Sledovat Sony Česká republika

Nový 4K HDR LED televizor XH90 s technologií Full Array od Sony se již brzy dostane do prodeje

Tisková zpráva   •   Čvn 01, 2020 09:54 CEST

Společnost Sony oznámila, že se její nová série 4K HDR televizorů s technologií Full Array XH90 začne v Evropě prodávat na konci května. Televizory střední třídy XH90 nabízejí působivou kombinaci špičkové kvality obrazu, která je pro televizory Sony charakteristická, důmyslný systém zvuku a jednoduché používání. Proto se budou tyto televizory skvěle doplňovat s přicházející novou generaci herních konzolí.

Televizory XH90 jsou vybaveny prémiovou technologií lokálního stmívání obrazu a zesilování podsvícení (Full-Array Local Dimming and Boosting) od Sony, která dynamicky mění intenzitu jasu v jednotlivých částech obrazovky v závislosti na obsahu. Výsledkem je zásadní zvýšení kontrastu a jasu. Přesným vyvážením světelného výkonu na ploše obrazovky je docíleno toho, že jsou tmavé scény tmavší, a jasné scény jasnější, přesně podle původního záměru tvůrce.

Pokud jde o zvuk, je série televizorů XH90 vybavena technologií Acoustic Multi-Audio™ (u modelů 65” nebo větších), jejíž součástí jsou dva výškové reproduktory pro lokalizaci zvuku umístěné na zadní straně televizoru. Ty umožňují, aby zvuk sledoval akci na obrazovce a vytvářel tak skutečně podmanivý zážitek. Kromě toho dodává technologie X-Balanced Speaker od Sony, která byla navržena tak, aby doplňovala kvalitu zvuku a štíhlý design s unikátním novým tvarem, filmům a hudbě čistý zvuk.

Série televizorů XH90 podporuje vysoké rychlosti snímkovací frekvence 4K 120 sn./s a rychlý čas odezvy prostřednictvím vstupů HDMI, které zajišťují maximální výkon pro špičkový zážitek ze hry, takže se svými parametry hodí pro nadcházející novou generaci herních konzolí.

Nové televizory XH90 nabízejí režim Netflix Calibrated Mode, díky němuž věrně zprostředkovávají záměr tvůrců. Tento režim byl speciálně vyvinut tak, abyste si mohli užívat původní program Netflix na televizoru se stejnou kvalitou obrazu jako na studiovém monitoru. Díky režimu Netflix Calibrated Mode zůstávají vize a záměr tvůrce věrně zachovány.

4K HDR Full Array LED televizory XH90 od Sony jsou vybaveny novou technologií Ambient Optimization, která optimalizuje kvalitu zvuku a obrazu v jakémkoli prostředí. Automaticky upraví jas obrazu podle světelných podmínek v místnosti. Zesílí jas ve světlých místnostech a ztlumí jej v tmavších prostorách tak, aby byl obraz dokonalý. Dokonce dokáže v místnosti detekovat předměty, například záclony nebo nábytek, které absorbují nebo odrážejí zvuk, a vyladit akustiku pro zvuk bez kompromisů.

Řada televizorů XH90 je vybavena Android TV™ s asistentem Google Assistant[1], Google Play Store a integrovaným Chromecastem, který uživatelům umožňuje snadný přístup k obsahu, službám a zařízením díky rozsáhlé platformě. Menu s originálním uživatelským rozhraním Sony a hlasové ovládání byly dále zdokonaleny pro snadnější každodenní použití. [2] a Amazon Alexa[3] můžete přehrávat a ovládat videa z YouTube s Google Home nebo přepínat programy či měnit hlasitost pomocí zařízení podporujících Amazon Alexa. Uživatelé Apple® AirPlay® 2 mohou streamovat filmy, hudbu, hry či fotografie ze zařízení iPhone®, iPad® nebo Mac® rovnou na televizoru. Technologie Apple HomeKit™ představuje snadný a bezpečný způsob, jak mohou uživatelé ovládat televizor pomocí zařízení iPhone®, iPad® nebo Mac®[4].

