Sledovat Sony Česká republika

​Společnost Sony uvádí na trh fullframovou profesionální kameru FX6, která rozšíří řadu Cinema Line

Tisková zpráva   •   Lis 18, 2020 15:48 CET

FX6 je kombinací toho nejlepšího ze špičkové digitální kinematografické technologie Digital Cinema Technology a pokročilých zobrazovacích funkcí bezzrcadlových fotoaparátů Alpha™

Klíčové vlastnosti FX6:

Fullframový 4K snímač CMOS Exmor R™ se zadním osvitem a rozlišením 10,2 megapixelů

Kompaktní a lehké tělo navržené pro nahrávání na cestách

Výjimečně vysoká citlivost, která umožňuje rozšíření ISO na hodnotu 409 600 pro nahrávání v podmínkách s velmi nízkou hladinou osvětlení

Dynamický rozsah o 15 krocích[1]

Barevný profil S-CinetoneTM, který využívá také model FX9 a je inspirován kolorimetrií kamer VENICE

Obrazový procesor BIONZ XR™ poprvé použitý u modelu Alpha 7S III

Fast Hybrid Auto Focus, který využívají také fotoaparáty Alpha a model FX9

Nahrávání v kvalitě až 4K 120p / HD 240p, s 10bitovou hloubkou barev a vzorkování 4:2:2 v plném formátu

Podpora až 12G-SDI a 4K s až 60p a 16bitovou hloubkou barev SDI RAW výstupu

●Kompatibilní s více než 50 objektivy s bajonetem E

Společnost Sony dnes oficiálně představila kameru FX6 (model ILME-FX6V) nejnovější přírůstek do řady Cinema Line od Sony, série produktů, skrze kterou předává odborné znalosti společnosti Sony v oblasti zobrazovacích technologií širokému publiku filmařů a tvůrců obsahu.

Řada Cinema Line od Sony, do níž patří také kamery VENICE a FX9, přináší vyhledávaný filmový výstup zušlechtěný rozsáhlými zkušenostmi z oblasti výroby digitálních fotoaparátů, dále také zdokonalené ovládání díky inovativní konstrukci těla, výjimečnou odolnost a možnost intuitivního přizpůsobení individuálním potřebám.

Součástí řady Cinema Line se stává zcela nový model FX6, který si přivlastňuje výkon klíčových technologií Sony pro snímání a zpracování obrazu a automatické ostření (AF). FX6 je také kompatibilní s širokým portfoliem objektivů typu E-mount od Sony, které umožňují tvůrčí flexibilitu.

„Nová kamera FX6 je nejnovějším příkladem snahy společnosti Sony o neustálé posouvání hranic zobrazovacích technologií v souladu s potřebami našich zákazníků,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu divize Digital Imaging společnosti Sony Europe. „S pokrokem naší řady Cinema Line otevíráme prostor pro výjimečné dovednosti a talent tvůrců obsahu a filmařů. FX6 staví na technologiích špičkových kamer VENICE cinema a spojuje je s těmi nejlepšími inovativními technologiemi bezzrcadlových fotoaparátů Alpha.“

Kinematografická kvalita plnoformátového obrazu

Nová kamera je vybavena 10,2 MP[2] fullframovým snímačem Exmor R™ CMOS se zadním osvitem, který nabídne široký dynamický rozsah 15+ kroků[3] s vysokou citlivostí a nízkou hladinou šumu. Základní citlivost FX6 je ISO 800, kterou je možné nastavit na zvýšenou citlivost ISO 12 800[4] – s možností rozšíření ISO až na 409 600[5] – pro nahrávání v podmínkách s nízkou a velmi nízkou hladinou osvětlení. Nabízí nahrávání ve formátu XAVC All Intra 4:2:2 s 10bitovou hloubkou v ohromující kvalitě DCI 4K (4096 x 2160 – až 60p), QFHD 4K (3840 x 2160 – až 120p[6]) a FHD (1920x1080 – až 240p) pro úžasně detailní zpomalené záběry. Pokud vyžadujete praktičtější velikost souborů, FX6 dokáže nahrávat ve formátu XAVC Long GOP 4:2:0 s 8bitovou hloubkou v kvalitě QFHD 4K (3840 x 2160 – až 120p) a 4:2:2 s 10bitovou hloubkou FHD (1920x1080 – až 240p). Model FX6 je dále vybaven obrazovým procesorem BIONZ XR ™, který byl poprvé použit v novém fotoaparátu Sony Alpha 7S III a poskytuje až čtyřikrát rychlejší výkon zpracování ve srovnání s FS5 II.

Kamera FX6 byla vyvinuta s pomocí stejných odborných znalostí jako světově proslulá filmová kamera Sony VENICE, ihned po vybalení je nastavena pro pokročilé filmové zpracování barev včetně S-Cinetone TM pro bohatší reprodukci tónů, stejně jako S-Log3, S-Gamut3 a S-Gamut3.Cine pro flexibilní postprodukci. Pokročilé zpracování barev modelu FX6 je optimalizováno pro prémiové použití, protože zachycuje maximální dynamický rozsah ze snímače a poskytuje tvůrčí svobodu. Využití barevné technologie řady VENICE umožňuje modelu FX6 při produkci snadno sjednotit záběry se stopáží natáčenou pomocí jiných kamer řady Cinema Line.

