Sledovat Sony Česká republika

Představujeme Sony Cinema Line: rozšířené portfolio kamer pro tvůrce obsahu, které nabídne technologii vytvořenou pro digitální kinematografickou produkci.

Tisková zpráva   •   Zář 02, 2020 11:30 CEST

Společnost Sony dnes oznámila řadu Cinema Line, sérii nových kamer pro tvůrce obsahu, která je kombinací odborných znalostí Sony v oblasti kvality obrazu, pozornosti k detailu, technologie a vášně pro digitální kinematografii.

Cinema Line přináší nejen kýženou kinematografickou kvalitu, která byla zušlechtěna rozsáhlými zkušenostmi na poli digitální filmové produkce, ale také zlepšenou ovladatelnost a spolehlivost, která splňuje nejrůznější náročné požadavky tvůrců. Nová série bude přesahovat charakteristiky základní filmové kamery a profesionálních videokamer.

V roce 2000 uvedla společnost Sony na trh přelomový model HDW-F900. HDW-F900 zahájila éru digitální kinematografie jako první 24p digitální filmová kamera na světě. VENICE a další produkty následovaly jako odpověď na bezpočet rozhovorů s kameramany a tvůrci obrazového obsahu.

Stávající produkty z portfolia Sony se stanou součástí řady Cinema Line, včetně modelů VENICE a FX9. Model VENICE se stal první volbou pro digitální produkci filmů a FX9 má výjimečné výsledky při tvorbě dokumentárních snímků. Dalším krokem je nový model, který zaujme celé spektrum vizuálních tvůrců. Společnost Sony představí a začne dovážet novinku z této řady, model FX6, na konci roku 2020.

Každá z kamer Cinema Line se bude vyvíjet podle zpětné vazby uživatelů: aktualizace FX9 verze 3 bude k dispozici v roce 2021 a nabídne rozšíření o S700PTP[1], které umožní dálkové ovládání kamer Sony, režim Center Scan pro 16mm objektivy Super a podporu objektivů B4 s adaptérem, stejně jako další funkce. Zároveň s tím dostane kamera VENICE v listopadu 2020 několik nových funkcí ve verzi V6.0, které zlepší její ovládání při vysílání a při natáčení naživo.

„U Sony oslavujeme filmaře, kameramany a vypravěče příběhů a chováme k nim hluboký respekt. U Cinema Line čerpáme z DNA jak filmového průmyslu, tak i z trhu digitálního zobrazování pro profesionální spotřebitele a kombinujeme tyto elementy tak, abychom vyvinuli nové kreativní nástroje. Tato řada produktů umožní tvůrcům posouvat dále kreativní hranice a zachytit emoce na každém jednotlivém snímku,“ uvedl Claus Pfeifer, ředitel Connected Content Acquisition, Media Solutions společnosti Sony Professional Europe.

Další podrobnosti o Cinema Line se dozvíte na:

-internetové stránky: https://www.sony.net/cinema-line

-Video o Cinema Line: https://pro.sony/rewrite/cinematic-look

[1]S700PTP je protokol, který realizuje S700P přes TCP/IP

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/