Sledovat Sony Česká republika

Představujeme Xperii 5 II, nejkompaktnější chytrý telefon Xperia s technologií 5G, která pozvedne fotografii, hraní a zábavu na novou úroveň

Tisková zpráva   •   Zář 17, 2020 09:00 CEST

  • Rychlý fotoaparát využívá oceňované technologie fotoaparátů Sony Alpha, včetně funkcí Real-time Eye AF1 pro lidi i zvířata, která vždy zajistí dokonalé portréty, sériové snímání rychlostí až 20 sn. / s 2 s kontinuálním automatickým ostřením, které provádí výpočty AF / AE 60krát za sekundu 3 pro zachycení nevšedních okamžiků, které budou vždy dokonale ostré.
  • Jako první na světě nabízí model nahrávání zpomalených záběrů4 ve 4K HDR rychlostí 120 sn. / s. Můžete tak zachytit a přehrávat až 5x zpomalené záběry, při nahrávání rychlostí 24 snímků za sekundu. To ještě více rozšiřuje možnosti filmového záznamu.
  • Pohlcující FHD+ HDR OLED displej CinemaWide™ s poměrem stran 21:9 a úhlopříčkou 6,1”5 přináší unikátně přesné podání barev díky režimu „Creator“, vycházejícího z prostředí kamer CineAlta.
  • Stvořena pro hraní her díky 120Hz obnovovací frekvenci6 displeje a 240Hz redukci rozmazání pohybu7, které přináší ještě plynulejší akci. Navíc nabídne 240Hz odezvu skenování doteku5 a o zhruba 35% vylepšenou odezvu dotyku6 v porovnání s předchozím modelem (Xperia 5) pro přesné a rychlé hraní.
  • Konektivita nové generace8 5G, mobilní platforma Qualcomm® Snapdragon™ 865 5G a baterie s vysokou kapacitou 4 000 mAh s podporou rychlého nabíjením pro optimální rychlost a výkon.
  • Dokonalá velikost a kompaktní ergonomický design (š 68 mm x h 8 mm) modelu, který se pohodlně vejde do ruky nebo do kapsy a je přímo nabitý nejnovější technologií Sony, včetně výkonného 5G.

17. září 2020 jsme již tak působivou řadu telefonů Xperia rozšířili o model Xperia 5 II. Ten se stal druhým smartphonem od Sony s podporou 5G, který nabízí kompaktní design bez kompromisů ohledně výkonu.

Xperia 5 II přebírá řadu důležitých vlastností modelu Xperia 1 II, včetně fotoaparátu s trojitým objektivem s optikou ZEISS kalibrovanou speciálně pro telefon Xperia 5 II. Je vybavena také funkcemi Photography Pro s technologií fotoaparátů Sony Alpha pro rychlé a přesné sledování AF / AE, Cinematography Pro, vycházející z kamer CineAlta, pro nastavení parametrů a barev podobným způsobem, který používají profesionální filmaři, a displejem CinemaWide s poměrem stran 21:9 pro skvělý zážitek ze sledování. Nový model navíc disponuje špičkovými vlastnostmi audia, včetně zvuku s vysokým rozlišením, 3,5mm zvukovým konektorem a stereofonními reproduktory směřujícími dopředu k uživateli, spolu s pokročilou mobilní platformou Qualcomm® Snapdragon ™ 865 5G. To vše v kompaktním a krásném štíhlém designu, který dokonale padne do kapsy. Displej se 120Hz obnovovací frekvencí a 240Hz dotykovou skenovací frekvencí poskytuje ten nejplynulejší a nejpřesnější herní zážitek.

