Sledovat Sony Česká republika

Společnost Sony představuje fotoaparát Alpha 7C a zoomovací objektiv, které dohromady tvoří nejmenší a nejlehčí fullframový systém na světě

Tisková zpráva   •   Zář 15, 2020 16:53 CEST

Společnost Sony dnes představila několik přírůstků do své působivé řady foto a video produktů — fullframový fotoaparát Alpha 7C (model ILCE-7C), zoomový objektiv FE 28-60mm F4-5.6 (model SEL2860) a blesk HVL-F28RM.

Alpha 7C představuje nejmenší a nejlehčí1] fullframové tělo na světě s nekompromisním výkonem, pokročilým AF (autofokusem), videem ve vysokém rozlišení 4K[2] a dalšími schopnostmi. Ve spojení s nejmenším a nejlehčím[3] objektivem se zoomem FE 28-60 mm F4-5.6 na světě přináší tato všestranná kombinace unikátní zážitek, maximalizuje kompaktnost a všestrannost, aniž by obětovala cokoliv z výkonu fullframového fotoaparátu. Blesk HVL-F28RM umožňuje uživatelům rozšířit fotografické možnosti díky vynikající kompaktnosti a inteligentnímu ovládání intenzity světla spojeným s detekcí obličeje ve fotoaparátu[4].

„Jsme odhodláni vytvářet ty nejlepší možné nástroje s ohledem na potřeby našich zákazníků,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Nový fotoaparát Alpha 7C a zoomový objektiv FE 28-60mm F4-5.6 jsou vybaveny mnohými z našich nejpokročilejších technologií ve zcela novém designu. Jedná se o nejmenší a nejlehčí systém fullframového fotoaparátu a zoom objektivu na světě. Tvůrcům se otevírá zcela nový svět možností, nabízí jim nekompromisní sílu plnoformátového systému, který se vejde do dlaně.“

Nová Alpha 7C: Nekompromisní výkon fullframového fotoaparátu v kompaktním provedení

Nový model Alpha 7c kombinuje fullframovou kvalitu obrazu Sony, pokročilé funkce automatického ostření a všestranné funkce snímání videa v neuvěřitelně lehkém a kompaktním designu. Nový fotoaparát je vybaven 35mm plnoformátovým snímačem CMOS Exmor R ™ s 24,2 MP (přibližně efektivní) se zadním osvitem a obrazovým procesorem BIONZ X ™, které zajišťují vysokou citlivost, vynikající rozlišení, široký dynamický rozsah 15 kroků[5] a vysokorychlostní zpracování obrazových dat.

S rozměry pouhých 124,0 mm x 71,1 mm x 59,7 mm (4,9 palce x 2,8 palce x 2,2 palce) a hmotností pouhých 509 g (18 oz)[6] se Alpha 7C podobá velikostí i hmotností fotoaparátům s APS-C [7] a váží pouze o 1% více než Alpha 6600. Alpha 7C má parametry nejmenšího a nejlehčího kompaktního modelu na světěii díky vylepšenému 5osému stabilizačnímu systému v těle, přepracovaným závěrkám a využití monokokové konstrukce, která se často používá u karoserií automobilů a letadel. Navzdory kompaktním rozměrům těla Alpha 7C dosahuje stabilizace 5 krokům EV[8]. Umožňuje tak fotit nádherné snímky, aniž by bylo nutné použít stativ. Vysokokapacitní baterie NP-FZ100 navíc poskytuje dostatek energie k zachycení špičkových[9] 740 snímků[10] při použití LCD displeje nebo 680 snímkůxi při použití hledáčku – díky tomu se ideálně hodí pro dlouhé snímání.

Výjimečná fullframová kvalita snímku

Nový Alpha 7C od společnosti Sony kombinuje vysoké rozlišení s nízkou hladinou šumu, a přináší díky tomu vynikající kvalitu obrazu při všech citlivostech. Uživateli tak nabízí úžasnou kvalitu obrazu pro každodenní nahrávání videa a fotografování, například při fotografování přírody, portrétů, sportů, pouličních fotografií a dalších. Horní hodnota standardní citlivosti ISO je 51 200, ale rozsah lze rozšířit až na ISO 50-204 800[11] pro fotografování při slabém osvětlení s nízkým šumem. Alpha 7C také podporuje 16bitové zpracování a 14bitový výstup RAW [12] pro přirozenou gradaci.

