Sledovat Sony Česká republika

Sony představuje nový dálkový ovladač s bezdrátovou technologií Bluetooth®

Tisková zpráva   •   Bře 15, 2019 16:42 CET

Nový model bezdrátového dálkového ovladače RMT-P1BT využívá Bluetooth a eliminuje tak nutnost připojení kabelů nebo přijímačů přímo k fotoaparátu. Dálkový ovladač nabízí extrémně rychlou odezvu s prodlevou přibližně do 0,05 sekundy spoždění a zajistí sepnutí spouště s precizní přesností. Model je dále vybaven stavovým LED světlem, které blikáním nebo nepřetržitým svícením ukazuje stav zařízení. Tento dálkový ovladač byl navíc navržen tak, aby byl odolný proti prachu a vlhkosti. Odolává také vysokým i nízkým teplotám, takže funguje spolehlivě v nejrůznějších prostředích a povětrnostních podmínkách.

Nový bezdrátový ovladač RMT-P1BT maximalizuje možnosti ovládání funkcí fotoaparátu a je vybaven spínači ostření, které umožňují manuální ovládání s jemnými změnami zaostření, dále programovatelným tlačítkem C1, které si může uživatel nastavit dle vlastní potřeby. Ovladač je také vybaven tlačítkem Start/Stop pro nahrávání filmů a ovladačem funkce power zoom nebo digital zoom, které z něj dělají ideální příslušenství pro nahrávání filmů na dálku. Fotografové, kteří při focení dávají přednost režimu expozice ‚Bulb‘, mohou dálkový ovladač nastavit tak, aby se závěrka stiskem hlavního tlačítka otevřela a následně opět stiskem hlavního tlačítka zavřela. To eliminuje nutnost stisknout a držet tlačítko po celou dobu expozice.

Cena a dostupnost

Bezdrátový dálkový ovladač RMT-P1BT se do prodeje v Evropě dostane v dubnu a jeho cena se bude pohybovat okolo75 €.

Mnoho exkluzivních příběhů, videí a strhujícího nového obsahu vytvořeného pomocí nejnovějších fotoaparátů a dalších produktů Alpha od Sony naleznete na stránkách https://www.sony.co.uk/alphauniverse. Evropské stránky Sony o fotografování jsou dostupné ve 22 jazycích a naleznete zde detailní informace o produktových novinkách, soutěžích a aktuálním seznamu akcí Sony pro jednotlivé země.

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/