„Dědictví společnosti Sony má kořeny v technologiích, ale naše portfolio rozšiřujeme také na poli zábavy – hudby, filmů, her a v mnoha dalších oblastech,“ uvedl Mitsuya Kishida, prezident společnosti Sony Mobile Communications. „Díky tomuto jedinečnému zázemí přinášejí smartphony Xperia pokročilé technologie z dílny Sony v kompaktním těle, které je symbolem naší hluboké vášně pro posouvání hranic možného.“

Bezchybné portréty a nezapomenutelné zážitky zachytíte vždy s dokonalou ostrostí

Xperia 5 II, která mnohé převzala od svého velkého bratra (Xperia 1 II), využívá technologii fotoaparátů Alpha společnosti Sony, díky níž dosahuje při snímání dokonale ostrých výsledků. Pro bezchybné portréty není nutné pózování, o zachycení ostrých spontánních snímků se postará funkce automatického ostření Real-time Eye AF. Ať už fotografujete rychle se pohybující osoby nebo zvířata[i], funkce Real-time Eye AF zajistí, aby vynikla nejdůležitější část obličeje, i když je třeba jedno oko zakryté nebo se osoba rychle pohybuje.

Xperia 5 II zachytí spolehlivě neopakovatelné okamžiky díky kontinuálnímu automatickému ostření, které provádí výpočty AF / AE 60krát za sekundu. Umožní vám pořizovat a ukládat 20 snímků (20 sn. / s) s vysokou přesností, precizním zaostřením a optimální expozicí.

Všestranný fotoaparát se třemi objektivy a třemi ohniskovými vzdálenostmi: 16 mm / 24 mm / 70 mm dokáže zachytit nádherné krajiny a portréty a umožňuje přiblížit i vzdálené objekty. Optika ZEISS je speciálně kalibrována pro Xperia 5 II a je vybavena renomovanou vrstvou ZEISS T*, která redukuje odlesky světla. Výsledkem je vynikající kontrast a přesné vykreslení obrazu. Díky velkému snímači o velikosti 1 / 1,7 palce s redukcí šumu, o kterou se stará technologie Bionz X™ pro mobilní zařízení, zachytí novinka kvalitní snímky i při fotografování za slabého osvětlení.

Stejně jako Xperia 1 II nabízí také Xperia 5 II uživatelské rozhraní Photography Pro, které bylo vyvinuto ve spolupráci s profesionálními fotografy. Rozhraní nabízí mnoho prvků pro manuální nastavení, jež naleznete u fotoaparátů Alpha, včetně možnosti nastavení ISO, rychlosti závěrky a EV indikátor, zároveň také podporuje formát RAW.

Cinematography Pro, vycházející z kamer CineAlta, nyní navíc přichází s větším výběrem možností pro poutavou produkci příběhů s dramaticky působícími zpomalenými záběry. Novinka je tak prvním chytrým telefonem, který nahrává 4K HDR video ve slow-motion rychlostí 120 snímků za sekundu a dokáže zachytit a přehrát až 5násobné zpomalení při nastavení na 24 sn./s. Nahrává také v poměru 21:9 při 24/25/30/60 sn. /s 9 a přináší tak intenzivnější filmový výraz. Osm různých přednastavených barevných filtrů vám umožní změnit ladění záběrů do různých filmových stylů. Jedinečná technologie inteligentního větrného filtru z dílny Sony využívá oceňovanou technologii separace zvuku, která omezuje rušení větrem a pomáhá nahrát čistší zvukový záznam.

Hraní na cestách

Kombinace prémiových zábavních funkcí modelu Xperia 5 II umožňuje, aby se z něj stalo výkonné mobilní herní centrum. Díky pohlcujícímu displeji s poměrem stran 21:9 vás vtáhne hlouběji do akce – a díky aplikaci „Game Enhancer“, ultrarychlému výkonu, displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz a přesnému skenování dotykové plochy s frekvencí 240 Hz vám Xperia 5 II přináší silné výhody, které vám pomohou vyhrávat. Všechny funkce byly vyladěny ve spolupráci s profesionálními hráči e-sportu tak, aby zajistily ten nejlepší herní zážitek.

Displej s poměrem stran 21:9 je širší než běžné displeje, takže umožňuje zobrazit více akce – proto uvidíte soupeře dříve, než on uvidí vás. Displej tak představuje výhodu zejména v akcích z pohledu první osoby. Nejen, že na nativním displeji s obnovovací frekvencí 120 Hz získáte neomezený výhled na vlastní herní akci, zároveň si díky ostrému zobrazení pohybujících se objektům užijete opravdu plynulé hraní. Výhody Xperia 5 II tím nekončí – displej aktualizuje obraz neuvěřitelnou rychlostí 240krát za sekundu pro redukci rozmazání pohybu a přináší akci bez rozostřeného obrazu.