Pokročilé automatické ostření

Díky funkci Real-time Tracking [13], která využívá umělou inteligenci, dokáže Alpha 7C při namáčknutí spouště do poloviny automaticky udržovat přesné zaostření. Kromě toho se dá “Tracking On + AF-On” nově přiřadit programovatelnému tlačítku, takže je lze nyní aktivovat současně při stisknutí tlačítka AF-ON. Fotografovaný objekt je navíc možné zaostřit pouhým dotykem na displeji po aktivaci funkce „Touch Tracking“ v menu, která je k dispozici pro fotografie i videa. Mezi funkce automatického ostření modelu Alpha 7C patří také funkce Real-time Eye AF, která funguje pro lidi i zvířata[14], která pomáhá dosáhnout rychlého a přesného zaostření [15]. Funkce Real-time Tracking (při nastavení „Priorita obličeje / očí v AF“ ) při fotografování lidí detekuje oči a obličej fotografovaného a uzamkne v reálném čase s extrémně vysokou přesností zaostření.

Alpha 7C poskytuje rychlé a spolehlivé automatické ostření s velkým pokrytím snímače, které se při zaostření na fotografovaný objekt okamžitě zamkne, aniž by došlo k rozostření, a to díky systému 693 AF bodů fázové detekce, které pokrývají přibližně 93 % snímku, v kombinaci s dalšími 425 body detekce kontrastu, který zajistí spolehlivé zaostření i v rušném prostředí.

Alpha 7C dále nabídne sériové snímání rychlostí až 10 sn. / s[16] s AF / AE (automatická expozice), při němž využívá nově vyvinutou jednotku závěrky a vylepšený systém zpracování obrazu. Umožňuje také sériové snímání rychlostí až 8 sn. / sxvii v režimu živého náhledu s minimálním zpožděním zobrazení v hledáčku / na displeji. Tím usnadňuje dosažení stabilní kompozice také v případě, že se fotografovaný objekt intenzivně pohybuje. Alpha 7C umožňuje pořídit až 223 snímků ve formátu JPEG (Fine L), 115 komprimovaných snímků RAW nebo 45 nekomprimovaných snímků RAW v jedné nepřetržité sérii[17] a dosahuje vysoce precizní a spolehlivé přesnosti automatického ostření při zhoršených světelných podmínkách až do EV-4[18]. Tyto funkce usnadňují snímání rychle se pohybujících objektů s absolutní přesností.

Rozšířené možnosti videa

Fullframová funkce full-pixel readout bez nutnosti slučování pixelů umožňuje zaznamenat více než dvojnásobné [19] množství dat potřebných pro 4K video (QFHD: 3840 x 2160)iii. Následně dojde k jejich převzorkování, díky čemuž vzniknou vysoce kvalitní 4K záběry s výjimečnými detaily a hloubkou. Alpha 7C navíc podporuje profily HDR (HLG [20]) a S-Log / S-Gamut, Slow & Quick motion, vysokorychlostní nahrávání ve Full HD rychlostí 120 sn. / siii a další pokročilé funkce pro výjimečné, vysoce kvalitní videozáznamy.

Alpha 7C navíc disponuje funkcí Real-time Eye AF (lidské oko) také pro natáčení videa. Tato funkce automaticky s vysokou přesností a spolehlivostí sleduje oko, takže se uživatel může plně soustředit na obsah, nikoli na ostření. Uživatelé si také mohou podle svých preferencí přizpůsobit rychlost přeostření AF pomocí sedmi možností nastavení a citlivost pro změnu zaostření na objekt s pěti možnostmi nastavení. Pro snímání filmů je k dispozici také funkce Touch Tracking.

Alpha 7C je vybavena výklopným LCD displejem s bočním otevíráním a nastavitelným úhlem, který usnadňuje nahrávání selfie, pořizování záběrů z nadhledu, záběrů u země nebo z jakéhokoli jiného úhlu, z něhož uživatel potřebuje snímat. Umístění tlačítka MOVIE v horní části fotoaparátu usnadňuje ovládání při nahrávání v režimu selfie. Model Alpha 7C navíc nahrává zvuk ve vysoké kvalitě tak, aby ladil s obrazovým záznamem, a dává tím vzniknout harmonickému a vysoce kvalitnímu videu. Patice Multi Interface (MI) fotoaparátu byla vybavena digitálním zvukovým rozhraním, které umožňuje připojení mikrofonu ECM-B1M „Shotgun“ nebo adaptéru XLR-K3M XLR pro vstup digitálního zvuku přímo přes patici MI pro čistší a jasnější zvukový záznam. Stejně jako u ostatního příslušenství pro patici MI nejsou potřeba žádné kabely ani baterie. To zajišťuje při nahrávání videí pomocí systému Alpha neomezenou svobodu. K dispozici je také konektor pro sluchátka a mikrofon pro přesné sledování zaznamenávaného zvuku. Metadata připojená k videozáznamům pořízeným na fotoaparátu vertikálně umožňují, aby byly záznamy po přenosu do smartphonu také přehrávány a editovány v režimu na výšku (portrét).

