Sledovat Sony Česká republika

Sony představuje nový 135mm objektiv G Master s pevným ohniskem a světelností F1,8 pro fullframe s úchvatným rozlišením, bokehem a výjimečným výkonem AF

Tisková zpráva   •   Bře 15, 2019 16:39 CET

Nový objektiv je vybaven těmi nejšpičkovějšími optickými technologiemi od Sony a byl zkonstruován tak, aby splňoval extrémně vysoké standardy série G Master od Sony. Nový objektiv FE 135mm F1.8 GM nabízí výjimečně vysoké rozlišení a skvostný bokeh, dvě vlastnosti, které jsou charakteristickými atributy vlajkové řady objektivů G Master od Sony. Nový objektiv kombinuje rychlé zaostření (AF) s nízkou hmotností, snadno přenosnou konstrukcí a množstvím profesionálních funkcí. Díky tomu je tento model univerzálním a vysoce výkonným nástrojem vhodným pro profesionální portrétní a sportovní fotografy, fotografy svateb a další fotografické nadšence.

„Sony se soustředí více než kdy dříve na rozšíření řady objektivů typu FE a řady objektivů typu E-mount,“ uvedl Yann Salmon-Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Náš dlouho očekávaný 31. objektiv řady G Master s oblíbenou pevnou ohniskovou vzdáleností 135mm, který potěší profesionály i fotografické nadšence, je určený pro plnoformátové bezzrcadlovky. Celkový počet nativních objektivů s bajonetem typu E-mount pro fotoaparáty Alpha™ od Sony tak stoupl již na 49. Budeme i nadále všemožně podporovat špičkové inovace naší zobrazovací divize, abychom zákazníkům mohli dát příležitost zachycovat a tvořit jako nikdy dřív.“

Model FE 135mm F1.8 GM umožňuje snímání s vysokým rozlišením po celé ploše snímku, a to i při nastavení clony F1,8, a může se pochlubit inovativní optickou konstrukcí. Součástí předního optického členu je extrémně asférický prvek XA (extreme aspherical) a prvek Super ED s extrémně nízkým rozptylem světla (Extra-low Dispersion), které efektivně eliminují všechny aberace, jež se běžně u teleobjektivů vyskytují. Kromě toho jsou tyto dva členy, Super ED a ED, umístěny strategicky tak, aby kompenzovaly axiální chromatickou aberaci, minimalizovaly nežádoucí barevné hrany, tzv. rozdvojení hran a maximalizovaly celkové rozlišení. Zajišťují tak výjimečnou kvalitu obrazu. Pro ještě dokonalejší ostrost byla použita povrchová vrstva Nano AR Coating. Ta pomáhá eliminovat odlesky a světelné závoje, které se někdy objeví při fotografování portrétů se zadním osvětlením.

Nový teleobjektiv s pevným ohniskem využívá XA prvek zdokonalený nejnovějšími technologiemi simulací bokehu, které byly použity během konstrukce a výroby objektivu. Tento XA prvek omezuje sférickou aberaci a pomáhá dosáhnout výjimečného bokehu. K docílení zvlášť přirozeného a nádherně rozostřeného pozadí přispívá také mechanismus kruhové clony s jedenácti lamelami. Tento nový špičkový objektiv disponuje dvěma skupinami ostřících členů v plovoucí konfiguraci, které zlepšují schopnosti objektivu při fotografování makra a přinášejí minimální vzdálenost pro zaostření 0,7 metru a maximální poměr zvětšení 0,25x.

Objektiv FE 135mm F1.8 GM byl vybaven celkem čtyřmi lineárními motory XD z dílny Sony – dvěma pro každou skupinu. Ty se starají o to, aby objektiv při ostření udržel tempo s rychle se pohybujícími objety při fotografování portrétů nebo sportu. Motorky zajišťují rychlé a spolehlivé sledování AF a výkon. Další výhodou objektivu je také ovládací algoritmus, který pomáhá maximálně kontrolovat odezvu a zajišťuje tichý chod s minimálními vibracemi při ostření. Veškerý tento výjimečný výkon se skrývá v kompaktním, lehkém těle s hmotností 950 g.

FE 135mm F1.8 GM je vybaven mnoha profesionálními ovládacími prvky, které podporují snadné ovládání jak při fotografování, tak i při nahrávání filmů. Mezi tyto prvky patří například kroužek clony, který umožňuje přímé, intuitivní ovládání clony, a ostřící kroužek, který nabízí možnost manuálního ostření Linear Response MF, jež umožňuje přesné manuální ovládání ostření se špičkovou dezvou. Objektiv je dále vybaven spínačem omezovače rozsahu ostření focus range limiter, dvěma programovatelnými tlačítky pro uzamknutí ostření a přepínač režimu ostření, který umožňuje rychle přepínat mezi automatickým a manuálním ostřením tak, aby se fotograf mohl přizpůsobit měnícím se podmínkám při fotografování.

Nové kruhové polarizační filtry

Kromě objektivu FE 135mm F1.8 GM představilo Sony také novou řadu kruhových polarizačních filtrů. Nové filtry s modely pro průměry objektivu 49 mm, 55 mm, 62 mm, 67 mm, 72 mm, 77 mm a 82 mm zachovávají kvalitu a rozlišení obrazu přibližně dvakrát efektivněji než stávající řada kruhových PL filtrů. Díky tomu se nové modely dokonale hodí pro vlajkovou sérii objektivů G Master od Sony. Jsou rovněž opatřeny povrchovou vrstvou ZEISS® T* Coating, která minimalizuje nežádoucí odlesky. Štíhlý design filtru zabraňuje vinětaci a maximalizuje celkový výkon.

Ceny a dostupnost

Model FE 135 mm F1.8 GM se začne do Evropy dovážet v dubnu 2019 a jeho cena bude přibližně 2000 €.

Nové kruhové polarizační filtry se do Evropy začnou dovážet v dubnu 2019 a jejich ceny budou u jednotlivých modelů přibližně:

  • 49 mm (model VF-49CPAM2) -110 €
  • 55 mm (model VF-55CPAM2) -120 €
  • 62 mm (model VF-62CPAM2) -150 €
  • 67 mm (model VF-67CPAM2) -170 €
  • 72 mm (model VF-72CPAM2) -180 €
  • 77 mm (model VF-77CPAM2) -200 €
  • 82 mm (model VF-82CPAM2) -260 €
  • Mnoho exkluzivních příběhů, videí a strhujícího nového obsahu vytvořeného pomocí nejnovějších fotoaparátů a dalších produktů Alpha od Sony naleznete na stránkách https://www.sony.co.uk/alphauniverse. Evropské stránky Sony o fotografování jsou dostupné ve 22 jazycích a naleznete na nich detailní informace o produktových novinkách, soutěže a aktuální seznam akcí Sony pro každou zemi.

    Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/