Sledovat Sony Česká republika

Společnost Sony dnes oznámila dostupnost a ceny televizorů AF9 OLED a ZF9 LCD 4K HDR řady MASTER Series pro Evropu

Tisková zpráva   •   Srp 30, 2018 16:14 CEST

Nové špičkové televizory AF9 OLED a ZF9 LCD řady MASTER Series od Sony s exkluzivním režimem „Netflix Calibrated Mode“ budou k dostání na podzim 2018.

Společnost Sony Europe ohlásila ceny a dostupnost televizorů řady MASTER Series. Oba modely, AF9 OLED a ZF9 LCD nabízejí unikátní obrazovou kvalitu díky tomu, že jsou vybaveny množstvím firemních technologií a řešení s novou generací obrazového procesoru X1™ Ultimate v čele. Název MASTER Series si Sony vyhrazuje výlučně pro svoje modely televizorů s nejvyšší obrazovou kvalitou. Cílem Sony bylo vytvořit televizor, který bude schopen reprodukovat obraz natolik věrně, aby dokázal plně zprostředkovat záměr autora. Proto přináší série MASTER Series obrazovou kvalitu, která se blíží úrovni profesionálních monitorů ve filmovém studiu.

Oba modely, AF9 i ZF9, ze série MASTER Series jsou proto vybaveny nově vyvinutým obrazovým procesorem nové generace X1 Ultimate. Obrazový procesor X1 Ultimate umí inteligentně detekovat a analyzovat každý objekt v záběru pomocí nové technologie Object-based Super Resolution, která zajišťuje výjimečnou přesnost a detaily. Zásadního přepracování se dočkal také objektově orientovaný HDR remaster, který nyní umožňuje remasterování každého objektu zvlášť. Díky tomu přináší lepší hloubku a přesnost zobrazení textury a celkově realističtější obraz.

V celé své historii spolupracovala společnost Sony vždy s profesionály. Společně se Sony Pictures Entertainment se podílela na aktivitách od vytvoření obrazového režimu, který splňoval nároky filmařů v novém miléniu, až po nedávnou standardizaci HDR a obě tyto novinky prosadila také ve filmové produkci. Sony v současnosti spolupracuje se společností Netflix, díky tomu mají modely MASTER Series režim „Netflix Calibrated Mode”. Tato unikátní funkce byla speciálně vyvinuta, aby přinášela stejnou kvalitu obrazu jako ve filmovém studiu a uchovala kreativní vizi a záměr autora. Pomocí jednoduchého nastavení v menu lze prostřednictvím režimu Netflix Calibrated Mode věrně reprodukovat vizuální zážitky, které vdechnou život každému filmovému či seriálovému příběhu. A fandové zábavy si tento zážitek mohou dopřávat také při sledování svých oblíbených televizních seriálů, filmů a dokumentů a mnoha dalších na Netflixu.

Master Series je také připravená pro CalMAN®, špičkový kalibrační software od Portrait Displays. CalMAN je také široce využíván profesionály jako nástroj, pomocí něhož zajišťují kontrolu kvality tak, aby splňovala přísné požadavky tvůrců obsahu vysílání, produkce i postprodukce. CalMAN eliminuje problémy se zachováním kvality obrazu televizoru po celou dobu jeho životnosti.

Obě modelové řady – AF9 i ZF9 – mají operační systém Android TV, který umožní poznávat svět filmů, hudby, fotografií, her, aplikací a mnoho dalšího. Funkce hlasového vyhledávání znatelně usnadňuje hledání obsahu, jejím prostřednictvím lze klást otázky či ovládat televizi. Díky vestavěnému Chromecastu™můžete snadno zobrazit obsah ze svého chytrého telefonu nebo tabletu na televizi. Přístup na Google Play pak umožňuje, aby si divák vychutnal všechny své oblíbené filmy, televizní pořady a hry na televizi.

Další informace naleznete na lokálních webových stránkách Sony: www.sony.eu.

Řada 4K HDR OLED televizorů MASTER Series AF9 (modely 55” a 65”)

 • Model je vybaven OLED displejem s ovladačem Pixel Contrast Booster. 8 milionů samostatně svítících pixelů a originální panelový ovladač pro OLED přináší zásadně obohacený vizuální zážitek s bezkonkurenčním podáním černé, autentickými barvami a širokým pozorovacím úhlem.
 • Je vybavena obrazovým procesorem X1™ Ultimate, který zajišťuje špičkový divácký zážitek v kvalitě 4K HDR, a to díky následujícím technologiím: Object-based Super Resolution, objektově orientovaný HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR a duální databázové zpracování.
 • Acoustic Surface Audio+™ vytváří bohaté zvukové pole díky třem aktivačním bodům a dvěma subwooferům, které jsou natočeny stranou. Zásadně se tím zlepšuje divácký zážitek.
 • Disponuje režimem Netflix Calibrated Mode, který přenáší vizi autora obsahu přímo na obrazovku.
 • Podporuje profesionální kalibraci CalMAN.
 • Přináší jasné, zesílené barvy díky displeji TRILUMINOS™, který byl ještě zdokonalen pro vyšší přesnost podání barev.
 • Minimalismus s nádechem jemnosti: displej je jednolitý a zezadu má pouze stojánek, který jej podpírá.
 • Podporované formáty HDR: HDR10, Dolby Vision™, HLG.
 • Řada 4K HDR LCD televizorů MASTER Series ZF9 (modely 65” a 75”)

 • Je vybavena obrazovým procesorem X1™ Ultimate, který zajišťuje špičkový divácký zážitek v kvalitě 4K HDR díky následujícím technologiím: Object-based Super Resolution, objektově orientovaný HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR a duální databázové zpracování.
 • Přináší technologii X-Wide Angle, která minimalizuje barevné posuny při sledování televize ze strany. Uvidíte realistické odstíny a barevné tóny, ať už televizi sledujete z kteréhokoli místa.
 • Disponuje plným LED podsvícením pro ultra vysoký kontrast.
 • X-Motion Clarity™ zajistí, aby zůstaly rychlé akce čisté a plynulé. Přesně kontroluje pohybující se předměty na obraze a minimalizuje rozmazání. V případě rychle se pohybujících scén tak obraz zůstává realistický a beze ztráty jasu.
 • Disponuje režimem Netflix Calibrated Mode, který přenáší vizi tvůrce přímo na obrazovku.
 • Podporuje profesionální kalibraci CalMAN.
 • Je vybavena technologií X-tended Dynamic Range™ PRO pro dokonalou reprodukci kontrastu pomocí přesného vyvážení světelného výkonu na celé obrazovce, ztlumení některých oblastí a zesílení jiných. Dosahuje třikrát většího rozsahu jasu než televizory s LED podsvícením a vylepšuje jakýkoli zdroj na kvalitu blížící se HDR s širším rozsahem jasu.
 • Přináší jasné, zesílené barvy díky displeji TRILUMINOS™, který byl ještě zdokonalen pro vyšší přesnost podání barev.
 • Systém skrytého uložení kabelů při umístění na stolek.
 • Podporované formáty HDR: HDR10, Dolby Vision™, HLG.
 • Ceny jednotlivých modelů:

  KD55AF9BAEP - 77 999 Kč

  KD65AF9BAEP - 103 999 Kč

  KD65ZF9BAEP - 77 999 Kč

  KD75ZF9BAEP - 129 999 Kč

  *Dostupnost funkce Hands Free (vestavěný mikrofon) závisí na jazyce a může vyžadovat aktualizaci softwaru. Informujte se prosím podrobněji na stránkách podpory Sony.

  Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

  Přiložené soubory

  Dokument Word