Sledovat Sony Česká republika

Společnost Sony rozšiřuje nabídku fullframových objektivů o nový model řady G Master™ s pevnou ohniskovou vzdáleností 24mm a f/1,4

Tisková zpráva   •   Zář 20, 2018 16:06 CEST

Nový širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností je kompaktní a zároveň je nejlehčím modelem ve své třídě.[i] Přináší vynikající ostrost i při nastavení clony f/1,4

Společnost Sony dnes rozšířila nabídku vlajkových fullframových objektivů řady G Master a představila netrpělivě očekávaný 24mm objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a světelností f/1,4. Nový objektiv FE 24mm F1.4 GM (model SEL24F14GM) byl pečlivě navržen tak, aby při libovolném nastavení clony poskytl nejlepší výkon ve své třídě. Využívá pokročilé optické technologie vyvinuté odborníky společnosti Sony, aby uspokojil potřeby těch nejnáročnějších fotografů. Objektiv má kompaktní a lehké provedení s průměrem filtru 67 mm, rozměry 75,4 mm x 92,4 mm a váží pouhých 445 g. Model FE 24mm F1.4 GM splňuje přísné standardy řady G Master, takže nabízí kombinaci vysokého rozlišení a nádherného bokehu, které jsou pro řadu G Master charakteristické.

Tento kompaktní objektiv s vysokou kvalitou obrazu se dokonale hodí pro systémové fotoaparáty Sony se snímačem APS-C, např. pro α6500 nebo α6300. Celkový počet objektivů řady α s bajonetem E, které Sony vyrábí, se tak vyšplhal na 48[ii]. Společnost Sony chce i nadále rozšiřovat nabídku objektivů a vycházet vstříc požadavkům všech fotografů, kameramanů a multimediálních tvůrců prostřednictvím široké škály různých produktů, které maximalizují výkon inovativní řady fotoaparátů α™.

Model FE 24mm F1.4 GM, který zajišťuje konzistentně vysoké rozlišení na celé ploše snímku i při nastavení clony f/1,4, se chlubí novou optickou konstrukcí složenou z 10 skupin, z nichž každá obsahuje 13 členů, včetně dvou XA (vysoce asférických) a tří ED (s extra nízkým rozptylem). Dva členy XA účinně potlačují předozadní odlesky[iii] a umožňují přesnou reprodukci bodového světla. To z modelu FE 24mm F1.4 GM činí lákavou volbu pro fotografy hvězdné oblohy. Unikátní antireflexní povrchová úprava Nano AR Coating vyvinutá společností Sony byla použita, aby omezila odlesky a dvojité okraje (tzv. ghosting). Zajistí tak působivou čistotu obrazu i při fotografování krajiny, při němž často způsobuje pozice slunce problémy, používá-li fotograf běžný objektiv.

Špičkový výkon se ukrývá v mimořádně kompaktním a lehkém těle o hmotnosti pouhých 445 g. Pro fotografy krajiny, kteří mnohdy musí ujít dlouhou vzdálenost, aby našli dokonalé místo pro fotografování, to znamená příjemné snížení váhy, kterou musí nést. Úspora váhy bude ještě znatelnější, pokud objektiv FE 24mm F1.4 GM použijete v kombinaci s oceňovanými těly Sony řady α7/α9. Takto nízké hmotnosti bylo dosaženo mimo jiné díky vývoji nového, vysoce výkonného systému pohonu zaostření DDSSM (Direct Drive SSM), který je zhruba třikrát výkonnější než předchozí systém DDSSM, takže umožňuje rychlou odezvu, vysokou přesnost polohování a tichý provoz při fotografování i záznamu videa.

Kromě vlastností, díky nimž se dokonale hodí pro fotografování krajiny a hvězdné oblohy, nabízí model FE 24mm F1.4 GM také vynikající výkon při fotografování zblízka – již od vzdálenosti 0,24 m, při němž zajistí jemný a přirozený bokeh. Jako člen rodiny vlajkových objektivů G Master od Sony disponuje tento nový objektiv výjimečně kvalitním obrazem i bokehem. Vzhledem k tomu, že kvalitu bokehu přímo ovlivňují sférické aberace a axiální a laterální chromatické vady, které mohou způsobovat splývání barev, je na eliminaci všech těchto faktorů kladen již ve fázi konstrukce a výroby velký důraz. Každý objektiv je zvlášť testován a upravován, aby bylo dosaženo nejvyšší kvality obrazu a bokehu.

Model FE 24mm F1.4 GM je dále vybaven několika profesionálními ovládacími prvky, které usnadňují ovládání při fotografování i pořizování videí. Clonový kroužek umožňuje přímé a intuitivní nastavení clony, zatímco přepínač cvakání clony umožňuje podle potřeby zapnout či vypnout cvakání kroužku clony. Zaostřovací kroužek nabízí manuální ostření s lineární odezvou pro dokonalé a přesné ovládání manuálního ostření, což uživateli přináší svižné ovládání potřebné pro rychlé, přesné manuální ostření. Tlačítko aretace zaostření je nastavitelné a pomocí přepínače režimu ostření lze rychle vybrat automatické nebo manuální ostření v závislosti na měnících se podmínkách snímání.

Model FE 24mm F1.4 GM bude v Evropě v prodeji od října 2018 a jeho cena bude činit přibližně 1600 EUR. Produktové video je ke shlédnutí na kanálu Sony Camera na serveru YouTube™ a veškeré podrobnosti o tomto novém produktu najdete zde.

[i] V porovnání s jinými 24mm fullframovými objektivy s automatickým ostřením a clonou f/1,4. K datu vydání tiskové zprávy v září roku 2018, na základě průzkumu společnosti Sony

[ii] Včetně konvertorů, s výjimkou modelů, jejichž výroba byla ukončena

[iii] Jev způsobující nepřirozené rozmazání zdrojů bodového světla, které vypadá podobně jako pták s roztaženými křídly, a může být výraznější na okrajích snímků. Nejčastěji se vyskytuje u objektivů s vysokou světelností.

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word