Sledovat Sony Česká republika

NÁRODNÍ CENY 2021 PŘEDSTAVUJEME VÍTĚZE ZA ČESKOU REPUBLIKU

Tisková zpráva   •   Úno 15, 2021 14:15 CET

© Zdeněk Vošický, Česká republika, vítěz národní soutěže Sony World Photography Awards 2021

Světová fotografická organizace (World Photography Organisation) a společnost Sony Česká republika s potěšením představují vítěze národní ceny udílené v rámci soutěže Sony World Photography Awards 2021, jímž se za Českou republiku stává Zdeněk Vošický.

Program národních cen je iniciativa Světové fotografické organizace a společnosti Sony, jejímž cílem je podpořit lokální komunity fotografů v jednotlivých regionech po celém světě. Letos se do této iniciativy zapojilo 53 zemí.

Do letošního ročníku soutěže Sony World Photography Awards 2021 bylo přihlášeno přes 330 000 snímků z 220 regionů, přičemž více než 165 000 fotografií bylo přihlášeno do otevřené soutěže (z níž byli vybíráni vítězové národních cen).

Zdeněk Vošický byl anonymně vybrán porotci díky své fotografii nazvané Light Atletics, s níž se přihlásil do kategorie Motion v otevřené soutěži. „Pořízení finální fotografie mi trvalo několik pokusů. Na místo jsem se mnohokrát vracel, začal jsem černobílým snímkem, ve kterém jsou linie mezi stopami dráhy výrazné a rušivé prvky v okolí jsou potlačeny, až po finální snímek – upravený ve Photoshopu.“

Zdeněk Vošický prožil dětství na Chotěbořském letišti (rodiče byli sportovními piloty). Několik let se věnoval letecké fotografii. Bylo mu vydáno pět knih a jedna z nich získala v roce 2011 hlavní cenu na 21. PODZIMNÍM KNIŽNÍM VELETRHU. Nyní připravuje svoji šestou knihu. Ze své hlavní úspěchy považuje 2. místo v národním kole EISA Photography Maestro, 3x umístění mezi vítěznými snímky NIKON kalendář, 1. místo v celostátní soutěži CEWE, měsíční vítězství v CEWE Photo Awards a čestné uznání MONOVISION PHOTOGRAPHY AWARDS.

Zdeněk Vošický ke svému vítězství uvedl: „Uspět v soutěži považované za jednu z neprestižnějších na světě a považované za fotografické Oscary, je opravdu mimořádné uznání fotografovy práce. Člověka to zavazuje a motivuje pro další rozvoj. Jsem opravdu šťasten, že právě můj snímek v konkurenci mnoha skvělých a nadaných fotografů vybrala porota složená z předních odborníků v oboru jako vítězný.“

Zdeněk Vošický jako vítěz národní ceny za Českou republiku získává digitální fotovýbavu od společnosti Sony.

Celkoví vítězové studentské, otevřené a profesionální soutěže a soutěže pro mladé fotografy Sony World Photography Awards 2021 budou vyhlášeni 15. dubna 2021 prostřednictvím digitálních a video platforem Světové fotografické organizace. Další informace o vítězích i fotografech, kteří se dostali do užšího výběru, naleznete na stránkách www.worldlphoto.org

KONTAKT PRO MÉDIA:

DALŠÍ INFORMACE O SOUTĚŽI SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS VÁM POSKYTNE:

Inbal Mizrahi na press@worldphoto.org

PRO DALŠÍ INFORMACE O SPOLEČNOSTI SONY NEBO O NÁRODNÍCH CENÁCH SE OBRACEJTE NA:

Lucie Brochová, Consultant, PR agentura společnosti SONY, Bison & Rose, +420 739 483 442,
e-mail: lucie.brochova@bisonrose.cz 

O SOUTĚŽI SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS

Celosvětově uznávaná soutěž Sony World Photography Awards, kterou pořádá Světová fotografická společnost (World Photography Organisation), je jednou z nejdůležitějších celosvětových událostí v kalendáři fotografů. Tato soutěž, do níž je možné se přihlásit zdarma, letos vstupuje již do svého 14. ročníku. Je celosvětovým hlasem fotografie a přináší zcela zásadní pohled na současnou fotografii. Jak pro etablované, tak i pro začínající fotografy nabízí tato soutěž prvotřídní možnosti, jak mohou svoji práci zviditelnit. Soutěž kromě toho uděluje ocenění nejvlivnějším umělcům světa, kteří s fotografickým médiem pracují, a to formou ceny za výjimečný přínos fotografii, mezi jejíž držitele se v uplynulých letech zařadili například Martin Parr, William Eggleston, Mary Ellen Mark, Candida Hofer nebo Nadav Kander.

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS

Soutěž Sony World Photography Awards 2021 se skládá z těchto dílčích soutěží:

●Profesionální soutěž – posuzována anonymně na základě souboru děl. Je možné se přihlásit do deseti kategorií, včetně nově zavedené kategorie „životní prostředí“.

●Otevřená soutěž – jsou v ní anonymně posuzovány jednotlivé fotografie. Je možné se přihlásit do deseti kategorií.

●Soutěž pro mladé fotografy – v této soutěži jsou anonymně posuzovány jednotlivé fotografie, které reagují na téma, jež je každý měsíc vyhlášeno, soutěž je určena fotografům ve věku 12-19 let.

●Studentská soutěž – určena akademickým institucím, posuzují se soubory děl na zadané společné téma ‚Invisible Lines‘. Fotografové, kteří se umístí v širším výběru, následně předkládají sérii snímků na druhé zadané téma.

●Národní ceny – Všechny snímky přihlášené do otevřené soutěže jsou automaticky zařazeny do programu národních a regionálních cen, které oslavují místní talentované fotografy z více než 50 zemí, a jsou posuzovány anonymně na základě jednotlivých snímků.

O SVĚTOVÉ FOTOGRAFICKÉ ORGANIZACI (World Photography Organisation)

Organizace World Photography Organisation je globální platformou pro fotografické iniciativy. Jsme aktivní ve více než 180 zemích a naším cílem je pozvednout úroveň debaty o fotografii tím, že vyzdvihneme nejlepší snímky a fotografy celé planety. Jsme hrdí na to, že po celém světě budujeme trvalé vztahy s jednotlivými fotografy, stejně jako se špičkovými partnery z fotografického průmyslu. Po celý rok pořádáme řadu akcí, včetně Sony World Photography Awards, největší fotografické soutěže na světě, dále PHOTOFAIRS, mezinárodní umělecké trhy zaměřené na fotografování. Další informace naleznete na www.worldphoto.org. Sledujte Světovou fotografickou organizaci na Instagramu (@worldphotoorg), Twitteru (@WorldPhotoOrg) a LinkedIn/Facebooku (World Photography Organisation). Naše hashtagy jsou #sonyworldphotographyawards #swpa.

O SPOLEČNOSTI SONY

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na: http://www.sony.net/

DIVIZE SONY IMAGING PRODUCTS & SOLUTIONS INC.

Sony Imaging Products & Solutions Inc. je dceřiná společnost stoprocentně vlastněná společností Sony Corporation, která je zodpovědná za zobrazovací produkty a řešení, od spotřebních fotoaparátů, řešení pro vysílání, produkty pro profesionály, až po zdravotnictví.

Přiložené soubory

Dokument Word