Pokročilé funkce videa

Model FX6 staví na působivých funkcích automatického ostření známých z fotoaparátů Sony Alpha a nabízí rychlé hybridní automatické ostření Fast Hybrid AF, které kombinuje 627bodové[7] automatické ostření s fázovou detekcí a pokročilou detekcí obličeje s Real-time Eye AF při vysokých snímkových frekvencích s nepřetržitým AF. To umožňuje uživatelům bez námahy a přesně sledovat rychle se pohybující objekty při zpomalených záběrech, aniž by došlo ke ztrátě zaostření. Rychlé hybridní automatické ostření Fast Hybrid AF pracuje s více než 50 objektivy s bajonetem E, a to dokonce ve 4k při 120p[8]. Fotoaparát dokáže také zachytit až pětkrát zpomalené snímky v rozlišení 4K (QFHD) při 120 sn./s.

Nová kamera FX6 také nabízí interní variabilní elektronické ND filtry pro snadné a plynulé ovládání hustoty filtru kamery. Uživatelé mohou nastavit variabilní hodnotu ND na automatickou nebo upravit hustotu filtru ručně v plynulých krocích od 1/4 do 1/128 pro dokonale exponovaný obraz bez ovlivnění hloubky ostrosti nebo úhlu závěrky, a to i při změně světelných podmínek. V kombinaci s extrémně vysokou citlivostí kamery poskytuje elektronický proměnný ND filtr uživatelům vynikající tvůrčí kontrolu v téměř jakémkoli prostředí natáčení.

Vytvořeno pro tvůrce obsahu na cestách

Vynikající mobilita a ovladatelnost

Model FX6 má odolné tělo z hořčíkové slitiny, měří pouhých 4,6 palce x 6 palců x 4,5 palce (116 milimetrů x 153 milimetrů x 114 milimetrů) a váží pouhých 0,96 libry (0,89 kilogramu). FX6 má kompaktní a lehkou konstrukci, která uživatelům usnadňuje držení a nahrávání v jakékoliv situaci. Nová kamera má konstrukci odvádějící teplo, díky níž nepřesáhne teplota jejích komponentů meze provozních teplot. To brání přehřátí, a to i během delšího nahrávání. Konstrukce modelu FX6 je také modulární, takže umožňuje uživatelům snadno připojit příslušenství, jako jsou úchyty a hledáčky, nebo je možné kameru připojit k dalším zařízením a mechanismům, jako jsou gimbaly nebo drony.

[9] pro větší celkovou kapacitu a vyšší rychlost čtení a zápisu.

[10] navíc umožňuje rychlé a snadné úpravy. Uživatelé mohou importovat metadata stabilizace obrazu FX6 do aplikace Catalyst Browse / Prepare, která jim pomůže přetvořit záběry natočené z ruky na neuvěřitelně plynulý a stabilní obraz. FX6 má také speciální tlačítko Clip Flag pro snadné filtrování a vyhledání preferovaných záběrů pomocí Catalyst Browse / Prepare. Tento software odráží metadata indikující, kdy je FX6 otočena nebo v normální poloze, což eliminuje potřebu předem otáčet záběry. FX6 je také kompatibilní s mobilní aplikací Sony Content Browser pro snadnou kontrolu a ovládání zaostření, clony a zoomu na dálku[11].

O Cinema Line

Cinema Line je řada profesionálních videokamer, které mají vzhled filmových kamer vycházející z dlouholetých zkušeností společnosti Sony s kinematografickou produkcí, nabízejí zdokonalené funkce a spolehlivost, které jsou odpovědí na celou řadu náročných požadavků tvůrců.

Součástí řady Cinema Line je digitální filmová kamera VENICE, která je vysoce oceňována v odvětví výroby celovečerních filmů a seriálů, a profesionální kamera FX9, která je populární pro dokumentární a dramatickou produkci. S novou FX6 přináší Sony všestranný kreativní nástroj pro všechny vizuální vypravěče

Dostupnost

Nová řada fullframových kamer FX6 bude dostupná v nabídce řady autorizovaných prodejců Sony v první polovině prosince 2020 za cenu 180 990 Kč.

Exkluzivní obsah o produktech Cinema Line, FX6 a dalších zobrazovacích produktech společnosti Sony najdete na stránkách www.sonycine.com a www.alphauniverse.com, které jsou určeny pro vzdělávání a inspiraci všech fanoušků technologie Sony v oblasti tvorby obsahu a fotografování.

Podrobné informace o produktu naleznete na stránce: https://www.sony.cz/electronics/profesionalni-videokamery/ilme-fx6

Zde si můžete prohlédnout video o produktu: https://www.youtube.com/watch?v=l0asz2VuXIg&feature=youtu.be

[1] Pro S-Log3. Sony test.

[2] 12,1 megapixelů celkem

[3] Pro S-Log3. Sony test.

[4] Při natáčení ve formátu S-Log3

[5] Při natáčení v režimu SDR/HDR

[6] 10% oříznutí obrazu

[7] Maximální počet bodů AF a pokrytí oblasti. Liší se podle režimů nahrávání.

[8] Existují určitá omezení týkající se dostupnosti snímkových frekvencí a systémových frekvencí pro automatické ostření.

[9] CFexpress Type A cards jsou nezbytné pro XAVC-I QFHD 100/120fps a XAVC-I FHD 150/180/200/240fps.

[10] Vyžaduje Catalyst Version 2020.1

[11] Vyžaduje kompatibilní kamery, dálkové ovladače, chytrý telefon a aplikace.

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/