Sledovat Sony Česká republika

Společnost Sony představuje první paměťovou kartu CFexpress Type A na světě s vysokorychlostním výkonem a vysokou odolností

Tisková zpráva   •   Čvc 29, 2020 09:07 CEST

Společnost Sony dnes představila novou generaci paměťových médií – první paměťové karty CFexpress Type A na světě[i], které budou dostupné v kapacitách 80 GB a 160 GB (CEA-G80T a CEA-G160T), jsou nejnovějším přírůstkem do rodiny karet se specifikací TOUGH od společnosti Sony. Díky vysoké přenosové rychlosti, odolnosti a spolehlivosti nabízí nové karty Sony CFexpress CF Type A fotografům a tvůrcům obsahu profesionální a spolehlivý výkon.

Vysokorychlostní výkon

Obě karty CEA-G80T (80 GB) a CEA-G160T (160 GB) používají nejnovější technologii řízení paměti flash a dosahují rychlosti zápisu až 700 MB / si a rychlosti čtení až 800 MB / si, což výrazně zkracuje dobu potřebnou pro vyprázdnění bufferu pro efektivní fotografování beze stresu. Karty CFexpress Type A jsou ideální pro vysokorychlostní sériové fotografování více než 1 000 nekomprimovaných snímků ve formátu RAW, stejně jako pro záznam videosekvencí 4K 120p při vysokých bitových tocích s funkcí Slow & Quick Motion[ii] ve spojení s novým fotoaparátem Alpha 7S III. Ten je vybaven dvěma paměťovými sloty kompatibilními s kartami CFexpress Type A, které zároveň podporují karty UHS-I a UHS-II SDXC / SDHC, pro simultánní záznam na obě média nebo prodloužené nepřetržité nahrávání dat i s nejvyšším datovým tokem. Shoda s garantovanými profily videa VPG400 zajišťuje stabilní záznam videa při 400 MB / s – přináší profesionálním tvůrcům plynulost pracovního procesu.

Konstrukce efektivně odvádějící teplo

Nové paměťové karty CFexpress Type A jsou vybaveny mechanismem pro odvod tepla – heat sink, který odvádí teplo generované kartou při přenosu velkého množství dat s vysokou rychlostí. Využívají k tomu originální slitiny od Sony s vynikající tepelnou vodivostí. To umožňuje uživatelům nahrávat po dlouhou dobu[iii] i při záznamu 4K 120p videa na interní paměťovou kartu.

Odolnost se značkou Tough

Nové paměťové karty CFexpress Type A vyhovují specifikacím TOUGH společnosti Sony. Jsou tedy odolné proti ohybu a nárazům, aby chránily vzácná data, a to i při časté výměně karet v nejnáročnějších prostředích. Jsou až pětkrát odolnější vůči nárazu a až desetkrát odolnější vůči ohybu ve srovnání s požadavky standardů CFexpress Type A, takže nabízí výjimečnou odolnost. Kromě toho Díky speciální vnitřní struktuře navíc splňují stupeň krytí proti vniknutí vody IPX7 a stupeň ochrany proti vniknutí prachu IP5X (IP57) pro zvýšenou odolnost.

Spolehlivost

Nehody se stávají. Software Sony Memory Card File Rescue[iv] pro obnovu souborů paměťových karet umožňuje uživatelům obnovit náhodně smazané obrázky RAW a 4K videa z paměťových karet. Kromě toho bude aktualizován diagnostický software pro média Media Scan Utility[v] společnosti Sony tak, aby podporoval karty CFexpress Type A. Tento software umožní uživatelům diagnostiku karty a varuje uživatele před tím, že se počet cyklů čtení / zápisu blíží limitu karty.

Čtečka karet CFexpress Type A / SD

Čtečka karet CFexpress Type A / SD (MRW-G2) optimalizovaná pro nové paměťové karty CFexpress Type A, zajišťuje rychlost přenosu SuperSpeed USB 10 Gbps (USB 3.2 Gen 2) prostřednictvím konektoru USB Type-C®. Tím tvůrcům umožní pracovat efektivně s obrazovými soubory s vysokým rozlišením, videem v kvalitě 4K a dalšími typy dat velkého objemu. V kombinaci s kartou typu CFexpress Type A umožňuje uživatelům přenášet data přibližně 2,8krát rychleji než s konvenčními médii[vi]. Čtečku karet MRW-G2 je možné používat s paměťovými kartami CFexpress Type A a SDXC / SDHC (UHS-I a UHS-II).

Ceny a dostupnost

Paměťové karty CFexpress Type A a čtečka karet budou v Evropě v prodeji od září 2020. Navrhované maloopchodní ceny jsou uvedeny níže:

●CEA-G80T: 230 €

●CEA-G160T: 440 €

●Čtečka karet MRW-G2: 140 €

[i]Dle průzkumu Sony z července 2020

[ii] 10bitová hloubkaa vzorkování barev 4:2:2, nahrávání All-Intra, při nahrávání zpomalených záběrů.

[iii]Závisí na výkonu fotoaparátu

[iv]Nepodporuje obnovu dat souborů s chráněným obsahem ani her. Ne všechna data mohou být obnovitelná.

[v]Diagnostika karet CFexpress Type A/SD vyžaduje čtečkukaret CFexpress Type AMRW-G2. Čtečky ani přímé připojení fotoaparátu od jiných výrobců diagnostiku neumožňují.

[vi]Testovací podmínky Sony. Ve srovnání s paměťovými kartami SDXC UHS-II od Sony.

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/