Sledovat Sony Česká republika

Společnost Sony představuje nový adaptér pro objektivy typu A-Mount, model LA-EA5

Tisková zpráva   •   Zář 01, 2020 16:05 CEST

Společnost Sony Electronics Inc. představuje nový LA-EA5, adaptér pro 35mm fullframové objektivy typu A-mount (model LA-EA5), který umožňuje snadné použití objektivů s bajonetem A-mounti v kombinaci s pokročilými těly fotoaparátů typu E-mount[1].

Použitím nového adaptéru LA-EA5 pro objektivy A-mount získávají uživatelé nově přístup k funkcím špičkového automatického ostření a vysokorychlostního snímání, kterými disponují nejnovější těla fotoaparátů Sony E-mounti, také při použití objektivů A-mount SSM (Super Sonic wave Motor) a SAM (Smooth Autofocus Motor)[2], stejně jako při použití objektivů typu A-mount, které nemají vlastní ostřicí motor.

Adaptér umožňuje při použití objektivů SSM/SAM a objektivů, které nemají integrovaný motor ostření, jako je například Sonnar T* 135mm F1.8 ZA nebo Planar T* 85mm F1.4 ZA, s těly Alpha 7R IV[3] nebo Alpha 6600iii vysokorychlostní sériové snímání se sledováním AF/AE[4] rychlostí až 11 sn. / s[5]. Plně podporuje AF s detekcí fáze ohniskové roviny[6], pokrytí velké plochy AF s fázovou detekcívi , funkci Real-time Eye AF pro lidi i pro zvířata, Real-time Tracking a sledování AF/AEiv (automatická expozice).

Model LA-EA5 je kombinací kompaktní konstrukce s vlastním pohonem clony a nově vyvinutou kompaktní pohonnou jednotkou AF. Průměr nového adaptéru odpovídá průměru objektivu typu A-mount,Dokonale lícuje s okraji objímky, čímž zajišťuje pohodlné ovládání při použití s těly fotoaparátu typu E-mount. Model LA-EA5 umožňuje snadné ovládání při použití s fullframovými těly typu E-mount, a to i pokud je k tělu fotoaparátu připojen vertikální grip.

Cena a dostupnost

LA-EA5 bude v prodeji od listopadu 2020 s doporučenou maloobchodní cenou 300 EUR.

Řadu exkluzivních příběhů, videí a skvělého nového obsahu pořízeného pomocí nejnovějších fotoaparátů a dalších produktů Sony naleznete na stránkách alphauniverse.com, které byly vytvořeny, aby vzdělávaly a inspirovaly všechny fanoušky a zákazníky Sony α – značky Alpha.

Podrobné informace o produktu naleznete na:

https://www.sony.cz/electronics/predsadky-upevnovaci-adaptery/la-ea5

[1] Údaje platné k září 2020, podporuje AF s detekcí fáze ohniskové roviny u objektivů SSM/SAM s tělem Alpha 7 III, Alpha 7R III, Alpha 7R IV, Alpha 6100, Alpha 6400, Alpha 6600, Alpha 9, Alpha 9 II a Alpha 7S III. Detekce fáze ohniskové roviny je k dispozici pro objektivy, které nemají integrovaný ostřicí motorek, při použití s těly Alpha 7R IV a Alpha 6600.

[2] Objektivy STF nabízejí pouze manuální ostření. Telekonvertory nejsou podporovány.

[3] Alpha 7R IV musí mít aktualizovaný software na verzi V1.20 nebo pozdější a Alpha 6600 musí mít aktualizovaný software na verzi V1.10 nebo pozdější.

[4] Při sledování AE se clona uzamkne při prvním snímku, zatímco rychlost závěrky a ISO se používají pro úpravu expozice.

[5] Maximální rychlost sériového snímání je 10 sn. / s s Alpha 7R IV, Alpha 9 a Alpha 9 II a 11 sn. / s s modelem Alpha 6600. Rychlost sériového snímání se může měnit v závislosti na použitém objektivu.

[6] Autofokus není k dispozici během nahrávání videí.

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/