Sledovat Sony Česká republika

Společnost Sony slavila úspěchy při udílení cen 2020 TIPA, mezi jinými i netrpělivě očekávané ocenění pro „nejlepší inovaci v oblasti fotografie“

Tisková zpráva   •   Dub 16, 2020 14:18 CEST

Společnost Sony s hrdostí oznamuje, že za své inovace a počiny na poli digitálního zobrazování opět získala ocenění od renomované asociace Technical Image Press Association (TIPA). V letošním roce byla společnost Sony oceněna dokonce čtyřikrát, mezi jinými získala také s napětím očekávanou cenu pro „nejlepší inovaci v oblasti fotografie“ za technologii Real Time Tracking, která se představila u mnoha modelů celého spektra výrobků pro digitální zobrazování.

NEJLEPŠÍ INOVACE V OBLASTI FOTOGRAFIE: technologie Real-Time Tracking

Technologie Real-Time Tracking od Sony posouvá automatické ostření na novou úroveň. Jakmile fotograf zaostří na vybraný objekt namáčknutím spouště závěrky, začne systém objekt sledovat, ať už se pohybuje po záběru kamkoli. Díky technologii Real-time Eye AF (pro fotografování lidí i zvířat) zaostří fotoaparát automaticky na oko objektu, v momentě, kdy se dostane do záběru. Systém využívá umělou inteligenci (AI) a „naučené“ informace, včetně barvy, jasu, vzdálenosti, a dokonce i schémat obličejů a očí. To mu umožňuje udržet uzamčení AF, aniž by přitom bylo třeba přepínat režimy AF. Jedná se o pozoruhodný systém, který zcela mění pravidla hry, pokud jde o přesnost a rychlost technologie automatického ostření.

NEJLEPŠÍ PROFESIONÁLNÍ FULLFRAMOVÝ FOTOAPARÁT: α7R IV

Fotoaparát Sony α7R IV je vybaven fullframovým snímačem CMOS s 61,2 MP[1], který konkuruje výkonu středoformátových fotoaparátů, ovšem v kompaktnějším provedení. Kromě toho disponuje model režimy, které umožňují 4násobnou, respektive 16násobnou expozici ve vysokém rozlišení s posunem o jeden pixel. Díky nim dokáže vytvořit soubor až o velikosti úžasných 240 MP. Potěší, že tato funkce pro dosažení super vysokého rozlišení neomezuje výkon při fotografování ani při natáčení videí, který zahrnuje 10 sn. / s [2] při sériovém snímání nebo nahrávání 4K videa s využitím celé šířky snímače. Model A7R IV je také vybaven systémem Real-Time AF Tracking[3] od Sony či duálním slotem pro vysokorychlostní karty typu UHS-II.

NEJLEPŠÍ APS-C FOTOAPARÁT: α6600

Sony α6600 se ideálně hodí pro fotografy, kteří hledají kompaktní fotoaparát, který by mohli nosit všude s sebou. Je univerzální a nabízí kreativní funkce pro fotografování i nahrávání videa. Představuje také skvělou volbu pro tvůrce obsahu, protože nabízí nahrávání ve 4K[4] a systém stabilizace IBIS. Fotoaparát dokáže snímat rychlostí až 11 snímků za sekundu, je vybaven velkou baterií typu Z, která má ve své třídě nejlepší výdrž[5]. Je také vybaven novými působivými technologiemi od Sony, mezi nimi je například: Real-Time Tracking AF[6], technologie, která umožňuje plynulý přechod mezi sledováním objektu, detekcí obličeje, a dokonce detekcí oka.

NEJLEPŠÍ PROFESIONÁLNÍ KOMPAKTNÍ FOTOAPARÁT: RX100 VII

Model RX100 VII je bez diskuse atraktivní pro všechny, kteří hledají kapesní fotoaparát s vestavěným objektivem. Model přináší celou řadu možností pro fotografování a nahrávání videa, kterými se vyrovná profesionálním fotoaparátům. Je vybaven optickou stabilizací a při sekvenčním snímání dosahuje impozantní rychlosti 20 sn. / s[7]. Fotoaparát nabízí množství režimů scény a pohonu (ostřící režimy), včetně nahrávání videí ve 4K a možností nahrávání slow-motion videa[8] rychlostí až 1000 sn. / s, díky němuž je tento fotoaparát také skvělým společníkem pro nahrávání videí. Snímač Exmor R™ CMOS a paměť DRAM umožňují superrychlé ukládání dat.

[1] Přibližně, efektivní

[2] Až 10 sn. / s při nastavení režimu sériového snímání na “Hi+” a až 8 sn. / s při nastavení režimu “Hi”. Maximální rychlost snímkovací frekvence závisí na nastavení fotoaparátu.

[3] « Tracking » v menu. Tato funkce nesleduje oči zvířat při nahrávání videí.

[4] 3840×2160 pixelů. Pro nahrávání videí ve formátu XAVC S je nutné použít paměťové kartySDHC/SDXC třídy 10 nebo vyšší. Pro 100 Mb / s je nutná karta typu UHS-I (U3) SDHC/SDXC.

[5] Mezi digitálními bezzrcadlovými fotoaparáty s výměnnými objektivy vybavenými obrazovým snímačemAPS-C.Údaje jsou platné k srpnu 2019, dle průzkumu Sony.

[6] Tato funkce nesleduje oči zvířat při nahrávání videa.

[7] Při použití elektronické závěrky s nastavením “Coutinuous shooting mode: Hi”. Efektivní při nastavení rychlosti závěrky na 1/60 nebo vyšší.

[8] Nahrávání zvuku není k dispozici. Vyžaduje paměťovou kartu SDHC/SDXC třídy 10 nebo vyšší.

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/