Navrženo pro spolehlivost

Alpha 7C byla navržena s ohledem na uživatele. Velký dotykový LCD displej typu 3.0 s přibližně 921 tis. body poskytuje optimální viditelnost i za jasných venkovních podmínek a plně podporuje dotykové ovládání. Alpha 7C je navíc vybavena vysoce kvalitním režimem zobrazení pro jemnější a přirozenější detaily, který doplňuje hledáček XGA OLED Tru-Finder ™ EVF s 2,35miliony bodů (přibližně). Alpha 7C nabízí funkce, které zjednodušují ovládání v průběhu fotografování i po jeho ukončení, například možnost naprogramovat tlačítko Fn a další. Fotoaparát je také odolný proti prachu a vlhkosti21], takže splňuje potřeby pro fotografování v náročných podmínkách.

Pro zjednodušení pracovního postupu a pro pohodlné sdílení nabízí funkce bezdrátové komunikace kompatibilní s Wi-Fi možnost přímého přenosu obrázků a filmů[22] do smartphonu nebo tabletu, jejich prohlížení a ukládání. Kromě běžného pásma 2,4 GHz umožňuje podpora standardu 11ac přenos prostřednictvím pásma 5 GHz (IEEE 802.11a / b / g / n / ac)[23], takže si uživatelé mohou zvolit stabilní a vysokorychlostní přenos s nízkou mírou rušení. K dispozici je také konektor USB Type-C®, který podporuje SuperSpeed USB 5 Gb / s (USB 3.2). To umožňuje rychlý přenos snímků během vzdáleného fotografování z počítače a napájení z externích mobilních baterií.

Nový FE 28-60mm F4-5.6: Nejmenší a nejlehčíiv fullframový zoomový objektiv na světě s vysokou kvalitou obrazu

Nový objektiv FE 28-60 mm F4-5.6 je nejmenším a nejlehčímiv standardním zoomovým objektivem na světě. Přináší špičkový optický výkon, který zajišťuje zachycení vysokého rozlišení Fullframe snímače po celé jeho ploše. Optimální uspořádání 3 asférických členů objektivu účinně potlačuje aberace v celém rozsahu zoomu a dosahuje vysokého rozlišení od rohu k rohu. Minimální zaostřovací vzdálenost 30 cm (28mm) až 45 cm (60mm) umožňuje fotografování zblízka. Objektiv se proto ideálně hodí pro každodenní použití nebo vlogování pomocí gimbalu či gripu.

S hmotností 167, průměrem 2,6 palce x délkou 1,8 palce (66,6 mm x 45 mm) v kombinaci s optimální mechanickou a optickou konstrukcí, která je výsuvná, dosahuje FE 28-60 mm F4-5.6 bezkonkurenční kompaktnosti a nízké hmotnosti. Díky tomu ho mohou uživatelé snadno nosit neustále s sebou. Od každodenního fotografování až po fotografování přírodních scenérií, portrétů a cestování – je ideálním objektivem pro jakýkoli typ fotografování na cestách či v nejrůznějších prostředích. V kombinaci s fotoaparátem Alpha 7C přináší tento komplet nekompromisní výkon v plnoformátové kvalitě, přitom se jedná o nejmenší a nejlehčí sestavu fullframového fotoaparátu a objektivu na světěi. I přes své kompaktní rozměry a nízkou hmotnost je FE 28-60 mm F4-5.6 odolný proti prachu a vlhkostixxii a umožňuje použití různých filtrů s průměrem 40,5 mm.

Objektiv FE 28-60 mm F4-5,6 zajišťuje vysokorychlostní a vysoce přesné automatické ostření díky lineárnímu motoru a umožňuje využití funkcí Real-time Tracking a Real-time Eye AF. Kromě pokročilých funkcí automatického zaostřování Sony disponuje FE 28-60 mm F4-5.6 také konstrukcí umožňující vnitřní ostření, takže při zaostřování a záběrech zblízka zůstává jeho délka beze změny. Díky tomu mohou uživatelé snadno zachytit širokou škálu obsahu od běžného natáčení po pohodlné vlogování.

