Sledovat Sony Česká republika

Sony představuje své nové výrobky na veletrhu IFA 2018

Tisková zpráva   •   Srp 30, 2018 16:06 CEST

Tokio, Japonsko – Na veletrhu spotřebitelské elektroniky IFA v německém Berlíně, který začíná v pátek, 31. srpna (místního času), představí společnost Sony celou řadu svých nejnovějších produktů se špičkovými technologiemi.

Na tiskové konferenci, která se konala ve čtvrtek 30. srpna v 13:00 hod před oficiálním zahájením veletrhu IFA, zdůraznil Kenichiro Yoshida, prezident a výkonný ředitel společnosti Sony, že Sony hodlá v souladu se směřováním společnosti posílit zapojení tvůrců i uživatelů, aby se „dostalo blíže k lidem.“ Dále dodal: „Naše elektronické produkty hrají zásadní roli v propojování tvůrců, kteří vytvářejí úchvatné audio a vizuální obsahy s uživateli, kteří si je vychutnávají.“ Dále zdůraznil: „Domnívám se, že je do budoucna pro Sony kromě zachycování reality pomocí hi-fi audia a HD videa stejně důležité přinášet hodnotu v reálném čase. Reálný čas popisuje koncept aktuálního okamžiku v čase nebo životnost.“ Ichiro Takagi, výkonný viceprezident zodpovídající za oblast domácí zábavy a audia uvedl: „Pomocí nejlepšího možného obrazu a zvuku chceme plně zprostředkovat tvůrcův záměr a přinášet špičkový audiovizuální zážitek uživatelům.“ Následně představil nejnovější televizory a audio produkty od Sony. Slovo si na závěr vzal Mitsuya Kishida, prezident Sony Mobile Communications Inc., aby představil nové chytré telefony Xperia™, a prohlásil: „Sony Mobile stojí v čele 5G iniciativ společnosti Sony s technologiemi mobilních sítí, které uživatele a tvůrce ještě více sbližují tím, že obsah přenášejí přesně podle původního záměru jeho tvůrce.“

Video tiskové konference můžete streamovat na následující adrese:

www.sony.co.uk/electronics/ifa

Hlavní představované produkty

Domácí zábava a audio

WH-1000XM3 wireless noise canceling headphones

Sony představilo WH-1000XM3, svůj nejnovější přírůstek k sérii bezdrátových sluchátek s odstraněním okolního hluku 1000X. Tento nový model se pyšní zásadním vylepšením špičkové technologie odstranění okolního hluku*1 s nově vyvinutým HD procesorem pro odstranění okolního hluku QN1 s čtyřnásobně posíleným výkonem. Tento nově vyvinutý komponent dokáže odstranit nejen nízkofrekvenční hluk letadel, ale také odstraňuje hluk středních a vyšších frekvencí jako jsou zvuky ulice či lidské hlasy. Použití vysoce kvalitního interního sluchátkového zesilovače pro HD procesor pro odstranění okolního hluku QN1 přináší výjimečně vysokou kvalitu zvuku. Zákazníci se mohou ponořit do hudby kdykoli a kdekoli. V jiné z kategorií sluchátek představilo Sony model skutečně bezdrátových sportovních sluchátek WF-SP900. Sluchátka WF-SP900 jsou odolná proti vodě*2 i prachu*3 a jsou vybavena interní pamětí. Umožňují zákazníkům přehrávat hudbu z jejich chytrého telefonu připojením přes Bluetooth® nebo bez jakéhokoli zařízení, dokonce i když si půjdou zaplavat do moře.

Řada Signature Series od Sony představuje absolutní vrchol těch nejvytříbenějších technologií od Sony, jejichž cílem je dosažení dokonalého zvuku. Nabídka audio produktů z této řady přivede hudbu k životu přesně tak, jak zamýšlel její autor. Tuto kategorii rozšířilo Sony o digitální hudební přehrávač DMP-Z1 a intraaurální stereofonní sluchátka IER-Z1R. Model DMP-Z1 využívá výkonný analogový zesilovač a unikátní nezávislý systém napájení, které přinášejí špičkový zvuk. IER-Z1R se pyšní frekvenční odezvou dosahující při přehrávání až 100 kHz pro úroveň podmanivého poslechu, která nemá obdoby.

Sony také představí IER-M9 a IER-M7 profesionální intraaurální odposlechy, jejichž prodej bude zahájen v USA a Asii*4 letos na podzim. Přinášejí kvalitu zvuku, izolují zvuk a při používání zajišťují stabilitu, kterou umělci pro svá živá vystoupení vyhledávají.

4K OLED BRAVIA® AF9 Series
4K OLED BRAVIA® ZF9 Series

V kategorii televizorů ohlásila společnost Sony uvedení série BRAVIA® MASTER Series na evropský trh od září. Tyto televizory se snaží zprostředkovat vizi autora podle jeho původního záměru. Řady 4K OLED televizorů AF9 a ZF9 4K LCD televizorů jsou vybaveny obrazovým procesorem X1™ Ultimate, který má dvojnásobný výkon zpracování v reálném čase než aktuální špičkové modely. Tyto televizory přináší to nejlepší z vlastností OLED a LCD displejů.

