Sledovat Sony Česká republika

Porota Sony World Photography Awards 2019 oznámena

Tisková zpráva   •   Říj 02, 2018 11:31 CEST

Nové snímky pro zveřejnění jsou k dispozici na www.worldphoto.org/press

Porotci pro rok 2019 ze světových muzeí, foto-agentur, veletrhů a festivalů

2. října 2018: World Photography Organisation s potěšením oznamuje, že porota soutěže Sony World Photography Awards 2019, největší světové fotografické soutěže, byla vybrána. Při této příležitosti byl zveřejněn seznam kategorií a předseda poroty nabídl radu potenciálním účastníkům.

World Photography Organisation dnes také zveřejnila seznam zemí, které se budou účastnit soutěže National Awards 2019. Dlouholetá část soutěže Sony World Photography Awards, soutěž National Awards, nabízí jedinečnou příležitost soutěžícím všech úrovní z více než 50 zemí, aby získali uznání v celosvětově známé fotografické soutěži.

Nyní, na svém dvanáctém ročníku Sony World Photography Awards oslavuje ty nejlepší současné fotografie z uplynulých 12 měsíců napříč všemi žánry. Všechny přihlášky jsou k dispozici na www.worldphoto.org/swpa.

Odborná porota hledá nejlepší současné světové fotografie

Porota pro rok 2019, pečlivě vybraná organizací World Photography Organisation, se skládá z odborníků, kteří pracují v nejrůznějších oborech fotografického odvětví. Letošní porota, která bude posuzovat snímky z 10 různých kategorií soutěže profesionálů, se skládá ze špičkových expertů z celého světa:

Erin Barnett, Ředitelka Výstav a Sbírek, International Center of Photography (USA)

Brendan Embser, Editor, Aperture (USA)

Olivier Laurent, Zahraniční Foto Editor, The Washington Post (USA)

Emma Lewis, Asistent Kurátora, Tate (Velká Británie)

Isabella van Marle, Vedoucí Vztahů s Vystavovateli, Unseen (Holandsko)

● Předseda poroty: Mike Trow, Editor, fotograf, producent (Velká Británie)

Předseda poroty Mike Trow říká:

„Je mi ctí být jmenován předsedou poroty profesionální soutěže Sony World Photography Awards. Co je na soutěži Sony World Photography Awards tak vzrušující je spektrum témat a globální dosah vybraných příběhů a fotografií. Účastníkům bych chtěl poradit, aby si pečlivě vybrali svou kategorii a věřili svému příběhu. Ukažte, jak vidíte svět a vyhýbejte se klišé. Fotografické techniky a styly jsou čím dál tím víc dobrodružné a dynamické, takže je nezbytné mít i špičkovou technickou úroveň. Abyste naši odbornou porotu oslovili, musíte nabídnout vaši nejlepší práci a také ukázat, že umíte své dílo upravit, tak, aby bylo ucelené, dynamické a krásné.“

Soutěž Open, v níž se posuzuje jeden snímek v 10 různých kategoriích, bude mít za předsedkyni poroty Rebeccu McClelland, Vedoucí fotografie & umělecké výroby pro Saatchi Saatchi & Prodigious (UK), která bude předsedkyní poroty také pro soutěže Youth a National Awards.

Letošní studentskou soutěž budou hodnotit 3 přední porotci mezinárodní fotografické scény - Jason Baron, Kreativní ředitel fotografie, BBC Creative (Velká Británie); Bruno Bayley,Šéfredaktor, Magnum Photos (Velká Británie) a Jeff Hamada, Zakladatel & Editor, BOOOOOOOM (Kanada)

Životopisy jednotlivých porotců naleznete na:

https://www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards/judges

Inspirující snímky ze soutěže Open

Po rekordním počtu přihlášených so soutěže pro rok 2018*, Sony World Photography Awards 2019 již obdržela tisíce různých výjimečných snímků z celého světa. Zatímco v profesionální soutěži je posuzován celek přihlášených prací, dnes zveřejněné nové snímky jsou z 10 kategorií soutěže Open. Zde se posuzují jednotlivé snímky. Mezi přihlášené fotografie patří snímek Marca Gaiottiho (Itálie) s ledovci uvězněnými ve zmrzlé vodě Svalbardu (kategorie Krajina), snímek Pedra Luise Ajuriaguerra Saize (Španělsko), na němž je potápěč v pohybu poblíž Guggenheimova Muzea Bilbao, Christy Lee Rogers’ (USA) a snímek lidí vířících a pohybujících se ve vodě (obojí kategorie Pohyb).

Celosvětové uznání pro všechny úrovně v National Award a Sony Grant

Každoročně Sony World Photography Awards oslavuje a odměňuje fotografy všech úrovní v soutěži profesionálů a studentů, a také v kategorii nejlepšího světového snímku napříč kategoriemi soutěží Open a Youth. National Awards oslavuje fotografické talenty z více než 50 zemí světa. Na následující adrese naleznete seznam zemí a cen (další informace budou přidávány v následujících měsících): https://www.worldphoto.org/2019-national-awards

Vítězové a finalisté soutěží Awards se mohou krom peněžitých cen a nejnovějšího fotografického vybavení od firmy Sony, těšit také z celosvětového uznání, publicity a prezentace na výstavách po celém světě.

Vítězové soutěží mohou také získat Grant společnosti Sony na financování budoucích fotografických projektů. Vybraným vítězům bude uděleno několik grantů ve výši 7 000 USD a finalistům soutěže studentů ve výši 3 500 USD pro spolupráci na fotografických zakázkách zadaných společností Sony a World Photography Organisation.

Nadcházející uzávěrky a oznámení

Uzávěrky pro 2019 Sony World Photography Awards jsou:

● 30. listopadu 2018 (13.00 GMT)– soutěž pro studenty

● 4. ledna 2019 (13.00 GMT) – soutěže Open, Youth a National Award

● 11. ledna 2019 (13.00 GMT) – soutěž profesionálů

Finalisté soutěží Open a Youth budou vyhlášeni 5. února 2019. Vítězové soutěží Open a National Awards budou vyhlášeni 26. února 2019. Finalisté soutěží profesionálů a studentů budou oznámeni 2. dubna 2019. Fotograf roku, a celkoví vítězové soutěží kategorií Open, Student, Youth a Professional budou vyhlášeni 17. dubna 2019. Fotograf roku a celkový vítěz soutěží Open, Student, Youth a Professional budou oznámeni 17. dubna 2019. Výstava Sony World Photography Awards 2019 bude probíhat od 18. dubna – 6. května 2019 v Somerset House, Londýn.

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word