Nový HVL-F28RM: Kompaktní blesk s kontrolou intenzity světla podporuje funkci detekce obličeje (Camera Face Detection)v

HVL-F28RM je kompaktní blesk pro bezzrcadlové fotoaparáty Sony, který byl navržen tak, aby s nimi tvořil kompaktní a dobře ovladatelný systém, který nabízí spolehlivý a stabilní výkon charakteristický pro výrobky společnosti Sony. Ve srovnání s HVL-F32MHVL-F28RM o 12 % menší objem a o 7% nižší hmotnost. Tento kompaktní blesk, který se snadno používá, přináší schopnosti a spolehlivost, díky nimž splňuje potřeby jak profesionálních, tak i pokročilých amatérských tvůrců obsahu.

HVL-F28RM přináší konzistentní světelný výstup GN28[24], optimalizovanou distribuci světla a konzistentní výkon blesku, který nenarušuje pracovní proces uživatele. Tento nový blesk je také vybaven nově představeným ovládáním blesku od Sony, které spolupracuje s pokročilou technologií detekce obličeje v. Při použití s kompatibilním fotoaparátem automaticky zohledňuje rovnováhu mezi světlem dopadajícím na tvář fotografovaného objektu a okolním světlem a automaticky přizpůsobí přesné vyvážení bílé. Pomáhá tak zajistit, aby byl obličej fotografovaného objektu zachycen v přirozených, realistických barvách. Kromě toho je možné ovládat kompenzaci blesku, poměr světla a další detailní parametry blesku přímo na kompatibilním fotoaparátu[25]. Programovatelné tlačítko fotoaparátu lze nastavit tak, aby se jeho stiskem na displeji zobrazily parametry blesku, takže můžete upravit nastavení blesku, zatímco se díváte hledáčkem a držíte fotoaparát. Parametry blesku se zobrazují v jazyce, který si zvolíte pro displej fotoaparátu.

Nově vyvinutá kovová patice s robustním postranním rámem[26], jejíž součástí jsou také elektrické kontakty jednotky, nabízí lepší odolnost proti fyzickému poškození a pádu ze všech stran. Patice Multi Interface je vyrobena z kovu, aby se zvýšila její odolnost. Konstrukce HVL-F28RM je také odolná proti prachu a vodě xxii. Při nasazení a upevnění blesku HVL-F28RM na fotoaparáty Alpha 7C, Alpha 7S III, Alpha 7R IV a Alpha 9 II je odolnost proti prachu a vodě vyšší, takže blesk odolá i v náročných venkovních podmínkách.

HVL-F28RM nabídne také jednoduché intuitivní ovládání s minimalistickými ovládacími prvky, včetně tlačítka výstupní úrovně osvětlení +/- pro nastavení intenzity světla, testovacího tlačítka a páčky pro uzamčení. Blesk poskytuje dostatek světla pro nasvícení odraženým bleskem. Úhel blesku je možné nastavit podle potřeby v úhlech 0, 20, 40, 60, 80 a 120 stupňů pomocí aretace pro snadné nastavení. Nový blesk je dále vybaven vestavěnou bezdrátovou radiově řízenou spouští, která spolehlivě odpálí blesk při připojení ke kompatibilnímu fotoaparátuxxvia spárování se vzdálenou jednotkou. HVL-F28RM je možné používat jako vysílač, který může ovládat až 15 zábleskových jednotek a /nebo přijímačů v 5 skupinách[27] do vzdálenosti až 35 metrů (114 stop)[28]pro výjimečné ovládání osvětlení a univerzálnost. HVL-F28RM napájí dvě alkalické nebo NiMH baterie typu AA (LR6). Dvě nové alkalické baterie zajistí dostatek energie až pro 110 sériových záblesků (1/1 manuální blesk s alkalickými bateriemi) xxix.

Cena a dostupnost

Nový kompaktní fullframový fotoaparát Alpha 7C bude v prodeji od října 2020 za přibližnou maloobchodní cenu 56 990 Kč za tělo.

Objektiv FE 28-60mm F4-5.6 s proměnnou ohniskovou vzdáleností bude v prodeji od začátku ledna 2021 s přibližnou maloobchodní cenou 13 600 Kč.