Série AF9 přichází s technologií Pixel Contrast Booster, která věrně reprodukuje obraz s hlubokou černou a vysokým jasem. Unikátní a vyspělá technologie zvuku Acoustic Surface Audio+ zprostředkovává nový podmanivý zážitek díky aktivátoru ve středu obrazovky a režimu TV Center Speaker Mode*5, díky němuž uslyšíte zvuk vycházet přímo ze středu obrazovky.

Na veletrhu předvede Sony také řadu svých AV produktů kompatibilních s hlasovými asistenty, které přehrávají hudbu, přinášejí zprávy či informace a ovládají zařízení IoT jako například osvětlení v místnosti.

Tako ukázka představí bezdrátová sluchátka s odstraněním okolního hluku WH-1000XM3, televizor BRAVIA*6 s vestavěným mikrofonem, který umožňuje hlasové vyhledávání, a chytrý reproduktor SRS-XB501G z řady EXTRA BASS™ s vestavěnou funkcí Google Assistant, zvukový projektor HT-ZF9 kompatibilní s ovládáním Amazon Alexa*7 a další. Nabídka různých zařízení od Sony, která jsou kompatibilní s hlasovými asistenty, je čím dál tím pestřejší i praktičtější a představí se v mnoha různých scénářích použití pro interiér i exteriér.

*1:Platné k 30. srpnu 2018. Podle průzkumu prováděnému společností Sony Corporation, měřeno podle standardů JEITA. Mezi bezdrátovými sluchátky s hlavovým mostem s funkcí odstranění okolního hluku.

*2:Voda vystřikovaná tryskou proti krytu z jakéhokoli směru nemá žádný škodlivý dopad, jsou-li nasazeny koncovky pro plavání (IPX5). Sluchátka nepoškodí navíc ani jejich ponoření do hloubky dvou metrů po dobu 30 minut (IPX8).

*3:Sluchátka s nasazenými koncovkami pro plavání byla testována na odolnost proti prachu při pohybu v testovacím zařízení obsahujícím částice prachu po dobu 8 hodin (IP6X).

*4:Uvedení na evropský trh bude upřesněno.

*5:Tato funkce vyžaduje zvlášť zakoupený systém pro domácí kina.

*6:V současnosti podporuje angličtinu, japonštinu, španělštinu, francouzštinu, italštinu a němčinu.

*7:Prostřednictvím aktualizace softwaru plánované po podzimu 2018.

Chytré telefony XperiaTM

Sony Mobile Communications představilo Xperii XZ3, nový chytrý telefon ze svojí prémiové řady s designem zahrnujícím zaoblené 3D sklo, které plynule navazuje na OLED displej. Dovážet se bude do různých zemí a regionů od konce září 2018*8.

Xperia XZ3 přichází s šestipalcovým OLED displejem kompatibilním s HDR s rozlišením QHD+ (2880x1440) a

Xperia XZ3

poměrem stran 18:9. Uživatelé si mohou vychutnat podmanivě krásný obraz, který umožňují cenami ověnčené technologie televizorů BRAVIA OLED TV. Kromě toho „vylepšuje“ pokročilá technologie X-Reality™ pro mobilní zařízení obsah v SDR na formát blížící se kvalitě HDR, takže i když uživatelé přehrávají videa online, mohou si užívat vysoce kvalitní obraz – v kombinaci s výkonnějšími dopředu směřujícími reproduktory a systémem Dynamic Vibration System přináší tato novinka jedinečný zážitek ze zábavy.

Xperia XZ3 dostala nové chytré uživatelské rozhraní Side sense, které využívá umělou inteligenci pro pohodlné bezproblémové ovládání velkého displeje jednou rukou. Snadným dvojitým poklepáním na jednu ze stran displeje se zobrazí spouštěč aplikací, který na základě uživatelova životního stylu a denní doby chytře předvídá, jaké aplikace a rychlé volby bude uživatel chtít použít příště. Potom je umístí tak, aby byly pohodlně na dosah. To umožňuje uživateli rychlé a pohodlné spuštění aplikací nebo focení, aniž by musel pohnout rukou.

Jako hlavní fotoaparát byl použit pokročilý systém fotoaparátu Motion Eye™ od Sony s 19,2 efektivními megapixely. Xperia XZ3 je také vybavena novou funkcí „Smart launch“ využívající umělou inteligenci, která okamžitě spustí fotoaparát pro pohotové fotografování, když uživatel svůj telefon zvedne do horizontální polohy. Uživatelské rozhraní fotoaparátu bylo také přepracováno, aby bylo ještě intuitivnější. Přední fotoaparát má 23,2 efektivních MP a nový světelný objektiv se světelností F1,9. Nabízí také nový režim portrétního selfie pro korekci pleťového tónu a rozostřené pozadí (bokeh).

