Sledovat Sony Česká republika

Sony rozšiřuje řadu Signature Series

Tisková zpráva   •   Srp 30, 2018 16:18 CEST

Nová řada exkluzivních audio produktů, sluchátka do uší IER-Z1R a digitální audio přehrávač DMP-Z1, přináší výjimečnou kvalitu zvuku s vysokým rozlišením

Sony dnes představilo intraaurální sluchátka IER-Z1R a digitální audio přehrávač DMP-Z1. Ty tvoří novou řadu exkluzivních audio produktů, která obohatí sérii Signature Series. Tyto produkty v sobě spojují desetiletí odborných zkušeností v oblasti audia a hrdě prezentují snahu společnosti Sony dosáhnout dokonalého zvuku. Série Signature Series posouvá zvuk do zcela nové dimenze.

Jeden charakteristický zvuk

Krédem Sony je přinášet inovace do světa audia. Společnost Sony proto vytvořila řadu produktů Signature Series, která překonává vše, co jí kdy předcházelo. Schopnost dovést reprodukci zvuku k vrcholné dokonalosti znamená, že dokážete rozlišit každou nuanci hudby a reprodukovat atmosféru živého vystoupení – dokonce i přirozené doznívání tónů do ticha. Nová řada produktů, která je součástí série Signature Series, nabízí věrnou reprodukci zvuku, která je čistá a expresivní, a efektivně reprodukuje dokonce i drobnosti a jemné nuance mikro zvuků i větší rozsahy zvuku s vyšší dynamikou.

Intraaurální sluchátka IER-Z1R Signature Series

 • Přinášejí výjimečnou kvalitu zvuku ve vysokém rozlišení
 • HD hybridní systém měničů skládající se z 5mm dynamického měniče, 12mm dynamického měniče z hořčíkové slitiny s membránou a vyváženého BA měniče z hořčíkové slitiny
 • Vytříbená fázová struktura Refined-phase structure pro přesné zprostředkování dojmu
 • Tvar krytu navržený pro komfort, součástí je vytvarovaný závěsný oblouk a velký výběr koncovek, který zajistí, že sluchátka optimálně padnou
 • Vnější kryt ze zirkonové slitiny s perlovým vzorem na vrchní straně krytu
 • Vyrobena a navržena v Japonsku s nejvyšší pečlivostí ze špičkových materiálů tak, aby vzniklo mistrovské dílo v říši zvuku

Vytříbený zvuk a skvěle padnoucí tvar

Sluchátka IER-Z1R přinášejí podmanivý hudební zážitek, jsou vybavena HD hybridním systémem měničů, který se skládá ze tří nově vyvinutých reproduktorů Sony. Vzhledem k tomu, že kvalita a stálost charakteru zvuku měniče jsou pro zvuk sluchátek klíčové, je výhodou měničů vytvořených společností Sony, že zajišťují zachování konzistentní kvality zvuku od stádia návrhu měniče po hotový výrobek.

Použití těch nejlepších materiálů

Pro konstrukci 5mm dynamického měniče byla použita nově vyvinutá hliníkem potažená LCP membrána (s polymerem z tekutých krystalů) a externí magnetický obvod, který umožňuje ideální frekvenční odezvu dosahující až 100 kHz. Strategické umístění 5mm dynamického měniče koaxiálně proti zvukovému kanálu sound path vysílá zvuk z reproduktoru pro vysoké frekvence přímo do posluchačova ucha. Frekvenční odezva dosahující až 100 kHz přináší zážitek s atmosférou jako při živém koncertu v koncertní síni, který si uživatelé mohou vychutnat kdykoli a kdekoli.

Membrána 12mm dynamického měniče má kopuli z hořčíkové slitiny, která je lehká, ale přesto pevná. Okraj kopule je vytvořen hliníkem pokoveného polymeru z tekutých krystalů, který zajišťuje pružnost pro optimální reprodukci basů a vysoký interní rozptyl. Kombinace těchto materiálů funguje v souladu a přináší posluchači jemné detaily a křišťálově čistý zvuk.

Membrána BA jednotky pro reprodukování zvuků s vysokou frekvencí je vyrobena z hořčíkové slitiny. V kombinaci s nově vyvinutou kmitací cívkou z postříbřené mědi s pozlacenými terminály dokáže BA jednotka věrně reprodukovat zvuk včetně těch nejdrobnějších signálů.

Dokonale zvládnuté akustiky modelu IER-Z1R bylo dosaženo propracovanou fázovou Refined-phase strukturou s vnitřním krytem z hořčíkové slitiny. Ten posluchačům zajišťuje přirozený zvuk a přesně zprostředkovává prožitek z hudby, který ještě nikdy neměli možnost zažít. Všechny tři měniče – 5mm dynamický měnič, 12mm dynamický měnič a BA reproduktorová jednotka jsou vestavěny do vnitřního pouzdra, které funguje jako optimální cesta pro průchod zvuku. Zvuk vycházející z každého z reproduktorů se ve zvukovém kanálu optimálně mísí. To zajišťuje ideální fázovou odezvu a jasnou separaci. Hořčíková slitina také díky svojí pevnosti eliminuje nechtěné vibrace a vnitřní ztráty.

