Sledovat Sony Česká republika

Společnost Sony představuje nový grip pro snímání VCT-SGR1 pro řadu fotoaparátů RX0 a RX100

Tisková zpráva   •   Čvn 08, 2018 11:38 CEST

Nový univerzální grip umožňuje fotografování pod volitelným úhlem a ovládání dotykem prstu.

Společnost Sony dnes představila VCT-SGR1, nový univerzální a kompaktní grip, který je dokonalým doplňkem fotoaparátů série RX0 a RX100[i].

Nový model VCT-SGR1 je ideální pro vlogování, cestovní fotografie, natáčení videí, autoportréty a mnoho dalšího. Jedná se o vertikálně orientovaný grip pro fotografování, který lze připevnit k fotoaparátům série RX0 a RX100 od Sonyi přes multi/micro USB terminál. Je extrémně kompaktní a lehký. Lze nastavit do úhlu 70 stupňů směrem vzhůru a 100 stupňů směrem dolů, aby bylo možné snímat z různých perspektiv, včetně snímků z nadhledu, podhledu či autoportrétů. Grip je vybaven několika tlačítky, včetně spoušti, REC stop/start a ovladače zoomu[ii]. Umožňuje snadné ovládání prsty, a to při použití pravou i levou rukou. Kromě toho je také možné spodní část gripu rozevřít a použít jej jako stativ. Díky tomu je ideálním příslušenstvím pro skupinové fotografie nebo pro fotografování při slabém osvětlení, protože zabrání roztřesení fotoaparátu i při delších časech závěrky.

Nový grip pro snímání VCT-SGR1 bude v Evropě dostupný od července a jeho cena se bude pohybovat okolo €120.

[i]Kompatibilní s DSC-RX0/RX100M2/RX100M3/RX100M4/RX100M5/RX100M6/

HX90V/HX90/HX80/HX60V/HX60 /HX50V/HX50/WX500

Informace týkající se kompatibility fotoaparátů naleznete na stránkách podpory Sony

https://www.sony.net/dics/sgr1/

[ii]Funkce ovládání zoomu není dostupná pro modely bez zoomu.

Aktualizace firmwaru Clear Image Zoom pro RX0 je plánovaná na podzim 2018

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word