Xperia XZ3 přichází na trh s nejnovější verzí OS Android™ 9 Pie a je vybavena mobilní platformou Qualcomm® Snapdragon™ 845, je odolná proti prachu a vodě, podporuje bezdrátové nabíjení Qi a má mnoho dalších pokročilých vlastností.

Xperia XZ3: https://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-xz3/

*8:Dostupnost se bude v jednotlivých zemích a regionech lišit.

¨

Digitální fotografie

DSC-HX99

DSC-HX99 a DSC-HX95 jsou dva nejnovější modely z řady Cyber-shot®, které se do Evropy začnou dovážet od října. Oba mají nejmenší*9 rozměry ultra kompaktního těla na světě a objektiv s velkým přiblížením ZEISS®Vario-Sonnar T* 24-720 mm*10. Nabízejí vše od širokoúhlého záběru po přiblížení jako s teleobjektivem v jediném těle, jsou dokonale přenosnými společníky pro pohodové fotografování, ať už na cesty nebo pro zachycení každodenního života. Kromě nahrávání video záběrů ve vysokém rozlišení 4K*11 do interní paměti umožňuje nejnovější systém zpracování vysokorychlostní sériové snímání rychlostí 10 snímků za sekundu*12 a vysoce přesné ostření Fast Intelligent AF. Mezi další nové funkce patří technologie ostření na oko (Eye AF), možnost ukládání snímků do formátu RAW, dotykové ostření/dotyková závěrka*13 nebo podpora zjišťování a přiřazování GPS údajů*14 prostřednictvím Bluetooth®.

*9:Mezi digitálními fotoaparáty s vestavěným objektivem, vestavěným hledáčkem a maximální ohniskovou vzdáleností objektivu 700 mm nebo delší (úhel záběru, ekvivalent 35mm formátu). Dle tiskové zprávy z 30. srpna 2018 na základě průzkumu společnosti Sony.

*10:Úhel záběru (ekvivalent formátu 35 mm).

*11:Nahrávání videa ve formátu XAVC S™ vyžaduje paměťovou kartu typu micro SDHC/SDXC třídy 10 nebo vyšší. UHS-I (U3) je vyžadováno pro nahrávání 100Mb/s.

*12:Při nastavení „Continuous shooting mode Speed Priority Continuous Shooting“ a „Image quality: Fine“.

*13:Pouze DSC-HX99.

*14:Může být připojen pomocí Bluetooth k chytrému telefonu, který má OS (podle tiskové zprávy ze srpna 2018): Android (Android 5.0 nebo pozdější verzi a Bluetooth 4.0 nebo pozdější), u iPhonu/iPadu (iPhone 4S nebo novější/iPad 3. generace nebo novější).

Seed Acceleration Program (SAP)

FES Watch U se zrodilo v technickém inkubátoru Seed Acceleration Program (SAP) společnosti Sony, který vytváří startupové projekty a podporuje jejich obchodní aktivity. Bude v prodeji v Německu, Velké Británii, Francii, Itálii a ve Španělsku od půlky září. FES Watch U jsou módní hodinky, které využívají pro ciferník a pásek na zápěstí e-paper. Uživatelé mohou přepínat mezi oblíbenými designy jediným stisknutím tlačítka. Aby společnost Sony předvedla nové možnosti vycházející z kombinace technologie a módy, představí také svůj koncept obuvi (prototyp) s měnitelným designem vnější podrážky a Logem N. Tyto boty byly vytvořeny s použitím modelu bot 247v2 značky New Balance.

Oficiální stránka FES Watch U: http://www.sony.co.uk/electronics/fes-watch-u-collection/fes-wa1

Stránka konceptu obuvi: https://fashion-entertainments.com/nb247/en/

Umělá inteligence a Robotika

Na výstavě se vůbec poprvé v Evropě představí také autonomní zábavní robot Aibo. Od jeho uvedení na japonský trh v lednu 2018 se ho vyrobilo a vyvezlo přes 20 000 kusů a letos v září se začne prodávat také v USA. V oblasti umělé inteligence a robotiky vykazuje několik projektů neustálý pokrok a společnost Sony bude i nadále přinášet nové nápady a posouvat hranice možného v oblasti elektroniky kombinováním svých zobrazovacích a zvukových technologií, snímačů i mechatroniky s umělou inteligencí, robotikou, mobilní komunikací a dalšími prvky.

* Veškeré názvy produktů zde uvedené jsou ochrannými známkami nebo zapsanými obchodními značkami společnosti Sony Corporation nebo jejich příslušných vlastníků.

* Google je ochranná známka společnosti Google LLC.

* Amazon, Alexa a všechna odvozená loga jsou ochranné známky společnosti Amazon.com, Inc. Nebo jejích poboček.

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word