Sledovat Sony Česká republika

Příležitost pro všechny české fotografy - Sony World Photography Awards 2019 vyhlašuje soutěž National Award Czech Republic

Tisková zpráva   •   Říj 02, 2018 11:26 CEST

National Award Czech Republic

příjem přihlášek zahájen, soutěž oslavuje lokální fotografické talenty a propaguje je na globální scéně

Porota pro rok 2019 se skládá z předních odborníků fotografického odvětví napříč celým oborem

Nové snímky pro zveřejnění jsou k dispozici na www.worldphoto.org/press

2. října 2018: World Photography Organisation s potěšením oznamuje, že National Award Czech Republic nyní přijímá přihlášky do soutěže. Dlouholetá část soutěže Sony World Photography Awards, soutěž National Awards, nabízí jedinečnou příležitost soutěžícím všech úrovní z více než 50 zemí, aby získali uznání v celosvětově známé fotografické soutěži.

Čeští fotografové, kteří se přihlásí na některou z deseti otevřených kategorií soutěže Sony World Photography Awards, budou automaticky zařazeni i do National Award Czech Republic. Porota bude vybírat snímky z různých kategorií, jako jsou například Architektura, Cestování, Kultura, nebo Pouliční fotografie (celý seznam k dispozici níže).

Vítěz soutěže National Award Czech Republic obdrží nejen hodnotnou cenu od společnosti Sony, ale jeho snímek bude také propagován po celém světě a v dubnu 2019 vystaven na výroční výstavě Sony World Photography Awards v Londýně.

Soutěž National Award Czech Republic byla zahájena v roce 2012 a jejím vítězem se v roce 2018 stal Martin Stranka s fotografií Until You Wake Up, snímkem bílého jelena přicházejícího k převrácenému autu v zasněžené krajině. Stranka ke svému ocenění uvedl: Je mi ctí, že jsem byl vybrán Světovou fotografickou organizací v soutěži Sony World Photography Awards. Stále je to o tom, být sám sebou, milovaný jen někým a nepochopený všemi ostatními. To je klíč k úspěchu.“

Nyní, na svém dvanáctém ročníku Sony World Photography Awards oslavuje ty nejlepší současné fotografie z uplynulých 12 měsíců napříč všemi žánry. Všechny přihlášky jsou k dispozici na www.worldphoto.org/swpa. Vítězové a finalisté soutěže se mohou krom peněžitých cen a nejnovějšího fotografického vybavení od firmy Sony, těšit také z celosvětového uznání, publicity a prezentace svých snímků na výstavách po celém světě.

Dnes byla jmenována porota soutěže, která se bude skládat z mezinárodních předních odborníků v oboru fotografie napříč muzei, nakladatelstvími, médii a festivaly. Předsedkyní poroty soutěží Open, Youth a National Awards bude Rebecca McClelland, Vedoucí fotografie & umělecké výroby pro Saatchi Saatchi & Prodigious (Velká Británie).

Celý její životopis si můžete přečíst na: https://www.worldphoto.org/sony-world-photography-awards/judges

Mike Trow, předseda soutěže profesionálů pro rok 2019, radí účastníkům: „Co je na soutěži Sony World Photography Awards tak vzrušující je spektrum témat a globální dosah vybraných příběhů a fotografií. Účastníkům bych chtěl poradit, aby si pečlivě vybrali svou kategorii a věřili svému příběhu. Ukažte, jak vidíte svět a vyhýbejte se klišé. Fotografické techniky a styly jsou čím dál tím víc dobrodružné a dynamické, takže je nezbytné mít i špičkovou technickou úroveň. Abyste naši odbornou porotu oslovili, musíte nabídnout vaši nejlepší práci a také ukázat, že umíte své dílo upravit, tak, aby bylo ucelené, dynamické a krásné.“

Nadcházející uzávěrky a oznámení

Uzávěrky pro 2019 Sony World Photography Awards jsou:

●30. listopadu 2018 (13.00 GMT)– soutěž pro studenty

●4. ledna 2019 (13.00 GMT) – soutěže Open, Youth a National Award

●11. ledna 2019 (13.00 GMT) – soutěž profesionálů

Finalisté soutěží Open a Youth budou vyhlášeni 5. února 2019. Vítězové soutěží Open a National Awards budou vyhlášeni 26. února 2019. Finalisté soutěží profesionálů a studentů budou vyhlášeni 2. dubna 2019. Fotograf roku, a celkoví vítězové soutěží kategorií Open, Student, Youth a Professional budou vyhlášeni 17. dubna 2019.

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word