Sledovat Sony Česká republika

Sony slaví sedminásobný úspěch při udílení cen EISA 2018

Tisková zpráva   •   Srp 15, 2018 09:02 CEST

Při letošním ročníku soutěže odměnilo novinářské sdružení EISA (European Imaging and Sound Association) úspěchy společnosti Sony ve vývoji špičkové spotřební elektroniky 7 oceněními. EISA je největším sdružením redaktorů a multimédií v Evropě. Jeho komise pečlivě posuzuje a hodnotí velké množství technologických kategorií a je známá tím, že oceňuje opravdovou kvalitu a inovace.

EISA FOTOAPARÁT ROKU 2018-2019: α7 III

Srdcem nové α7 III je špičková inovace v podobě nového obrazového snímače. Je jím úplně nový 24,2MP[i] obrazový snímač Exmor R® CMOS se zpětným osvětlením a zvýšenou citlivostí, který přináší vynikajícím rozlišení a působivých 15 kroků[ii] expozice dynamického rozsahu při nastavení nízké citlivosti. Sony snímač kombinuje společně s dalšími špičkovými vlastnostmi fotoaparátu, mezi které patří extrémní pokrytí AF dosahující 93% plochy záběru, rychlé snímání až 10 fps[iii] se sledováním AF/AE buď s mechanickou, nebo s tichou závěrkou[iv], různé funkce pro nahrávání videí ve 4Kvia další. Vytvořilo tak nový nástroj, pomocí kterého mohou nejrůznější tvůrci – od nadšenců po profesionály – zachytit obsah nově a jinak, než kdykoli předtím.

EISA PROFESIONÁLNÍ SYSTÉMOVÝ FOTOAPARÁT 2018-2019:α7R III

Nová α7R III přináší opravdový evoluční skok ve výkonu a efektivitě zpracování obrazu. Kombinuje obrazový snímač Exmor R CMOS se zpětným osvětlením, vysokým rozlišením 42,4 MPi a s působivou rychlostí snímání až 10 fps[v] s plným sledováním AF/AE i kvalitou obrazu a videa ve 4K[vi], širokým dynamickým rozsahem o 15 krocíchii, vysokou citlivostí s redukcí šumu, která odpovídá expozici o jeden celý krok[vii] i více. Díky těmto výjimečným schopnostem a kompaktnímu lehkému tělu poslouží fotografům, kameramanům, tvůrcům multimediálního obsahu a všem ostatním profesionálům, kteří vyžadují spolehlivost, flexibilitu a univerzálnost i všestranný nástroj.

EISA FOTOAPARÁT TYPU SUPERZOOM 2018-2019: RX10 IV

Tento fotoaparát se může pochlubit nejrychlejším[viii] časem zaostření na světě, dokáže totiž zaostřit během 0,03 sekundy[ix], rychlostí sériového snímání až 24 fps[x] s plným sledováním AF/AE a 315 body detekce fáze. Konkuruje tak i těm nejrychlejším profesionálním fotoaparátům s výměnnými objektivy. Nový model RX10 IV dostal všestranný objektiv ZEISS® Vario-Sonnar T* 24-600mm[xi] F2.4-F4 a přináší fotografickým nadšencům i profesionálům, kteří hledají špičkové řešení typu „vše v jednom“, bezkonkurenční kombinaci mobility a rychlosti.

EISA ŠIROKOÚHLÝ ZOOMOVÝ OBJEKTIV PRO SYSTÉMOVÉ FOTOAPARÁTY 2018-2019: FE 16-35mm F2.8 GM

Širokoúhlý zoomový objektiv FE 16-35mm F2.8 GM dostal do vínku mnohé z nejpokročilejších technologií, které Sony pro stavbu svých objektivů využívá. Je prvním širokoúhlým modelem v rodině objektivů G Master™. Perfektně se hodí pro nejrůznější situace – pro fotografování krajiny, architektury, detailních portrétů, sportu, pohybu a mnoho dalšího. Je také výjimečně lehký a kompaktní. To maximalizuje jeho přenosnost a šíři uplatnění. Objektiv přináší výjimečnou ostrost až k okrajům snímku. Jeho optická konstrukce obsahuje pět asférických členů, z nichž jsou dva originální XA členy (extrémně asférické) z dílny Sony, které omezují aberaci a přinášejí špičkové rozlišení v celém ohniskovém rozsahu i v celém rozsahu clony.

