Sledovat Sony Česká republika

Nová vlajková loď Sony Xperia 1 II je prvním chytrým telefonem na světě , který nabízí rychlost až 20 sn./ s s AF/AE s rychlým sledováním sekvenčního snímaní, 5G konektivitou pro maximální zážitek ze zábavy

Tisková zpráva   •   Úno 24, 2020 11:35 CET

 • Trojitý fotoaparát, který využívá špičkovou technologii Sony Alpha, optika ZEISS kalibrovaná speciálně pro zařízení Xperia se 3D iToF senzorem.
 • Špičková technologie automatického ostření fotoaparátu nabízí sekvenční snímání až 202 snímků za sekundu s přepočtem 60krát za sekundu4 při AF/AE3 a technologii Real-time Eye AF, která ostří na oko lidí i zvířat
 • Díky technologii Cinematography Pro založené na technologiích CineAlta může nahrávat v několika snímkových frekvencích a nabízí více manuálních ovládacích prvků, jako jsou například automatické ostření dotykem a vlastní vyvážení bílé, aby se umocnilo zachycení zážitku při natáčení videí
 • 6,5” 4K HDR OLED displej CinemaWide s poměrem stran 21:9 zaručuje jedinečnou přesnost barev v režimu Creator „powered by CineAlta”.
 • Sledujte filmy se zvukem Dolby Atmos®, který byl odladěný ve spolupráci se Sony Pictures Entertainment tak, aby nabídl zážitek z multidimenzionálního prostorového zvuku
 • Kvalita zvuku, která odpovídá původním záměrům umělců, je vyladěna ve spolupráci se Sony Music Entertainment, přední stereo reproduktory a nové 360 Reality Audio s unikátním hardwarovým dekódováním pro optimalizaci kvality zvuku
 • 5G konektivita nové generace, platforma Qualcomm® Snapdragon™ 865 5G pro mobilní zařízení a baterie s kapacitou 4000mAh a bezdrátové nabíjení pro optimální rychlost a výkon 
 • „Sony má díky svému širokému portfoliu jedinečnou pozici v éře 5G,“ prohlásil Mitsuya Kishida, prezident společnosti Sony Mobile Communications. „Xperia povýší díky 5G zážitek z používání mobilního telefonu na novou úroveň.“

  Zachyťte rozhodující okamžik pomocí vysokorychlostního snímání

  Nově vyvinutý fotoaparát s trojitým objektivem vytvořený na základě technologie Sony Alpha, podporuje pokročilé fotografické technologie s vynikající optikou ZEISS, která je kalibrovaná speciálně pro Xperia 1 II a povrchová úprava ZEISS T* Coating přispívá k vynikajícímu vykreslování a kontrastu omezením odlesků.

  Xperia 1 II využívá technologie vyvinuté pro fotoaparáty s vyměnnými objektivy Alpha™ a nabízí kontinuální AF, který provádí výpočty AF / AE3 60krát za sekundu.

  To umožňuje první1 nepřetržité sledování AF / AE3 na světě u vysokorychlostního snímání s rychlostí maximálně 20 sn. / s 2, což je zvláště užitečné pro fotografování pohybujících se objektů, jako jsou děti nebo zvířata5, a rychlých sportů. Zaostřete a sledujte objekt s vysokou přesností a zachyťte rozhodující okamžiky, které si nechcete nechat ujít.

  Kromě toho je nyní pro fotografování lidí i zvířat k dispozici "Real-time Eye AF4, které zaostří na oko objektu a zajistí tak úžasné portréty.

  Rychlé zaostřování fotoaparátu Xperia 1 II funguje i při zhoršených světelných podmínkách a poskytuje kvalitní snímky za náročných okolností

  díky spolupráci čtyř technologií: Dual-PD (Dual photo diode sensor)[i], systému automatického zaostřování, který pokrývá přibližně 70 procent senzoru[ii], snímač 3D iToF[iii], nového 1 / 1,7” velkého snímače Exmor RS™ pro mobilní zařízení, který je 1,5krát citlivější než předchozí model. Díky tomu je automatické zaostření při fotografování při nízké hladině osvětlení rychlejší a přesnější.

  Trojitý fotoaparát se třemi ohniskovými vzdálenostmi: 16 mm / 24 mm / 70 mm nabízí fantastickou univerzálnost. Nová technologie „Photo Pro“ pocházející od fotoaparátů Alpha přináší uživatelské rozhraní, podobné fotoaparátům Alpha, s ručním ovládáním pro nastavení ISO, rychlosti závěrky a dalších.