Nová sada skládající se z kompaktního fullframového fotoaparátu Alpha 7C a zoomového objektivu FE 28-60mm F4-5.6 bude v nabídce od konce října s přibližnou maloobchodní cenou 64 990 Kč.

Blesk HVL-F28RM bude v prodeji letos v zimě za přibližnou cenu 7 600 Kč.

Úplné informace o produktech naleznete na: https://www.sony.cz/electronics/fotoaparaty-s-vymennymi-objektivy-2/ilce-7c

Řadu exkluzivních příběhů, videí a skvělého nového obsahu pořízeného pomocí nejnovějších fotoaparátů a dalších produktů Sony naleznete na stránkách https://www.sony.co.uk/alphauniverse. Evropský fotografický portál Sony je k dispozici v 22 jazycích a nabízí detaily o produktových novinkách, soutěžích i aktuální seznam akcí v jednotlivých zemích.

Produktové video o novém modelu A Alpha 7C můžete shlédnout na: https://youtu.be/R-q21zMv0JI

[1] Mezi fullframovými digitálními fotoaparáty s výměnnými objektivy s optickou stabilizací v těle, platné k září 2020. Průzkum Sony.

[2] Vyžaduje použití SDHC/SDXC třídy 10 nebo vyšší pro nahrávání videí ve formátu XAVC S. UHS rychlostní třídy 3 nebo vyšší je vyžadována pro nahrávání 100 Mb/s.

[3] Mezi zoomovými výměnnými objektivy pro 35mm fullframovová těla digitálních fotoaparátů, platné k září 2020. Průzkum Sony.

[4] Tato funkce je kompatibilní pouze s CX88600, údaj platný k září 2020

[5] Při snímání fotografií. Testovací podmínky Sony.

[6] Včetně baterie a paměťové karty.

[7] V porovnání s rozměry Alpha 6600, 120,0 mm x 66,9 mm x 59,0 mm a hmotností 503 g (včetně baterie a paměťové karty).

[8] Standardy CIPA. Pouze otřesy v osách pitch/yaw. Objektiv Planar T* FE 50mm F1.4 ZA. Dlouhá expozice NR vypnuto.

[9] Mezi fullframovými digitálními bezzrcadlovkami s výměnnými objektivy s funkcí automatického ostření, údaje platné k září 2020. Průzkum Sony.

[10] Standardy CIPA.

[11] ISO lze rozšířit na 50 – 204 800 pro fotografie, 100 – 102 400 pro videa.

[12] Omezeno na 12bitů při použití komprimovaného formátu RAW pro sériové snímání, při snímání BULB, nebo při aktivaci redukce šumu pro dlouhou expozici [ON].

[13] „Tracking“ v menu.

[14] K dispozici pouze pro statické snímky.

[15] Nemusí být dosaženo přesného zaostření u určitých objektů nebo v určitých situacích.

[16] Až 10 sn. / s v režimu sériového snímání „Hi+“, a až 8 sn. / s v režimu sériového snímání „Hi“. Vyžaduje použití paměťové karty SDXC kompatibilní s UHS-II. Testovací podmínky Sony. Maximální rychlost sn. / s závisí na nastavení fotoaparátu.

[17] Režim sériového snímání „Hi+“. Vyžaduje použití paměťové karty SDXC kompatibilní s UHS-II. Testovací podmínky Sony.

[18] Ekvivalent ISO 100, objektiv se světelností f 2,0.

[19] 24p nahrávání. Přibližně. 1,6x při 30p.

[20] HDR (HLG) je možné prohlížet po připojení fotoaparátu přímo k televizoru Sony, který podporuje přehrávání HDR (HLG).

[21] 100% odolnost proti prachu a vodě není zaručena.

[22] Chytré telefony nebo tablety musí mít nainstalovanou funkci Imaging Edge Mobile. Používvejte verzi 7.2 nebo pozdější.

[23] Modely prodávané v některých zemích / regionech podporují IEEE 802.11b/g/n (2,4 GHz) pouze bezdrátový LAN. 5GHz komunikace může být některých zemích a regionech omezena.

[24] 50 mm, při ISO 100 v metrech.

[25] Informace o funkční kompatibilitě najdete na webové stránce podpory Sony.

[26] Žádost o registraci designu čeká na vyřízení.

[27] V režimu skupiny blesků. 3 skupiny (A-C) v TTL nebo manuální režim blesku.

[28] Interní testovací podmínky Sony.

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/