Sledovat Sony Česká republika

Sony představuje kompaktní fotoaparát RX0 s novými rozšířenými funkcemi snímání z více stran

Tisková zpráva   •   Led 09, 2018 15:01 CET

Nová řešení pro více fotoaparátů, v klasickém i bezdrátovém provedení, umožňují větší flexibilitu a podporují tvořivost

Společnost Sony, světová jednička v oblasti digitálního zpracování obrazu a největší světový výrobce fotoaparátů, dnes představila svůj všestranný model RX0 s novými, klasickými i bezdrátovými řešeními pro více fotoaparátů. Výsledkem je větší flexibilita, kreativita a využitelnost pro současné tvůrce.

Model RX0, představený na veletrhu IFA 2017, přináší pokročilé funkce kvality obrazu proslulé řady fotoaparátů Sony RX v robustním, vodotěsném avelmi kompaktním těle s rozměry 59 mm x 40,5 mm x 29,8 mm (Š x V x H)[i] a s hmotností pouhých 110 g[ii]. Ať už jej použijete samostatně, nebo v kombinaci s dalšími fotoaparáty RX0 pro snímání z různých směrů a úhlů, díky své miniaturní velikosti a všestrannému využití je tento nový fotoaparát výkonným nástrojem. Přístroj se vyznačuje plně symetrickou polohou objektivu a funkcí stranového převrácení obrazu (image flip). Získáte tak větší flexibilitu při montáži ve stísněných prostorách a navíc dále rozšíříte svůj tvůrčí potenciál.

Kompaktní fotoaparát RX0 nabízí dva typy řešení pro snímání více fotoaparáty a pro jejich ovládání: řešení s komunikací po drátě pro dokonale přesné ovládání a synchronizaci fotoaparátů a bezdrátové řešení pro větší pohodlí a flexibilitu.

Nové snímání z více stran a ovladač fotoaparátu pro RX0

Společnost Sony představila nový přídavný ovladač fotoaparátu (model CCB-WD1), který lze připojit k fotoaparátu RX0[iii] a umožňuje ovládání pomocí internetového prohlížeče na počítači[iv] prostřednictvím pevného připojení přes protokol IP. Díky převedení ovládacího signálu do formátu IP lze spolehlivě ovládat nastavení fotoaparátu[v] z jakéhokoli umístění pomocí jednoho připojeného počítače. Pevné připojení ovladače fotoaparátu také umožňuje bezproblémové ovládání a synchronizaci více párů fotoaparátů RX0 a jejich ovladačů. Lze připojit až 100 jednotek[vi], tvůrci tak mohou vytvářet špičkové filmové efekty, včetně efektu „bullet-time“ či virtuální reality, a fotografovat klíčové momenty z jedinečných úhlů.

Používáte-li více dvojic fotoaparátů RX0 a ovladačů fotoaparátu, můžete u všech připojených přístrojů současně spustit nastavení a pouštět a zastavovat záznam. K dispozici je navíc funkce synchronizace videa, která dovoluje nastavit časování snímků, a umožňuje tak snadnou synchronizaci mezi všemi připojenými fotoaparáty. Výsledkem je redukce časových prodlev mezi jednotlivými fotoaparáty a jednodušší spojování více snímků dohromady při vytváření speciálních efektů.

Soubory lze také přenášet přímo do připojeného počítače[vii], zároveň je můžete libovolně pojmenovat či přejmenovat a zabránit tak jejich záměně při práci s více fotoaparáty. Celkem lze vzájemně propojit až 100vii různých fotoaparátů RX0 a ovladačů fotoaparátů CCB-WD1 a získat tak videopřenos z více přístrojů s živým náhledem.

Uživatel si navíc pomocí ovládacího panelu fotoaparátu může snadno upravit uživatelská nastavení a režimy fotografování pro všechny připojené fotoaparáty.

Vylepšené snímání z více stran s bezdrátovým přenosem a novou aplikací PlayMemories™ Mobile

Aplikace PlayMemories Mobile od Sony ve své nejnovější verzi 6.2 rozšiřuje možnosti ovládání více fotoaparátů v kombinaci s modelem RX0iv. Nová verze mobilní aplikace umožní uživatelům propojit smartphone nebo tablet prostřednictvím přístupového bodu s až 50 fotoaparáty RX0[viii] a všechny je ovládat současně[ix]. Kromě již existující možnosti měnit hlavní nastavení fotoaparátů je nově možné všechny přístroje současně zapínat a vypínat[x]. Uživatelé také mohou přiřadit jednotlivé fotoaparáty ke zvláštním ‚skupinám‘ a prostřednictvím nich je ovládat či jimi pořizovat snímky.

Nová aplikace PlayMemories Mobile verze 6.2 bude k dispozici tento měsíc.

[i]Rozměry jsou přibližné

[ii]Přibližná hmotnost včetně baterie a paměťového média

[iii] Je vyžadována aktualizace systémového softwaru pro RX0 (plánované vydání: leden 2018)

[iv]Doporučená počítačová sestava

OS: Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10, Mac OS X 10.11 / macOS 10.12–10.13

Internetový prohlížeč: Google Chrome, Internet Explorer, Safari

[v]Používejte pouze v zabezpečených sítích

[vi]Skutečný počet připojitelných zařízení je závislý na specifikacích použitého vybavení. Ověřili jsme propojení až 100 jednotek (v rámci testů společnosti Sony)

[vii]Lze přenášet data o velikosti až 4 GB na soubor

[viii]Skutečný počet připojitelných zařízení je závislý na specifikacích použitého přístupového bodu, smartphonu či tabletu a na stupni zarušení rádiovými vlnami v místě instalace. Ověřili jsme propojení až 50 jednotek (v rámci testů společnosti Sony)

[ix] Používejte pouze zabezpečená připojení Wi-Fi®

[x]Je vyžadováno připojení přes Bluetooth®. Skutečný počet ovladatelných zařízení závisí na specifikacích použitého smartphonu nebo tabletu.

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word