  Imaging Edge pro mobilní zařízení propojuje Xperii 1 II s fotoaparáty Sony Alpha [iv]. Umožní vám používat telefon mimo jiné jako dálkové ovládání pro fotoaparáty Alfa, pro nastavení kompozice, zaostřovacího režimu a citlivosti ISO. Rovněž umožňuje uživateli přenést fotografie pořízené na fotoaparátu Alpha do Xperia 1 II a prohlížet barvy a odstíny s profesionální přesností.

  Cinematography Pro „powered by CineAlta“ nově podporuje 2K 120 sn. / s 10bitové HDR filmové snímání s vysokou snímkovou frekvencí[v]a [vi], zdokonaluje tak kinematografický zážitek při nahrávání. Dotekové automatické ostření AF, manuální ovládání měření expozice, méření hodnoty expozice a vylepšené nastavení bílé nabízí větší možnost manuálního ovládání, zatímco unikátní inteligentní technologie filtrování větru od Sony snižuje okolní hluk a rušení větru, a tak umožní nahrávání čistého zvuku.

  Chytrý a výkonný

  Xperia 1 II je napájena vysokokapacitní 4 000mAh baterií s rychlým nabíjením, která se nabije na 50 % za pouhých 30 minut [vii] a nabízí rychlé bezdrátové nabíjení Qi pro rychlé dobití baterie na cestách. Společnost Sony pokračuje ve vývoji bateriových technologií ve snaze prodloužit jejich životnost a udržet baterie delší dobu v dobré kondici, včetně funkce „Battery Care“, která využívá umělou inteligenci a přizpůsobí se vaší osobní rutině pravidelného nabíjení a tím výrazně prodlouží životnost baterie.

  Ponořte se do zábavy

  Ať už posloucháte hudbu nebo sledujete filmy, Xperia 1 II je skvěle vyladěna pro dokonalý zážitek ze zábavy. Pro ještě ostřejší obraz zde máme hardware technologii redukce rozmazání pohybu, která je ekvivalentní technologii zobrazení na 90Hz displeji a snižuje zpoždění snímků pro jasnější kvalitu obrazu. Díky zvuku Dolby Atmos® vyladěnému ve spolupráci se společností Sony Pictures Entertainment je výsledkem vícerozměrný prostorový zvuk.

  Xperia 1 II, jejíž vývoj vychází z našich odborných znalostí v oblasti hardwaru i hudební zábavy, byla navržena tak, aby poskytovala skutečně autentický zážitek z poslechu se zvukem vyladěným ve spolupráci se společností Sony Music Entertainment.

  Zvukový zážitek je ještě umocněn hardwarovým dekódováním technologie 360 Reality Audio, které bylo vůbec poprvé[i] použito pro smartphone. Tato technologie optimalizuje kvalitu zvuku při poslechu hudby na globální hudební a zábavní platformě TIDAL[ii]. Vysoce kvalitní hudbu si můžete vychutnat prostřednictvím předních stereofonních reproduktorů nebo v kombinaci s kabelovými sluchátky s 3,5mm konektorem nebo bezdrátovými sluchátky. Zásadní vyladění zvuku snížilo přeslech na neznatelných 20 dB – o více než 90 % méně než při připojení sluchátek USB-C.

  [iii], představuje Xperia 1 II DSEE Ultimate. Tato nová technologie využívá umělé inteligence k automatickému zlepšení frekvence zvuku a přenosové rychlosti v reálném čase. Díky tomu se každá stopa kvalitou přiblíží zvuku s vysokým rozlišením. Pracuje s kabelovými nebo bezdrátovými sluchátky, s hudbou v paměti přístroje nebo se streamovanou hudbou.

  Hraní na cestách

  Užijte si ničím neomezený pohled na vaši herní akci na displeji s poměrem stran 21:9. Díky zážitkům z mobilních her ve formátu 21:9 v kombinaci s přímým připojením s bezdrátovým ovladačem DUALSHOCK®4 od společnosti PlayStation®4[iv] je hraní her zábavnější. Model je také kompatibilní s titulem Call of Duty®: Mobile from Activision. Navíc si optimalizovaný zážitek z mobilní hry Call of Duty® můžete vychutnat díky spolupráci Sony s Qualcomm® Snapdragon Elite Gaming™.

