybuje.

Tato technologie vám v kombinaci s vynikající optikou ZEISS T*, která byla kalibrována speciálně pro Xperia 1 II, umožní zachytit každý okamžik s nádhernými detaily bez ohledu na to, jak rychle se život kolem vás pohybuje. Fotoaparát navíc disponuje oceňovanou technologii Eye AF od Sony, která umožňuje ostřit na oči lidí i zvířat[iii], takže vašemu objektivu neuniknou ani vaši mazlíčci. Objektiv nabízí tři ohniskové vzdálenosti – 16 mm, 24 mm a 70 mm, takže je můžete zachytit v celé kráse, ať už si vyberete kterýkoli úhel.

Pro pokročilejší fotografy má nová technologie Photography Pro, která má svůj původ u fotoaparátů Alpha, uživatelské rozhraní umožňující ruční nastavení ISO, rychlosti závěrky a dalších. Navíc s duálním fotodiodovým senzorem[i], systémem automatického ostření, který pokrývá přibližně 70 procent senzoru[ii], 3D iToF senzorem[iii] a novým 1/1.7” velkým senzorem Exmor RS™ pro mobilní zařízení, je Xperia 1 II 1.5x citlivější než předchozí model. Jeho rychlý AF systém funguje i za zhoršených světelných podmínek pro vysoce kvalitní snímky bez ohledu na nastavení.

Xperia 1 II podporuje prostřednictvím aplikace Cinematography Pro “powered by CineAlta” také 2K 120 sn. / s 10bitové HDR filmové snímání s vysokou snímkovou frekvencí[iv],a nahrávání ve formátu 4K HDR s poměrem stran 21:9 rychlostí 24/25/30/60sn./s[v] pro lepší zážitky ze snímání. Můžete také využít dotykový AF a ručně ovládat nastavení, jako je expozice, měření expozice a vyvážení bílé, díky nimž dosáhnete profesionálnějšího dojmu. Jedinečná technologie inteligentní redukce hluku od společnosti Sony zase redukuje šum i rušení větru a zajišťuje čistý zvukový záznam.

Pro snadné sdílení Funkce Imaging Edge pro mobilní zařízení usnadňuje sdílení a umožňuje připojit Xperii 1 II k fotoaparátům Alpha od Sony[vi]. Díky tomu můžete přenášet fotografie a prohlížet barvy i jejich odstíny s profesionální přesností. Xperii 1 II je také možné prostřednictvím Imaging Edge použít jako sekundární menu pro fotoaparát Alpha, takže můžete na dálku měnit kompozici, zaostřovací režim, citlivost ISO a nastavovat také další funkce.

Ať už jste začátečník hledající nový koníček nebo zkušený profesionál hledající chytrý telefon, který by spolupracoval s vaším fotoaparátem Alpha, Xperia 1 II je dokonalým společníkem pro natáčení a zdokonalování vašich dovedností.

Xperia 1 II vám také nabízí možnost relaxace s dokonalým zážitkem ze zábavy. Model Xperia 1 II, který vychází z odborných znalostí společnosti Sony v oblasti hardwaru a hudby, byl navržen tak, aby poskytoval skutečně autentický zážitek z poslechu. Zvuk byl vyladěn ve spolupráci se společností Sony Music Entertainment. Tuto výjimečnou kvalitu zvuku si můžete vychutnat z předních reproduktorů, nebo můžete připojit bezdrátová či kabelová sluchátka s 3,5 mm konektorem. Xperia 1 II je vůbec prvním smartphonem na světě, který využívá technologii 360 Reality Audio od společnosti Sony[vii], která optimalizuje kvalitu zvuku při poslechu hudby na globální hudební a zábavní platformě TIDAL[viii]. Navíc můžete s novou technologií Xperia 1 II DSEE Ultimate poslouchat zvuk v maximálním možném rozlišení a díky AI si můžete vychutnat zážitek přesně tak, jak ho tvůrce zamýšlel, a který automaticky zvyšuje frekvenci zvuku a datový tok v reálném čase.

Můžete se ještě více nechat vtáhnout do sledování díky 4K HDR OLED displeji 21:9 CinemaWide, s rozsahem barev BT2020 o velikosti 6,5” a jemností 643 PPI, který nabízí výjimečný zážitek při sledování filmů, ale také daleko větší displej při hraní her. Pozvedněte hraní her na novou úroveň spojením vaší Xperia 1 II s ovladačem PlayStation®4's DUALSHOCK®4[ix] Wireless Controller, s nímž můžete snadno hrát, ať jste kdekoliv kdekoli. Nově nabízí tato kombinace se zlepšenou dobou odezvy dotyku na displeji a aktualizovanou verzi Xperia’s Game Enhancer, která vám mimo výrazné podpory výkonu při hraní umožňuje připnout herní aplikaci na obrazovku. Xperii 1 II tak lze snadno přeměnit na zařízení pro ty nejzapálenější hráče.