Pokročilá technologie ovládání zvukového prostoru (Advanced sound space control technology) byla použita k jemné regulaci toku vzduchu za měniči. Ventilace je přesně ovládaná propojením akustického kanálku s prodlouženou akustickou dutinou za měničem. Tato metoda regulace zvuku, která je původní technologií Sony, reprodukuje široký rozsah zvuku s bohatými a přirozenými středními frekvencemi a dobře vyváženou frekvenční odezvou od nízkých po vysoké frekvence a plynulou reprodukcí zvuku.

Síť tvořená vysoce kvalitními komponenty

Speciální potahovaný kondenzátor od Sony určený pro síťový obvod využívá model IER-Z1R k tomu, aby zajistil čistější zvuk s minimálním zkreslením. Tento potahovaný kondenzátor byl vyvinut na základě četných poslechových testů. Kromě toho byla použita speciální pájka vyvinutá Sony pro audio výrobky, která minimalizuje ztráty při průchodu signálu.

Vyvážené propojení s vysokou kvalitou zvuku

Vyvážené propojení s vysokou kvalitou zvuku je docíleno pomocí pětipólového vyváženého standardního kabelu o průměru 4,4 mm, který je součástí balení, je možné použít také jiné kabely, které jsou v nabídce. Pro výrobu kabelu, který je součástí balení, byla použita postříbřená bezkyslíkatá měď (OFC). Sony zdokonalilo strukturu pokovení zástrčky a terminálu, kdy je materiál jádra pokoven nemagnetickým kovem a následně pozlacen. To zajišťuje nerušený průchod signálu.

Kabel, který je součástí balení, také obsahuje přírodní hedvábné vlákno, které redukuje dotykový šum a zároveň funguje jako izolace a tlumí vibrace. Tento kabel má po dvojicích stáčené vodiče. Tato struktura omezuje ztráty při přenosu signálu, aby se zachovala čistota signálu a aby bylo dosaženo přesného zvuku s vysokým rozlišením. V nabídce je také kabel, který byl vytvořen ve spolupráci se společností KIMBER KABLE®[1] a přináší další možnost, jak si užít zvuk ve vysokém rozlišení.

Nejdůležitější je pohodlí

Tvar sluchátek IER-Z1R byl navržen na základě údajů z databáze tvarů uší, které byly shromažďovány během desítek let výzkumu, tak, aby se sluchátka pohodlně nosila, ale aby byla zároveň stabilní díky optimalizovanému tvaru těla, 13 variantám koncovek (6 variant koncovek typu „triple comfort“ a sedm variant hybridních koncovek) a tvarovanými závěsnými oblouky. Tato luxusní sluchátka se mohou dál pochlubit vnějším krytem ze zirkonové slitiny, která zvyšuje jejich pevnost, odolnost proti korozi a trvanlivost. Vnější kryt modelu IER-Z1R zdobí elegantní „perličkový“ vzor, díky němuž tato sluchátka na první pohled rozeznáte. Sluchátka IER-Z1R se vyrábějí s největší péčí a při jejich výrobě používají zruční japonští řemeslníci jen ty nejlepší materiály, aby se mohli hudební nadšenci plně ponořit do svých oblíbených skladeb a vychutnávat si je přesně tak, jak měly znít podle záměru autora a zvukařů.

Digitální hudební přehrávač DMP-Z1 Signature Series

 • Přináší výjimečnou kvalitu zvuku s audiem ve vysokém rozlišení. Kompatibilní s DSD Native až do 11,2 MHz pro vyváženou i jednopólovou konfiguraci
 • Digitální hudební přehrávač s integrovanou baterií a vysoce kvalitním sluchátkovým zesilovačem.
 • Zvuková kvalita se vyrovná „nepřenosným“ zařízením, výstup pro sluchátka, pozlacený otočný ovladač hlasitosti individuálně navržený pro Sony s duálním DAC a analogovým zesilovačem
 • Nezávislý systém bateriového napájení s pěti akumulátory
 • Hliníkové šasi ve tvaru písmene H a optimalizovaný design zvukového obvodu.
 • 256GB interní paměť s duálními sloty pro mikro SD karty

Zvuk ve vysokém rozlišení s hudebním přehrávačem DMP-Z1

Model DMP-Z1 kombinuje neuvěřitelně vysokou kvalitu zvuku, prémiový design a zdokonalenou ovladatelnost. Jedná se o prémiový hudební přehrávač, který přináší špičkovou kvalitu zvuku nepřenosných zesilovačů sluchátek, kamkoli si budete přát. DMP-Z1 dosahuje nové úrovně kvality zvuku a přináší optimální přehrávání audia ve vysokém rozlišení (až po nativní DSD 11,2 MHz/PCM 384 kHz/32 bit) a s impedancí přibližně 1500 mW (16 Ω) pro osobní prémiový požitek z poslechu.