U her, které vyžadují rychlé prsty, vám Xperia 5 II přináší výhodu. Podporuje 240Hz frekvenci dotykového skenování, která je 4x vyšší než u předchozího modelu10 – to znamená, že veškerá akce se děje přesně tak, jak jste ji svým ovládáním zamýšleli. Odezva na dotyk byla vylepšena o 35 % ve srovnání s předchozím modelem, systém tak rozpozná váš dotek v přesném okamžiku, tak jak jste zamýšleli.

Game Enhancer nabízí řadu funkcí a nastavení, díky kterým zlepšíte vaši hru a budete tak moci být lepší. Ty nejlepší okamžiky můžete sdílet pomocí snímků obrazovky, zvukových klipů nebo videoklipů. HS Power Control také umožňuje vyhnout se přehřátí a hrát tak déle.

Posuňte své hraní o krok dále, připojte bezdrátový ovladač PlayStation®4 DUALSHOCK®411 a hrajte hry pro Android s autentickým herním zážitkem. Xperia je oficiálním smartphonem hry Call of Duty®: Mobile World Championship Tournament 2020 a Xperia 5 II je připravena přijmout herní výzvy. Ať už hrajete jen pro zábavu, nebo usilujete o herní titul, Xperia 5 II vám přináší ve spolupráci s Qualcomm® Snapdragon Elite Gaming™ jedinečně optimalizovaný herní zážitek.

Ideální zábava do kapsy

Xperia 5 II je ideální pro milovníky filmů. Díky svému bezvýřezovému FHD + HDR OLED displeji o velikosti 6,1” s poměrem stran 21: 9 a rozlišením FHD + HDR vám nabídne širokoúhlý zážitek jako na dlani. Díky připojení 5G můžete navíc stahovat a streamovat obsah rychleji než kdy dříve. Podání barev při sledování filmů je vynikající, inspirované profesionálními technologiemi společnosti Sony používanými v předních produkcích hollywoodských studií. Režim Creator, vycházející z kamer CineAlta, vdechne obsahu život přesně podle původního záměru autora. X1™ pro mobilní zařízení umožňuje pomocí technologie BRAVIA HDR remasterovat vše, co sledujete, a zdokonalit tak kontrast, barvu a čistotu jakéhokoli obsahu, dokonce i u streamovacích služeb. 120Hz obnovovací frekvence zase zajišťuje plynulé posouvání stránek a procházení internetu.

Xperia se stala synonymem skvělého zvuku a s modelem Xperia 5 II, který ještě více zdokonaluje pohlcující zážitek ze zábavy, tato tradice pokračuje. Podívejte se na film se zvukem Dolby Atmos®, vyladěným ve spolupráci se Sony Pictures Entertainment, a zažijte multidimenzionální prostorový zvuk. Hudba zní nyní ještě lépe, díky spolupráci se společností Sony Music Entertainment, která vyladila zvuk tak, aby poskytoval skutečně autentický zážitek z poslechu. Hardwarové dekódování 360 Reality Audio optimalizuje kvalitu zvuku pro poslech hudby na globální hudební a zábavní platformě TIDAL12.Při koupi Xperia 5 II získají noví předplatitelé služby TIDAL 3 měsíce prémiové služby Hi-Fi TIDAL zdarma13, včetně zážitku z 360 Reality Audio.

Hudbu ve vysoké kvalitě si můžete vychutnat prostřednictvím předních stereofonních reproduktorů nebo při poslechu se sluchátky, a to bezdrátově nebo prostřednictvím 3,5mm zvukového konektoru. Konektor poskytuje zřetelnější oddělení zvuku v levém a pravém kanálu, čímž snižuje šum signálu na nepostřehnutelných 20 dB – to je o více než 90 % méně než při připojení sluchátek přes USB-C.