EISA TELEOBJEKTIV PRO SYSTÉMOVÉ FOTOAPARÁTY 2018-2019: FE 100-400mm F4.5–5.6 GM OSS

Teleobjektiv FE 100-400mm F4.5–5.6 GM OSS typu telezoom si udržuje vysoký standard rozlišení, který je typickým znakem vlajkové řady objektivů G Master a nabízí také neuvěřitelnou ostrost i přesnost autofokusu. Jeho konstrukce je lehká a dobře přenosná, nabízí množství profesionálních funkcí i možnost osobního nastavení. Jedná se o výjimečně výkonný fotografický nástroj vhodný pro nadšence i profesionální fotografy, zejména pro všechny, kteří často fotografují sport nebo divokou přírodu.

EISA NEJVÝHODNĚJŠÍ KOUPĚ UHD BLU-RAY PŘEHRÁVAČE 2018-2019: Sony UBP-X700

Model UBP-X700 přináší vše, co potřebujete ke vstupu do nového světa 4K HDR, aniž byste museli zapomenout na minulost, protože umí přehrávat také DVD a Blu-ray disky a dokonce i SACD. Jeho hlavní předností je schopnost bezdrátového propojení, nabízí online přístup k video a audio službám, včetně Netflixu a YouTube, navíc podporuje DLNA přehrávání ve vysokém rozlišení. V případě potřeby je možné do druhého HDMI výstupu posílat pouze audio, zatímco hlavní výstup přenáší video signál (včetně HDR10 a Dolby Vision) přímo do televize.

Každý 4K televizor by měl mít Ultra HD Blu-ray přehrávač jako vysoce kvalitní zdroj videa. Příznivá cena modelu X700 z něj dělá favorita.

EISA PRÉMIOVÝ PROJEKTOR 2018-2019: VPL-VW760ES

VPL-VW760ESje prémiový laserový projektor od Sony s nativním 4K (4096 x 2160) HDR 2000lm, který dostal revoluční kompaktní design. Protože využívá laserový světelný zdroj, nabídne 20 000 hodin používání prakticky bez nutnosti údržby i stabilní intenzitu světla bez výměny lampy. Projektor využívá dynamické ovládání laseru s unikátními algoritmy Sony k docílení výjimečného dynamického kontrastu v reálném čase, scénu za scénou. Jasné scény vypadají živěji a tmavé scény mají větší hloubku. To je ideální pro projekci obsahu v HDR. Nejnovější generace Reality Creation využívá nejmodernější zpracování obsahu a dopočítává zdrojový formát HD na kvalitu 4K, aniž by se tím zvyšovala hlučnost. Technologie pohybové interpolace 4K Motionflow zajišťuje u scén s rychlým pohybem nebo u sportovních událostí ostrý obraz bez rozmazání.VPL-VW760ES nabízí úchvatně realistickou kvalitu obrazu – ať už diváci sledují nejnovější celovečerní film ve 4K HDR kvalitě, televizní programy, nebo hrají videohry – vždy je tento zážitek dokonale uchvátí.

[i] Přibližně, efektivní

[ii] Testovací podmínky Sony pro statické snímky

[iii] Při nastavení režimu sériového snímání „Hi+“. Maximální rychlost fps závisí na nastavení fotoaparátu

[iv] Určité zkreslení se může objevit u rychle se pohybujících objektů

[v] Až 10 fps při nastavení režimu sériového snímání „Hi+“ a až 8 fps při nastavení režimu sériového snímání „Hi“. Maximální snímková frekvence (fps) závisí na nastavení fotoaparátu.

[vi] Nahrávání videí ve formátu XAVC S® vyžaduje paměťovou kartu SDHC/SDXC třídy 10 nebo vyšší. Nahrávání rychlostí 100 Mbps vyžaduje UHS rychlostní třídy 3 nebo vyšší

[vii] Ve srovnání s α7R II, podle testů Sony

[viii] Mezi digitálními fotoaparáty s opevnou ohniskovou vzdáleností objektivu se snímačem typu 1.0. Údaje vycházejí z tiskové zprávy uveřejněné v září 2017 a z průzkumu prováděnému společností Sony.

[ix] Standard CIPA, mezinárodní měření při f=8,8mm (široký konec), EV 6,8, program Auto, režim ostření: AF-A, oblast AF: Střed

[x] Při nastavení režimu sériového snímání „Hi“ (Continuous shooting mode: Hi)

[xi] Ekvivalent 35 mm

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word