To vše je možné díky mobilní platformě Qualcomm® Snapdragon ™ 865 5G a systému Snapdragon X55 5G Modem-RF, který vám umožňuje hrát, zaznamenávat, streamovat a spojovat se ohromující multi-gigabitovou rychlostí 5G. Stojí také za vylepšeným výkonem s procesorem a GPU rychlejším o 25 % ve srovnání s předchozím modelem. Navíc splňuje normu krytí proti vodě IP65 / 68[x], je chráněn sklem Corning® Gorilla® Glass 6 a rovněž je vybaven baterií s velkou výdrží a s kapacitou 4000 mAh, která umožňuje rychlé[xi] a také bezdrátové nabíjení, takže si svůj telefon můžete užívat celý den bez ohledu na to, kde se zrovna nacházíte nebo jak náročný den máte.

Model Xperia 1 II bude v nabídce v černé a fialové variantě, a od 25. května si jej můžete předobjednat. V prodeji bude od 15.6.2020 a jeho cena bude 32.990 CZK. Předobjednejte si novou Xperia 1 II a získejte exkluzivní skvělá bezdrátová sluchátka s inteligentním potlačením okolního hluku WH-1000XM3. Akce platí u vybraných partnerů od 25. 5. do vyčerpání zásob.

Úplné specifikace naleznete na webových stránkách Sony.

[i] Pro 16mm a 24mm fotoaparát jsou k dispozici duální fotodiody (Dual Photo Diode).

[ii] K dispozici u 24mm fotoaparátu

[iii] Do vzdálenosti 5 metrů. 70mm fotoaparát disponuje 3D iToF senzor.

[iv] Videoklip pořízený vysokou snímkovou frekvencí 120 sn. / s bude zaznamenán a přehráván zpomaleně. Efekt zpomaleného pohybu se liší v závislosti na rychlosti projekce FPS, například x2 x4 x4,8 x5.

[v] Platí omezení doby záznamu. Kvalita přehrávání závisí na možnostech platformy a obrazovky zařízení.

[vi] Seznam kompatibilních kamer najdete na webových stránkách společnosti Sony.

[vii] Xperia 1 II je vybavena integrovaným hardwarovým dekódováním 360 Reality Audio. Hardwarové dekódování funguje s TIDAL. Na jeho využití se mohou vztahovat smluvní podmínky a poplatky, může vyžadovat účet. Ověřeno službou SpecTRAX společnosti Strategy Analytics ve srovnání se aktuálními zvukovými specifikacemi více než 16 000 chytrých telefonů. Platné ke dni 23. února 2020.

[viii] 360 Reality Audio vyžaduje předplatné kompatibilní hudební online služby. Na jeho využití se mohou vztahovat smluvní podmínky a poplatky, může vyžadovat účet.

[ix] Držáky DUALSHOCK®4 a XD se prodávají samostatně. Kompatibilita herních titulů se může lišit.

[x]XPERIA 1 II je vodě a prachu odolná, takže si nemusíte dělat starosti, když vás zastihne déšť nebo když ji potřebujete omýt pod tekoucí vodou, ale nezapomeňte, že všechny porty a krytky musí být pevně uzavřeny. Zařízení byste neměli ponořit do vody úplně nebo je vystavovat působení slané, mořské či chlórované vody nebo tekutinám, jako jsou nápoje. Zneužití a nesprávné použití vede k neplatnosti záruky. Zařízení bylo testováno podle norem IP65/68. Více informací naleznete na https://support.sonymobile.com/global-en/dm/waterresistant/. XPERIA 1 II nemá krytý USB port pro připojení a nabíjení. USB port musí být před nabíjením dokonale suchý.

[xi] Nabíjí až na 50% za pouhých 30 minut (pomocí 21W USB PD nabíječky, příslušenství se prodává samostatně).

[i] Pro 24mm fotoaparát je k dispozici sériové snímání až 20 snímků za sekundu s AF / AE. 16mm a 70mm fotoaparát může fotografovat rychlostí až 10 snímků s AF / AE. Tuto funkci lze použít při nastavení „Photography Pro“. K dispozici při nastavení režimu pohonu na „Hi“. K dispozici při rychlosti závěrky 1/100 sekundy nebo vyšší. Může se lišit v závislosti na prostředí, v němž jsou snímky pořizovány. Maximální rychlost snímání závisí na prostředí a nastavení.

[ii]K dispozici pro univerzální 24mm objektiv. Tuto funkci lze použít s „Photography Pro“. K dispozici při rychlosti závěrky 1/60 sekundy nebo vyšší. Může se lišit v závislosti na prostředí, v němž jsou snímky pořizovány. AF : Automatické ostření, AE : Automatické expozice

[iii] Přesné zaostření nemusí být u určitých předmětů v určitých situacích dosaženo a nefunguje u všech druhů zvířat.

[iv] Videoklip pořízený vysokou snímkovou frekvencí 120 sn. / s bude zaznamenán a přehráván zpomaleně. Efekt zpomaleného pohybu se liší v závislosti na rychlosti projekce FPS, například x2 x4 x4,8 x5.

[v] Poměr zobrazení se může lišit v závislosti na formátování obsahu.

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/