  Game Enhancer, funkce, která byla poprvé představena u Xperie 1 pro zlepšení zážitku z mobilního hraní, byla pro Xperii 1 II zdokonalena o další funkce. Nyní bude podporovat herní sadu, která aplikuje herní rozšíření na obrazovku a přemění Xperii na první zařízení zaměřené na hraní, které je vhodné i pro soutěžní utkání v e-sportu. Kromě toho se zkrátila doba odezvy displeje na dotek ve srovnání s Xperia 1, aby poskytovala dokonalý zážitek z mobilního hraní.

  [i] a přichází se sklem Corning® Gorilla® Glass 6 na obou stranách, díky němuž je její nádherný design také velmi robustní.

  Xperia 1 II bude v Evropě v prodeji v černé a fialové variantě a začne se dovážet se systémem Android 10 na konci jara 2020[ii].

  Příslušenství

  K modelu Xperia 1 II si můžete také zakoupit jeden ze stylových krytů. Xperia 1 II Style Cover View - nabízí nejen ochranu před každodenním opotřebením, ale také vám umožní vidět čas, datum a oznámení, i když je kryt zavřený. Xperia 1 II Style Cover with Stand - je tenký kryt s integrovaným stojánkem, takže si můžete pohodlně prohlížet obrazovku např. při ovládání fotoaparátu, sledovat filmy a hrát hry. Oba kryty jsou k dispozici v černé a fialové barvě, aby se daly snadno sladit s barvami Xperia 1 II.

  [i] XPERIA 1 II je vodě a prachu odolná, takže si nemusíte dělat starosti, když vás zastihne déšť nebo když ji potřebujete omýt pod tekoucí vodou, ale nezapomeňte, že všechny porty a krytky musí být pevně uzavřeny. Zařízení byste neměli ponořit do vody úplně nebo je vystavovat působení slané, mořské či chlórované vody nebo tekutinám, jako jsou nápoje. Zneužití a nesprávné použití vede k neplatnosti záruky. Zařízení bylo testováno podle norem IP65/68. Více informací naleznete na https://support.sonymobile.com/global-en/dm/waterresistant/. XPERIA 1 II nemá krytý USB port pro připojení a nabíjení. USB port musí být před nabíjením dokonale suchý.

  [ii] Načasování a dostupnost se může v jednotlivých zemích lišit.

  [i] Xperia 1 II disponuje hardwarovým dekódováním 360 Reality Audio. Hardwarové dekódování funguje společně s TIDAL. Mohou se k němu vztahovat smluvní podmínky, účty a poplatky třetích stran. Dostupnost služeb se může lišit s ohledem na trh. Ověřeno službou SpecTRAX od společnosti Analytics Analytics proti současným zvukovým specifikacím pro více než 16 000 chytrých telefonů. Opraveno od 23. února 2020.

  † 360 Reality Audio vyžaduje předplatné kompatibilní hudební služby online a mohou se na ně vztahovat smluvní podmínky, účet a poplatky třetích stran.

  †† Hardwarové dekódování 360 Reality Audio pracuje s TIDAL. Mohou se vztahovat smluvní podmínky, účet a poplatky třetích stran. Dostupnost služeb se může lišit podle trhu.

  [ii] Může podléhat podmínkám třetích stran, může vyžadovat účet či poplatky. Dostupnost služby se může na jednotlivých trzích lišit.

  [iii] High-resolution Audio a High-Resolution Audio Wireless vyžadují kompatibilní sluchátka.

  [iv] DUALSHOCK®4 a držák se prodávají samostatně. Kompatibilita s herními tituly může být různá.

  [i] Dual Photo Diode k dispozici pro 16mm a 24mm fotoaparát.

  [ii] K dispozici u 24mm fotoaparátu.

  [iii] Až na vzdálenost 5 m. Při natáčení videa funguje snímač 3D iToF se 70mm fotoaparátem.

  [iv] Seznam kompatibilních fotoaparátů naleznete na internetových stránkách Sony.

  [v] Videoklip natočený s vysokou snímkovací rychlostí dosahující 120 sn. / s je přehráván jako zpomalený záběr. Efekt slow motion se může lišit v závislosti na promítací snímkové frekvenci project FPS rate jako x2 x4 x4.8 x5.

  [vi] Vztahuje se na něj omezení času nahrávání. Kvalita přehrávání je závislá na platformě a možnostech displeje zařízení.

  [vii] Nabije se na 50 % za pouhých 30 minut (při použití 21W USB PD nabíječky, příslušenství se prodává zvlášť)

  Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/