Sledovat Sony Česká republika

Sony představuje nejodolnější a nejrychlejší SD kartu na světě

Tisková zpráva   •   Srp 28, 2018 15:01 CEST

  • Nejodolnější[i] SD karta na světě je 18krát[ii]odolnější proti ohnutí[iii] a proti pádu[iv]
  • První[v] karta s odlitkem z jediného kusu pro maximální pevnost a tvrdost
  • Design bez drážek a přepínačů zaručuje, že karta nemá žádné křehké komponenty
  • Nejvyšší rychlost[vi] čtení na světě dosahuje až 300 MB/s s rychlostí zapisování až 299 MB/s[vii]
  • Karta je odolná proti prachu i vodě a splňuje normy krytí IPX8a IP6X[viii]
  • Zabezpečte svoji práci pomocí SD Scan Utility a softwaru File Rescue

Společnost Sony dnes představila horkou novinku na poli paměťových médií – sérii UHS-II SD karet SF-G TOUGH specification. Série odolných SD karet SF-G TOUGH specification nabízí řešení fotografům, kteří se potřebují spolehnout, že jejich fotografie zůstanou v bezpečí po vyjmutí SD karty z fotoaparátu. Tato nová řada kombinuje nejvyšší rychlosti čtení a zápisu na světě s extrémně odolným provedením, které je rezistentní proti ohnutí působením síly 180 N a proti pádu z výšky až pěti metrů. Fotografové, kteří se musejí potýkat s živly, aby získali dokonalý záběr, jistě ocení, že je řada SD karet SF-G TOUGH specification také voděodolná a splňuje normu IPX8. Je rovněž odolná proti prachu s krytím splňujícím standard IP6X.

Nová řada SD karet SF-G TOUGH specification je 18krát pevnější než standardní SD karty[ix] a jako první na světě má jednolitou strukturu (vyrábí se odlitím jako jeden kus a nemá v sobě žádné nevyplněné prostory). Na rozdíl od standardních SD karet, které se skládají z tenkých částí, se vyrábí z materiálů o vysoké tvrdosti. Nová řada je chráněna proti obvyklému poškození materiálu, k němuž může dojít u standardních SD karet, jako je například rozlomení plastového krytu karty, poškození zámku SD karty chránícího data nebo poškození drážek konektorů SD karty. U této řady byl zvolen nový přístup – jedná se o první SD kartu na světě, která nemá drážky ani spínač ochrany proti zápisu. Tyto inovace zajišťují, že je řada SF-G TOUGH specification odolnější proti ohnutí. Součástky, které se snadno lámou, byly úplně odstraněny. Sony kartu navrhlo tak, aby bylo dosaženo optimální rovnováhy mezi tvrdostí a pevností. Je kompletně zapečetěna litým krytem, takže se dovnitř do karty nedostane ani kapka vody, prach či špína. Navíc splňuje nejvyšší standard odolnosti proti vodě (IPX8) a prachu (IP6X).

Maximalizujte výkon fotoaparátu

Hlavním trendem ve fotografickém odvětví, který nastolila společnost Sony, jsou plnoformátové bezzrcadlovky. Patří mezi ně například série α9 a α7, které jsou čím dál tím výkonnější, a to u statických snímků i videí. Tyto špičkové fotoaparáty se spoléhají na rychlé paměťové karty, které maximalizují jejich výkon. S tím, jak profesionální fotografové používají SD karty stále častěji, vyžadují úroveň spolehlivosti a odolnosti, která je spojována s dalšími profesionálními typy karet. Nejvyšší rychlost zapisování na světě dosahující až 299 MB/s minimalizuje čas vyprázdnění bufferu. To fotografovi dává možnost zaznamenat mnoho snímků za sekundu a zachytit jím požadovanou akci. Série SF-G TOUGH specification také podporuje V90, nejvyšší standard rychlostní třídy pro video. To z ní dělá ideálního společníka pro nahrávání videa ve vysokém rozlišení.

Díky rychlosti čtení až 300 MB/s usnadňují karty řady SF-G TOUGH specification přenos velkoobjemových souborů s fotografiemi i videi. Jsou tak nejrychlejší na světě a díky tomu zlepšují efektivitu práce po ukončení samotného fotografování. Další reakcí na praktické potřeby fotografů je také design karet řady SF-G series TOUGH specifications jasně žlutými pruhy, díky nimž je snazší najít kartu při fotografování ve tmě.

Dokonalá jistota

SD karty řady SF-G TOUGH specificationnabízejí mnoho dalších funkcí, které byly navrženy tak, aby fotografům usnadnily jejich práci. Patří mezi ně nástroj ‚SD Scan Utility‘, který umožňuje uživatelům zkontrolovat, jestli je karta v dobrém stavu, a software ‚File Rescue‘[x], který dokáže obnovit omylem smazaná data a fotografie. SD karty řady SF-G TOUGH specificationjsou odolné proti rentgenovému záření a magnetům, jsou antistatické, odolávají vyšším teplotám a mají ochranu proti UV záření.

Dostupnost

Série paměťových karet SF-G TOUGH bude dostupná ve verzích 32 GB, 64 GB a 128 GB. Prodej bude v Evropě zahájen od října 2018. Úplné specifikace produktu jsou k dispozici na: http://www.sony.net/sfgt/

[i] Mezi spotřebními SD kartami, průzkum Sony ze srpna 2018.

[ii] 18x odolnější ve srovnání s testy ohýbání SD karet prováděnými silou 10 N

[iii] Odolná proti ohýbání silou 180N

[iv] Odolná proti pádu z výšky až 5 m

[v] Mezi SD kartami silnými 2,1 mm. Splňuje specifikace pro SD karty standardní velikosti bez drážek uvedené v Technické příloze 6.0. Průzkum společnosti Sony ze srpna 2018.

[vi] K srpnu 2018, průzkum prováděný společností Sony.

[vii] Na základě mezinárodního testování prováděného společností Sony. Rychlosti přenosu dat se mohou lišit v závislosti na hostitelských zařízeních, verzi OS nebo podmínkách při použití. Aby bylo možné efektivně využít vysokorychlostní potenciál, musí vaše zařízení podporovat UHS-II. Průzkum společnosti Sony ze srpna 2018.

[viii] Splňuje standard IP68. Nemůžeme poskytnout záruku, že nedojde k poškození uložených dat nebo karty ve všech situacích a podmínkách.

[ix] Standardní SD odolávají síle 10 N, zatímco tato karta odolá síle 180 N.

[x] Jsou ke stažení na stránkách podpory Sony.

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word