Sledovat Sony Česká republika

Nová Xperia 10 II od Sony přináší do vyšší střední třídy voděodolnost a špičkový zážitek ze zábavy díky displeji s poměrem stran 21:9

Tisková zpráva   •   Úno 24, 2020 11:27 CET

  • Širokoúhlý 6,0” OLED displej s poměrem stran 21:9 a optimalizací obrazu videa (Video image optimisation) pro podmanivý zážitek ze zábavy i v pohybu
  • Nový trojitý fotoaparát přináší kreativní možnosti s vylepšeným podáním barev a novým nočním režimem (Night mode)
  • Zdokonalený elegantní design s váhou pouhých 151 g je odolný proti prachu a vodě a splňuje standard IP65/IP68 a s pomocí Corning® Gorilla® Glass 6 je chráněn proti okolním vlivům

Společnost Sony dnes představuje Xperii 10 II– nový model vyšší střední třídy, který rozšiřuje řady jejího portfolia všestranných chytrých zábavních telefonů.

Společnost Sony přináší novou Xperií 10 II do své řady modelů vyšší střední třídy revoluci, protože tento model disponuje větším počtem technologií z dílny Sony než kterýkoli jiný model v historii. Xperia 10 II má elegantní lehkou konstrukci. Díky nejnovějšímu širokoúhlému OLED displeji s poměrem stran 21:9 se jedná o dokonalý chytrý telefon pro zábavu v pohybu, který vám zajistí fantastický divácký zážitek,“ uvedl Tomáš Hrzán, Senior Trade Marketing Manager V&S and RME categories for Sony Czech Republic & Slovakia.

Širokoúhlý OLED displej s poměrem stran 21:9 pro ještě lepší zábavu

Stejně jako Xperia 10, dostala také Xperia 10 II 6“ širokoúhlý rozměr s poměrem stran 21:9 a nový elegantní OLED displej s technologií TRILUMINOS™ pro mobilní zařízení, kterou mimo to naleznete také u televizorů BRAVIA® TV. Tato technologie ještě více umocňuje zábavu a vtáhne vás ještě více do akce, což ještě umocní zcela pohlcující divácký zážitek. Vysoce kvalitní OLED displej modelu Xperia 10 II s optimalizací obrazu videa (Video image optimisation) zajišťuje, že si sledování oblíbeného obsahu díky hlubším odstínům černé a živějším barvám skutečně užijete.

Díky displeji s poměrem stran 21:9 se můžete posunout na ještě vyšší úroveň také při hraní her[i] a nechat se pohltit úchvatným a ničím neomezeným herním zážitkem.

Displej s poměrem stran 21:9 přináší unikátní užitnou hodnotu, která je pro Sony charakteristická. Patří k ní režim multi-window, který vám umožní spustit na obrazovce dvě aplikace současně a efektivněji tak zvládat více úkolů najednou. Model navíc nabízí novou funkci multi-window switch, která umožňuje jednoduše přepínat mezi nedávno spuštěnými a doporučenými aplikacemi pro ještě snadnější používání. Také funkce Side sense umožňuje snadný přístup k vašim oblíbeným aplikacím jednoduchým dotykem palce.

S novým trojitým fotoaparátem zachytíte každý okamžik

Xperia 10 II je vybavena trojitým fotoaparátem, který se skládá z 12Mpx a dvou 8Mpx fotoaparátů a nabízí stejnou kombinaci ohniskových vzdáleností jako Xperia 1: ultra širokoúhlý objektiv (16 mm), širokoúhlý objektiv (26 mm) a teleobjektiv (52 mm).

Popusťte uzdu své fotografické vášně a představivosti a spolehněte se, že Xperia 10 II díky vylepšené reprodukci barev a špičkovému know-how společnosti Sony v oblasti digitálního zobrazování zachytí vždy nádherný snímek. Navíc s přednastavenými režimy pro fotografování jídla (Food), portrétů (Portrait) a noční fotografie (Night), které garantují vysokou kvalitu snímků i při nízké hladině osvětlení, vytvoříte vždy zábavné a kreativní snímky.

Rozšiřte svoje kreativní možnosti ještě více se snímáním ve formátu 21:9 a s možnostmi nahrávání videí ve vysoké kvalitě 4K.

Odolnost proti prachu a vodě, spolehlivé odolné sklo v kombinaci s extrémně lehkým tělem a odolným rámem

Xperia 10 II dokonale padne do ruky a to díky štíhlému, širokoúhlému, 69 mm širokému displeji s poměrem stran 21:9 a lehkému tělu, které váží pouhých 151 g. Xperia 10 II splňuje standardy IP65/IP68 odolnosti proti prachu a vodě[ii] a disponuje sklem Corning® Gorilla® Glass 6, které ji chrání proti okolním vlivům, takže ji můžete používat bez starostí vždy a všude.

Ještě lepší je, že vám baterie s kapacitou 3 600mAh vydrží opravdu dlouho, takže si můžete svoje oblíbené aplikace užívat déle, aniž byste se museli bát, že vám dojde šťáva. Kromě toho pomáhají technologie zaměřené na nabíjení udržet baterii déle v dobrém stavu. Pokud necháváte plně nabitou baterii připojenou k napájení, může ji to zničit, proto technologie Battery Care hlídá, aby se baterie nabila na 90 %, poté počká a chytře baterii dobije na 100 % těsně před okamžikem, kdy obvykle vstáváte, či odpojujete telefon od nabíjení. Adaptivní nabíjení (Xperia Adaptive Charging) přizpůsobuje úroveň nabíjení a zamezuje tak přetěžování baterie, a tím výrazně prodlulžuje životnost baterie.

Xperia 10 II je vybavena mobilní platformou Qualcomm® Snapdragon 665, která byla navržena tak, aby zajistila spolehlivý výkon a rychlou konektivitu.

Xperia 10 II je vybavená audio technologiemi Sony High-Resolution a High-Resolution Wireless Audio pro autentický zážitek z poslechu, ať už s použitím kabelu s 3,5mm jackem nebo bezdrátově.

Xperia 10 II bude v nabídce v černé a bílé variantě a do prodeje přichází s Androidem 10. Dostupná bude na vybraných trzích od jara 2020[iii].

Příslušenství

Zakoupit si můžete také stylový kryt Style Cover View, který ladí s Xperia 10 II. Tento stylový kryt byl navržen tak, aby se hodil k Xperii 10 II. Kryt nejen poskytuje ochranu proti každodennímu opotřebení, ale také s ním uvidíte čas, datum a notifikace, i když bude kryt zavřený.

[i] Kompatibilita s herními tituly se může lišit.

[ii] Xperia 10 II je je vodě a prachu odolná, takže si nemusíte dělat starosti, když vás zastihne déšť nebo když ji potřebujete omýt pod tekoucí vodou, ale nezapomeňte, že všechny porty a krytky musí být pevně uzavřeny. Zařízení byste neměli ponořit do vody úplně nebo je vystavovat působení slané, mořské či chlórované vody nebo tekutinám jako nápoje. Zneužití a nesprávné použití vede k neplatnosti záruky. Zařízení bylo testováno podle norem IP65/68. Více informací naleznete na https://support.sonymobile.com/global-en/dm/waterresistant/. Xperia 10 II nemá krytý USB port pro připojení a nabíjení. USB port musí být před nabíjením dokonale suchý.

[iii] Načasování a dostupnost se může lišit v závislosti na trhu či dopravci.

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/