Cena a dostupnost

4K HDR Full Array televizory XH90 budou v Evropě v prodeji na konci května. Informace o cenách jsou k dispozici na lokálních webových stránkách Sony:

https://www.sony.cz/electronics/televizory/xh90-series

Video k produktu naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=qxeoMG4Cvnk&feature=youtu.be

Sony 4K HDR Full Array LED televizory XH90: Klíčové vlastnosti

Velikosti obrazovky: 85”, 75”, 65” a 55”

 • 4K HDR procesor X1™ reprodukuje větší hloubku, jemnější textury a přirozené barvy. Využívá technologii Object-based HDR remaster
 • Televizory jsou vybaveny lokálním tlumením podsvícení s X-tended Dynamic Range™
 • Modely jsou vybaveny systémem Acoustic Multi-Audio s X-Balanced Speaker (pouze modely o velikosti 65” a větší; X-Balanced Speaker je k dispozici u všech velikostí modelů)
 • Nová funkce Ambient Optimization optimalizuje kvalitu obrazu a zvuku, ať už zákazník televizor umístí kamkoli. Automaticky upraví jas obrazu podle okolního světla v místnosti, zvýší jas v jasných místnostech a sníží v tmavých místnostech, aby bylo sledování dokonalé
 • Displej TRILUMINOS™ přenáší jemné nuance barev, světel a přechodů z objektivu kamery přímo do vašeho obývacího pokoje
 • Kompatibilní s Dolby Vision™ a Dolby Atmos™
 • Tenký hliníkový rám dodává televizoru luxusní vzhled a dojem
 • Funguje s chytrými reproduktory, včetně zařízení podporujících Google Home a Amazon Alexa
 • Snadné připojení k většině zařízení, včetně Apple® AirPlay® 2, HomeKit™
 • Rychlý přístup k celé řadě obsahů a služeb díky Android TV
 • Kompatibilní se 4K 120 sn./s (pomocí budoucích aktualizací softwaru) – připraveno pro konzole nové generace
 • Režim Netflix Calibrated Mode zajišťuje kinematografickou kvalitu diváckého zážitku při sledování Netflixu. Režim Netflix Calibrated Mode byl vyvinut odborníky na kvalitu obrazu ze společnosti Sony ve spolupráci s experty ze společnosti Netflix, kteří se zabývají barvami. Přináší kvalitu přibližující se kvalitě obrazu hlavního studiového monitoru, který se ve filmových studiích používá jako normovací.
 • Režim Custom Mode společně s dalšími kalibrovanými režimy Sony poskytuje různé možnosti pro sledování tak, aby vyhověl vkusu zákazníka, ale zároveň věrně reprodukoval záměr autora.

[1]Dostupnost funkcí se liší v jednotlivých zemích a závisí na dostupnosti kompatibilních zařízení.

[2] Zařízení Google Home (prodává se samostatně) je kompatibilní se zařízeními Sony Android TV. Vyžaduje kompatibilní zařízení připojená ke stejné domácí bezdrátové síti. Stáhněte si aplikaci Google Home z obchodu App Store pro iPhone nebo Google Play. Podléhají podmínkám aplikace třetích stran. Uživatel musí propojit kompatibilní zařízení, aby mohl ovládat funkce. Po dokončení stahování může být k zařízení Sony připojena funkce Google Home pro přístup k funkci hlasového ovládání.

[3] Zařízení podporující Amazon Alexa (prodává se samostatně) kompatibilní se zařízeními Sony Android TV vyžadují účet Amazon. Pro přístup k určitému obsahu může být vyžadováno předplatné. Zařízení Sony TV i Alexa vyžadují připojení k internetu. Amazon, Echo, Alexa a všechna související loga jsou ochranné známky společnosti Amazon.com, Inc. nebo jejích přidružených společností.

[4]Funkce Apple® AirPlay® 2 and HomeKit™ budou k dispozici u modelů FY19 – ZF9, AF9, ZG9, AG9, XG95 a XG85 (85”, 75”, 65” and 55”) a u modelů FY20 – ZH8, A9, A8, XH95, XH90, XH85, XH81 a XH80. Funkce AirPlay 2 a HomeKit vyžadují zařízení iOS se systémem iOS 12.3 nebo novějším nebo Mac se systémem MacOS 10.14.5. Apple, AirPlay, HomeKit, iPhone, iPad, Mac a macOS jsou ochranné známky společnosti Apple Inc. registrované v USA a dalších zemích. Aktualizace firmwaru je vyžadována prostřednictvím sítě.

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/