Sledovat Sony Česká republika

Společnost Sony slaví úspěchy na EISA 2020 včetně prvního vítězství v kategorii vlogovací fotoaparát roku

Tisková zpráva   •   Srp 17, 2020 08:30 CEST

Společnost Sony dnes s hrdostí oznámila, že od novinářské asociace EISA (Expert Imaging and Sound Association) získala pět ocenění. Asociace EISA je mezinárodně uznávaná pro svou odbornost v oblasti spotřební elektroniky. Společnost Sony byla poctěna čtyřmi oceněními svých digitálních zobrazovacích produktů – dvou objektivů a dvou těl fotoaparátů – a prémiového vlajkového mobilního zařízení Xperia 1 II, které získalo prestižní cenu za rok 2020-2021.

VLOGOVACÍ FOTOAPARÁT EISA 2020-2021

Vlogovací fotoaparát Sony ZV-1

Tento inovativní kompaktní fotoaparát se zaměřuje na tvůrce obsahu a vlogery, nabízí výjimečnou kvalitu videa s možností nahrávání ve 4K a S-Log gamma. Je vybaven funkcemi, které umožňují jeho snadné používání, například Bokeh Switch nebo Product Showcase Setting. Jeho vysoce kvalitní vestavěný směrový mikrofon se třemi vložkami je vybaven ochranou proti větru pro natáčení v exteriérech. Můžete používat také externí mikrofon, který lze připojit pomocí audio konektoru nebo na patici MI (Multi Interface Shoe). ZV-1 je výjimečný fotoaparát s rychlým systémem automatického ostření (Fast AF) a všestranným výklopným LCD displejem s nastavitelným úhlem. Společně s volitelným gripem, který je vybaven integrovaným bezdrátovým ovládáním a funguje zároveň jako stativ, představuje ZV-1 výjimečný produkční nástroj, který vlogerům umožňuje snadnou tvorbu obsahu.

POKROČILÝ FULLFRAMOVÝ FOTOAPARÁT EISA 2020-2021

Alpha 7R IV

Sony Alpha 7R IV je první fullframová bezzrcadlovka, která se může pochlubit výjimečným rozlišením s 61 efektivních megapixelů[1]. Je vybavena jedním z nejlepších systémů automatického ostření v tomto odvětví, který nabízí funkce Real-time Tracking a Real-time Eye AF využívající umělou inteligenci. Umožňuje sériové snímání rychlostí až 10 sn. / s [2] s AF a AE, a to s mechanickou i elektronickou závěrkou. Pětiosá stabilizace obrazu v těle omezuje rozmazání snímků vznikající roztřesením fotoaparátu na minimum. S ostrým elektronickým hledáčkem a extrémně rychlým procesorem BIONZ X™ je tento fotoaparát vysoce spolehlivým a funkčním nástrojem, který přináší všestrannost, díky níž je možné zvládat doslova jakoukoli situaci během fotografování a dosáhnout toho nejvyššího standardu.

ZOOMOVÝ SUPERTELEOBJEKTIV EISA 2020-2021

FE 200-600mm F5.6-6.3 G OSS

Tento zoomový ultrateleobjektiv ocení zejména ti, kteří milují fotografování divokých zvířat, přírody, sportů nebo ptactva, ale nechtějí těžký objektiv. Ve své třídě patří mezi dostupné a lehké, přesto zajistí dokonalou ostrost i při nastavení maximální clony. To je u objektivu, u něhož se často využívají ohniskové vzdálenosti v rozpětí 400 mm až 600 mm, velmi důležité. Autofokus je velice rychlý a velký zoomovací kroužek se v rozpětí 200 mm až 600 mm pohybuje hladce, aniž by se při zoomování měnila délka či vyvážení objektivu. Díky tomu se pohodlně používá[3]. Rozpětí zoomu je možné ještě rozšířit pomocí telekonvertorů 1.4x a 2.0x od Sony, které zachovávají plně možnost automatického ostření.