Audio signál prochází přímo ovladačem hlasitosti. To ovlivňuje kvalitu zvuku a je to jedním z nejdůležitějších aspektů designu audio zařízení. DMP-Z1 má prémiový analogový otočný ovladač hlasitosti upravený pro Sony, který je pokovený mědí, následně pozlacený a podporuje hlasitost čtyřmi oddělenými kanály pro signál (L+ / L- / R+ / R-). Zajišťuje tak čistotu signálu a stará se o to, aby DMP-1 reprodukoval transparentní a čisté vokály, maximalizuje výkon čipu DAC tím, že zachovává všechny zdrojové informace audia dokonce i při nízké hlasitosti.

Model DMP-Z1 disponuje duálním DAC a analogovým zesilovačem, který zajišťuje vysokou impedanci sluchátek a špičkovou kvalitu zvuku. Je vybaven DAC čipem AK4497EQ od Asahi Kasei Microdevices, celosvětově oceňovaným DAC IC a čipem zesilovače TI TPA6120A2, který je ve své kategorii také světovou špičkou.

Nezávislý systém napájení

DMP-Z1 má nezávislý systém napájení, který využívá celkem pět akumulátorů a zajišťuje nezávislé a stabilní napájení pro digitální i analogový blok. Nezávislá analogová baterie je doplněna jednoduchým silovým obvodem, který napájí čistou energií zesilovač sluchátek. Režim napájení baterií zajišťuje čistý a silný zvuk bez šumu. Uživatelé mohou snadno přepínat zdroj napájení audio přehrávače z AC na baterie tak, že jednoduše ťuknou na tlačítko „baterie“ nebo „AC“ v uživatelském rozhraní na dotykovém panelu DMP-Z1.

Skořepinové hliníkové šasi a rám ve tvaru H

Hliníkové šasi DMP-Z1 ve tvaru písmene H představujevysoce pevnou rámovou strukturu, která eliminuje vibrace a redukuje odpor. Zajišťuje tak čistý a silný výkon při reprodukci nízkých frekvencí. Navíc izolace desky zesilovače jejím fyzickým oddělením od hlavní desky použitím šasi ve tvaru H dále redukuje šum a ovlivňuje tím výslednou kvalitu zvuku. Tato izolace zabraňuje šumu a nabízí místa pro připojení uzemnění na každé desce připojením k šasi. Posluchač si díky této konstrukci může vychutnat transparentní zvuk bez zkreslení.

Hudba podle vaší chuti

Vůbec poprvé si mohou posluchači díky technologii DSD Remastering Engine, která uživatelům umožňuje konvertovat veškeré zdroje hudby z formátu PCM na formát DSD 5,6 MHz, u digitálních audio přehrávačů individuálně nastavit zvuk podle vlastních preferencí. DSD Remastering Engine je možné prostřednictvím uživatelského rozhraní snadno zapnout nebo vypnout. Nově vyvinutá funkce Vinyl Processor dokáže opětovně vytvořit akustický vjem, který je u přehrávání vinylů jedinečný. Patří k němu efekt rezonance přenosky, zlepšení citlivosti způsobené drobným povrchovým šumem a bohatý charakter zvuku, který je dán zpětnou vazbou mezi reproduktory a gramofonem.

DMP-Z1 také disponuje nově vyvinutou funkcí DSEE HX™ se zdokonaleným algoritmem, který zvyšuje a doplňuje výraz s vysokým rozsahem. Díky UI technologii strojového učení nemusí uživatelé vybírat typ „dopočítání“, ale místo toho technologie sama automaticky zvolí nejvhodnější způsob na základě analýzy informací prováděné v reálném čase.

Prémiový design

S horním krytem z hliníku ve vysokém lesku, tlačítky manuálního ovládání s povrchovou úpravou z broušeného hliníku a pozlaceným analogovým kruhovým ovladačem hlasitosti se DMP-Z1 může pyšnit elegantním prémiovým designem, kdy každý jeho komponent působní vysoce luxusním dojmem. Díky duálním slotům pro mikro SD karty, 256GB interní paměti, připojení přes USB Type-C™ a s BLUETOOTH® přijímačem přináší DMP-Z1 rozšířenou použitelnost spolu s jednoduchostí ovládání.

Model IER-Z1R bude dostupný ve vybraných evropských zemích v průběhu zimy 2018.

[1]Dostupnost se v jednotlivých zemích liší

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word