Bez ohledu na formát, ve kterém hudbu posloucháte, zajistí Xperia 5 II, že z vaší hudby dostanete maximum. Kromě zvuku s vysokým rozlišením Hi-Res Audio a bezdrátového zvuku s vysokým rozlišením LDAC (High-Resolution and High-Resolution Wireless Audio)14, nabízí Xperia 5 II technologii DSEE Ultimate, která zvyšuje kvalitu digitální hudby pomocí umělé inteligence, včetně služeb pro streamování zvuku a videa. Automaticky vylepšuje zvukovou frekvenci a dynamický rozsah v reálném čase a každou skladbu přibližuje zvuku ve vysokém rozlišení.

Kompaktní, ale výkonný

S šířkou pouhých 68 mm a tloušťkou 8 mm je Xperia 5 II jako stvořená pro použití jednou rukou – byla dokonce navržena se zaoblenějším tvarem rohů než její předchůdce, aby byl úchop pohodlnější a dokonale tak padla do ruky nebo do kapsy.

Kompaktní velikosti neznamená menší výkon. Xperia 5 II je napájena baterií s vysokou kapacitou 4 000 mAh, s podporou rychlého nabíjení, díky kterému se nabije na 50 % už za pouhých 30 minut15. Díky dlouhé tradici vývoje technologií, které zlepšují životnost baterií, může Sony s jistotou tvrdit, že baterie Xperie 5 II bude v dobré kondici i po 2 letech používání 16.

Xperia 5 II byla navržena pro rychlost a dokáže se tak připojit k superrychlým 5G sítím. Můžete si s ní snadno a rychle vychutnat nekompromisní stahování ve vysoké rychlosti i bezproblémové streamování – dokonce i u souborů ve vysokém rozlišení. Mobilní platforma Qualcomm® Snapdragon ™ 865 5G a systém Snapdragon X55 5G Modem-RF vám umožňují díky technologii 5G ohromující rychlost mnoha gigabitů. Zároveň oproti předchozímu modelu vylepšují o 25 % výkon CPU a GPU, budete tak moci hrát, nahrávat, připojovat se a pracovat s mnoha aplikacemi zároveň jako nikdy předtím.

Novinka je nejen kompaktní, ale díky stupni krytí IP65 / 68, pro odolnost vůči vodě a prachu 17, a ochrannému sklu Corning® Gorilla® Glass 6 na obou stranách přináší také klid v duši, protože je díky těmto prvkům její design nejen krásný, ale také odolný.

Příslušenství

Dokonalým doplňkem k modelu Xperia 5 II je stylový kryt se stojánkem, který poskytuje pohodlný pozorovací úhel při sledování video obsahu nebo hraní her při použití ovladače. Stojan je nenápadně zabudován do zadní části pouzdra, které přitom stále poskytuje tenký design, a zároveň skvěle padne do ruky. Stylový kryt se stojánkem je možné zakoupit samostatně a je v nabídce v barvách ladících s černou a modrou barevnou variantou Xperie 5 II.

Dostupnost

Xperia 5 II bude k dispozici v černé a modré a do prodeje se dostane se systémem AndroidTM 10 na podzim 202018 za doporučenou maloobchodní cenu 24 990 Kč.

1 V určitých situacích nemusí být u určitých subjektů dosaženo přesného zaostření. Nefunguje u všech druhů zvířat.

2 Maximální počet snímků za sekundu bude záviset na prostředí a nastavení fotoaparátu. Pro 24mm fotoaparát je k dispozici nepřetržité snímání až 20 sn. / s s AF / AE. 16mm a 70mm fotoaparát dokáže fotografovat s AF / AE rychlostí až 10 sn. / s.

3 Efektivní s univerzálním 24mm objektivem. Tuto funkci lze použít s aplikací „Photography Pro“. Efektivní, když je rychlost závěrky 1/60 sekundy nebo vyšší. Může se lišit v závislosti na prostředí při fotografování.

4 Hlavní fotoaparát fmodelu Xperia 5 II umožňuje zpomalený záznam ve 4K HDR rychlostí 120 sn. / s. Ověřeno službou SpecTRAX společnosti Strategic Analytics ve srovnání se zveřejněnými specifikacemi fotoaparátů více než 17 500 smartphonů. Ověřeno ke dni 17. září 2020. Nahrávání je časově omezeno. 4K HDR s rychlostí 120 snímků za sekundu k dispozici se Cinematography Pro Pro na 24mm fotoaparátu.

