Sledovat Sony Česká republika

První zvukový 3.1ch projektor Dolby Atmos®, který vydává virtuální trojrozměrný prostorový zvuk

Tisková zpráva   •   Led 09, 2018 15:12 CET

  • První zvukový projektor[1] s Dolby Atmos o rozměrech 3,1ch, který vydává virtuální trojrozměrný prostorový zvuk ze zvukového projektoru se třemi reproduktory.
  • Poslechněte si zvuk, který přichází shora, aniž byste potřebovali odraz zvuku od stropu nebo další reproduktor, a to díky unikátnímu systému Vertical Surround Engine od Sony
  • Navržen tak, aby se přesně hodil k televizorům Sony BRAVIA 2018

Prémiový zvukový projektor HT-ZF9 s Dolby Atmos přináší díky virtuální technologii Sony novou úroveň inspirativního audia kinematografické kvality k vám domů. Díky nové technologii Vertical Surround Engine od Sony si můžete vychutnat virtuální trojrozměrný prostorový zvuk, který vás zcela pohltí – aniž byste k tomu potřebovali stropní nebo nahoru vyzařující reproduktory.

Kromě toho představuje společnost Sony také zvukový projektor HT-XF9000

s předními 2k reproduktory, jejichž design je koncipován tak, aby elegantně ladil s vaším televizorem. Tento 2.1k zvukový projektor má možná méně reproduktorů, ale rovněž nabízí vlastnosti prostorového kinematografického zvuku Dolby Atmos a Vertical Surround Engine.

Funkční a kompaktní

Zvukový projektor HT-ZF9 s podporou Dolby Atmos a DTS:X™ dokáže zcela pohltit posluchače zvukem, který přichází ze všech stran.

Technologie Vertical Surround Engine u zvukového projektoru HT-ZF9 dokáže věrně reprodukovat vjem helikoptéry přelétající nad hlavou. V kombinaci s technologií S-Force Pro Front Surround, která zdokonaluje přední prostorové zvukové pole. Může tak pro vás být těžko uvěřitelné, že tento zvuk vychází z 3.1k zvukového projektoru. Navíc si můžete užívat virtuální trojrozměrný zvuk také u obsahu bez Dolby Atmos a DTS:X díky tlačítku "Vertical S." na dálkovém ovladači, který dokáže namíchat z 2k stereo obsahu až 7.1.2k a vytvořit tak špičkovou kvalitu.

Nebo je také možné přidat pár zadních reproduktorů SA-Z9R, které byly exkluzivně navrženy tak, aby doplňovaly HT-ZF9 a mohou ještě rozšířit váš požitek z prostorového zvuku na konfiguraci reproduktorů pro skutečný prostorový zvuk.

Model HT-ZF9 podporuje 4K HDR a Dolby Vision™ pass-through, takže původní kvalita obrazu prochází přímo projektorem do vašeho televizoru, aniž by docházelo ke ztrátě kvality, barvy, čistoty či jasu. Pokud jde o audio, podporuje model HT-ZF9 formáty audia ve vysokém rozlišení, včetně přehrávání z USB zdroje. Nebo si také můžete užívat jakékoli další hudební soubory v kvalitě blížící se vysokému rozlišení zvuku z vašeho mobilního zařízení prostřednictvím Bluetooth® připojení díky technologii DSEE HX™ (Digital Sound Enhancement Engine HX technology).

Dvojice vytvořená v nebi

Oba modely zvukových projektorů HT-ZF9 a HT-XF9000 byly navrženy tak, aby dokonale doplňovaly řadu nových televizorů Sony BRAVIA® - takže můžete mít stylový systém, který elegantně ladí, ať už jde o design materiálů či o jejich tvar.

Design obou zvukových projektorů je ideální pro přehledné minimalistické interiéry a bezproblémově zapadne do vašeho obytného prostoru. Model HT-XF9000 byl navržen tak, aby tvořil s televizorem KD-XF90 opravdovou „designovou dvojici“, a proto má zkosené hrany v takovém úhlu, aby s televizorem ladil.

S těmito dvěma zvukovými projektory se zbavíte kabelů, protože se dají připojit k televizoru přes Bluetooth[2], abyste se vyhnuli změti drátů.

Model HT-ZF9 je vybaven Wi-Fi, takže můžete jednoduše těžit z výhod vestavěného[3] Chromecastu a spolupráce s Google Assistant[4] -umožňující vám vychutnat si nové hudební zážitky prostřednictvím hlasového ovládání. Hlasem můžete ovládat chytrý reproduktor a přehrávat prostřednictvím HT–ZF9 hudbu ze streamovacích služeb, nebo si můžete zvolit přehrávání ve více místnostech, které zařídí, aby zněla stejná hudba zároveň v celém domě. Díky Spotify Connect[5], které projektor také nabízí, je vše, co potřebujete otázkou několika málo kliknutí. Kromě toho vám inovované a intuitivní uživatelské rozhraní, které slouží snazšímu užívání, usnadní nastavení a používání společně s vaší televizí.

Se dvěma HDMI vstupy a jedním výstupem u modelu HT-ZF9 můžete ke zvukovému projektoru připojit více přístrojů a rozšířit tak systém domácího kina. Oba modely disponují také Bluetooth® konektivitou a USB vstupy. Díky tomu můžete poslouchat hudbu z mobilních zařízení nebo z USB pamětí.

[1]Platné k 8. lednu 2018. Dle průzkumu prováděném společností Sony (Sony Corporation). Pouze model ZF9

[2]Co se týče připojení Bluetooth®, je zapotřebí zařízení BRAVIA® podporující technologii Bluetooth® A2DP(A2DP (Advanced Audio Distribution Profile)). U modelu ZF9, bude tato funkce k dispozici

[3] Tato funkce bude dostupná v budoucnu prostřednictvím aktualizace firmwaru.

[4] Google, Chromecast built-in a další související značky a loga jsou ochrannou známkou společnosti Google LLC.

6 Tato funkce bude dostupná v budoucnu prostřednictvím aktualizace firmwaru.

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word