Sledovat Sony Česká republika

Společnost Sony posiluje řadu svých fullframových objektivů a představuje extrémně širokoúhlý objektiv FE 20mm F1.8 G s pevnou ohniskovou vzdáleností

Tisková zpráva   •   Úno 25, 2020 16:00 CET

Společnost Sony dnes rozšířila početnou řadu vlastních fullframových objektivů typu E-mount a oznámila, že na trh přichází nový objektiv Sony série G LensTM, FE 20mm F1.8 G (název modelu SEL20F18G). Ultra širokoúhlý pevný objektiv FE 20mm F1.8 G nabídne vynikající rozlišení a nádherný bokeh. Jedná se o pevný fullframový objektiv s nejširším úhlem záběru řady E-mount, který přináší uživatelům fullframových fotoaparátů Sony větší svobodu zachytit úchvatné krajiny a snímky hvězdné oblohy nebo nahrávat působivá videa.

Chytrá konstrukce objektivu zahrnuje dva asférické členy AA (advanced aspherical), tři skleněné ED členy s nízkým rozptylem světla (Extra-low Dispersion) pro efektivní potlačení chromatické aberace, které zajišťují vysokou kvalitu obrazu po celé ploše záběru až k okrajům, a to i při nastavení maximální clony F1,8. Objektiv má výjimečný výkon při fotografování zblízka s minimální ostřící vzdáleností f 0,19 metrů. (max. zvětšení: 0,2krát) a přináší nádherný bokeh.

Kompaktní konstrukce a univerzálnost objektivu FE 20mm F1.8 G z něj dělají dokonalého univerzálního pomocníka pro fotografy i tvůrce videí. Objektiv váží pouhých 373 g. Díky své malé velikosti a nízké hmotnosti je při použití s kompaktními těly systémových fotoaparátů E-mount snadno přenosný. Funguje díky tomu jako součást dobře vyváženého systému, který se ideálně hodí pro použití s gimbaly a přídavnými gripy.

Použití dvou lineárních XD motorů navíc zajišťuje rychlé, přesné a tiché automatické ostření jak pro fotografování, tak i pro natáčení videa.

Model FE 20mm F1.8 G byl navržen tak, aby byl odolný proti prachu a vlhkosti[i]. Přední člen dostal fluorovou povrchovou úpravu, takže je objektiv vysoce spolehlivý a snadno se používá. Má programovatelné tlačítko uzamčení zaostření „focus hold button“ a clonový kroužek se spínačem pro zapnutí/vypnutí. Je také kompatibilní s celou řadou 67mm filtrů pro ještě kreativnější použití.

„Jedním z klíčových pilířů naší strategie vývoje je to, že nasloucháme přáním našich zákazníků, a velký počet našich fotografů krajiny, kteří používají náš systém E-mount, nás žádalo o rychlý, ultra širokoúhlý objektiv s pevným ohniskem, který by byl extrémně lehký a univerzální,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Domníváme se, že nový SEL20F18G přesně splňuje požadavky, protože spojuje kvalitu obrazu, snadnou přenosnost, špičkový výkon AF a cenu. Hodí se pro nahrávání videa v kombinaci s fullframovým tělem i tělem vybaveným APS-C snímačem a je důležitým přírůstkem do našeho portfolia objektivů.“

Cena a dostupnost

Objektiv FE 20mm F1.8 G bude v Evropě v prodeji od března 2020 s cenou přibližně € 1 100 Euro.

Úplné údaje o produktu jsou k dispozici na: https://www.sony.co.uk/electronics/camera-lenses/sel20f18g

Produktové video o novém objektivu FE 20mm F1.8 G můžete shlédnout zde.

[i]100% odolnost proti prachu a vlhkosti není zaručena

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/