ŠIROKOÚHLÝ OBJEKTIV EISA 2020-2021

FE 20mm F1.8 G

Kompaktní a lehký Sony FE 20mm F1.8 G je výjimečný objektiv, který zajistí skutečně ostré fotografie po celé ploše snímku, dokonce i při nastavení clonového čísla f/1,8. Součástí optické konstrukce jsou dva pokročilé asférické členy a člen s extrémně nízkým rozptylem světla, které zajišťují vysokou kvalitu snímku až do rohů s minimálním zkreslením a zároveň potlačují chromatickou aberaci. Clona s 9 lamelami umožňuje fotografovi vytvořit nádherně rozostřené pozadí. Dva lineární motory XD zaručují velmi rychlé, přesné a tiché ostření. Minimální zaostřovací vzdálenost 19 cm (18 cm při manuálním ostření) je možné využít pro úchvatné fotografie z blízka.

MULTIMEDIÁLNÍ CHYTRÝ TELEFON EISA 2020-2021

Xperia 1 II

Xperia 1 II od Sony je multimediální centrum šité na míru fotografům, autorům videí, kameramanům, milovníkům filmů, audiofilům a hráčům na mobilních zařízeních. Fotoaparát se třemi objektivy je vybaven stejnou technologií jako pokročilé fotoaparáty Alpha s výměnnými objektivy, jež umožňuje sériové snímání rychlostí až 20 sn. / s s kontinuálním automatickým ostřením, automatickou expozicí a automatickou detekcí oka s funkcí Real-time Eye AF, která ostří na lidské i zvířecí oči[1]. Funkce Photography Pro a Cinematography Pro kopíruje uživatelské rozhraní profesionálních produktů Sony. Abyste si mohli užívat média na cestách, dostala Xperia 1 II 4K HDR OLED display[2] CinemaWide o velikosti 6,5” s poměrem stran 21:9. Kromě displeje nabízí také zvuk, který vás obklopí díky Dolby Atmos – plus podporu hudebního formátu 360 Reality Audio[3]. Hráči zase mohou připojit bezdrátový ovladač PlayStation®4’s DUALSHOCK®4 Wireless Controller[4] pro hraní jako na konzoli. Srdcem tohoto zařízení nabitého funkcemi je platforma pro mobilní zařízení Qualcomm® Snapdragon 865 5G.

Specifikace těchto produktů naleznete na:

https://www.sony.co.uk/electronics/cyber-shot-compact-cameras/zv-1

https://www.sony.co.uk/electronics/interchangeable-lens-cameras/ilce-7rm4

https://www.sony.co.uk/electronics/camera-lenses/sel200600g

https://www.sony.co.uk/electronics/camera-lenses/sel20f18g

https://www.sony.co.uk/electronics/support/mobile-phones-tablets-mobile-phones/xperia-1-ii

[1] U některých objektů nemusí v určitých situacích dojít k přesnému zaostření. Funkce není dostupná pro všechna zvířata.

[2] Poměr stran displeje se může měnit v závislosti na formátu obsahu.

[3] 360 Reality Audio vyžaduje členství u kompatibilní online hudební služby, na jejíž využívání se mohou vztahovat podmínky a poplatky třetích stran, může vyžadovat účet.

[4] DUALSHOCK®4 a objímka XD se prodávají samostatně. Kompatibilita se u různých herních titulů může lišit.

[1] Platné k červenci 2019, založeno na průzkumu trhu s digitálními fotoaparáty s plnoformátovým obrazovým snímačem, který realizovala společnost Sony

[2] Až 10 sn. / s při nastavení režimu sériového snímání „Hi+“ a až 8 sn. / s při nastavení režimu sériového snímání „Hi“. Maximální rychlost snímání závisí na nastavení fotoaparátu

[3] Při použití série NEX, ILCE-3000/3500, ILCE-5000/5100, ILCE-7/7R/7S je fungování automatického ostření omezeno. 

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/