5Poměr stran displeje se může lišit v závislosti na formátování obsahu

6 Tato funkce se může lišit podle obsahu, dostupnosti hry a kompatibility.

7 240 Hz redukce rozmazání obrazu je funkce pro vylepšení hry. U obnovovací frekvence displeje 120 Hz vkládá černý rámeček mezi jednotlivé snímky, a poskytuje tak vizuální efekt ekvivalentní obnovovací frekvenci 240 Hz. Výsledkem jsou snímky bez rozmazání s nepatrně sníženým jasem. Tato funkce se může lišit podle obsahu, dostupnosti hry a kompatibility.

8 Dostupnost 5G sítě závisí na trhu a operátorovi.

9 Platí časová omezení nahrávání.

10 Předchozí model: Xperia 5

11 Držák DUALSHOCK®4 a XD se prodává samostatně. Kompatibilita s herními tituly se může lišit.

12Na službu se mohou vztahovat podmínky, účet a poplatky třetích stran. Dostupnost služby se může lišit podle trhu.

13Tato nabídka může podléhat individuálním podmínkám; může být kdykoli změněna, přerušena nebo ukončena; může vyžadovat poplatky, registraci a informace o kreditní kartě. Pouze jedna nabídka na osobu. Vyžaduje připojení produktu k bezdrátové síti.

14 High-Resolution Audio a High-Resolution Audio Wireless vyžadují kompatibilní sluchátka.

15 Nabíjí až na 50 % za pouhých 30 minut (pomocí 21W USB PD nabíječky, příslušenství se prodává samostatně)

16 Simulovaný výsledek společnosti Sony Mobile Communications Inc., založený na skutečném profilu využití při použití stejného typu baterie. Životnost baterie závisí na vašem způsobu používání.

17 Toto zařízení je voděodolné a chráněné proti prachu. Všechny porty a připojené krytky by měly být pevně uzavřeny. Nedávejte zařízení úplně pod vodu a nevystavujte jej mořské vodě, slané vodě, chlorované vodě nebo tekutinám, jako jsou nápoje. Zneužití a nesprávné použití zařízení zneplatní záruku. Zařízení bylo testováno podle stupně krytí IP65 / 68. Zařízení Sony, jsou při testech vodotěsnosti jemně umístěna do nádoby naplněné vodou z vodovodu a spuštěna do hloubky 1,5 metru. Po 30 minutách v nádobě je zařízení jemně vyjmuto a následně jsou testovány jeho funkce a vlastnosti. Tento model má nekrytý USB port pro připojení a nabíjení. USB port musí být před nabíjením zcela suchý.

18 Načasování a dostupnost se budou v jednotlivých zemích lišit.

Poznámky:

„SONY“ a „Xperia“ jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sony Corporation. Všechny ostatní ochranné známky nebo registrované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.

„PlayStation“ je registrovaná ochranná známka nebo ochranná známka společnosti Sony Interactive Entertainment Inc.

„DUALSHOCK“ je registrovaná ochranná známka nebo ochranná známka společnosti Sony Interactive Entertainment Inc.

Android je ochranná známka společnosti Google Inc.

Qualcomm a Snapdragon jsou ochranné známky společnosti Qualcomm Incorporated, registrované v USA a dalších zemích. Snapdragon Elite Gaming je ochranná známka společnosti Qualcomm Incorporated. Qualcomm Snapdragon a Qualcomm Snapdragon Elite Gaming jsou produkty společnosti Qualcomm Technologies, Inc. a / nebo jejích dceřiných společností.

Dolby, Dolby Atmos a symbol dvojitého D patří mezi registrované a neregistrované ochranné známky společnosti Dolby Laboratories, Inc. ve Spojených státech a / nebo jiných zemích.

©2020 Activision Publishing, Inc. ACTIVISION and CALL OF DUTY are trademarks of Activision Publishing, Inc.

© 1998 - 2020 Tencent. Všechna práva vyhrazena.

Tencent a Tencent Games jsou ochranné známky společnosti Tencent Holdings Limited.

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/