Sledovat Sony Česká republika

Televizory z vlajkové série 4K HDR LED XG95 s podsvícením Full Array budou již brzy v prodeji

Tisková zpráva   •   Úno 19, 2019 14:50 CET

Nová série 4K HDR LED televizorů XG95 s podsvícením Full Array se může pochlubit celou řadou pokročilých technologií z dílny Sony a přináší opravdovou harmonii obrazu i zvuku díky nové Sound-from-Picture Reality™. Novinka bude v prodeji na jaře.

Společnost Sony Europe uveřejnila ceny i dostupnost prémiové řady XG95 4K HDR LED televizorů s podsvícením Full Array na evropském trhu a zahajuje předprodej televizorů řady XG95 ve vybraných evropských zemích. Očekává se, že prodej televizorů v obchodech odstartuje na začátku března.

Obraz a zvuk

Série LED televizorů XG95 je vybavena technologií podsvícení Full Array díky níž přináší úroveň kontrastu a jasu jako v kině. Tato technologie umožňuje přesné podání detailů i hloubky díky velkému množství zón LED diod umístěných přímo za displejem. Technologii lokálního stmívání podsvícení doplňuje technologie X-tended Dynamic Range PRO™ od Sony, se kterými dokážou televizory XG95 ztlumit nebo rozjasnit jednotlivé zóny LED diod tak, aby dokonale zvýraznily kontrast i jas.

Novinka XG95 je vybavena výkonným obrazovým procesorem X1™ Ultimate, který zajišťuje špičkový divácký zážitek ve 4K HDR se skutečně bezkonkurenční úrovní detailů a jasu. Obrazový procesor X1 Ultimate dokáže pomocí technologie Object-based Super Resolution, vyvinuté společností Sony, inteligentně detekovat a analyzovat každý objekt záběru. Objektově orientovaný HDR remaster umožňuje dále remasterovat každý objekt zvlášť a zajistí tak větší hloubku, přesnější podání textury i celkově realističtější obraz.

Série XG95 využívá technologii X-Wide Angle (u modelů s úhlopříčkou 75” a 85”), která zajišťuje konstantní kvalitu obrazu bez ohledu na to, z jakého úhlu divák televizi sleduje. Originální optická konstrukce z dílny Sony, která ovládá světlo podsvícení zajišťuje, že barvy zůstanou realistické, ať už bude divák televizi sledovat z jakéhokoli místa a omezí barevné posuny, k nimž dochází při sledování obrazovky mimo její osu. Další technologií, jíž nová řada televizorů disponuje, je X-Motion Clarity™, která minimalizuje rozmazání pohybu při sledování sportu a rychle se pohybujících akčních scén, aniž by tím utrpěl jas obrazovky. Tyto technologie tak pomáhají sérii XG95 vyřešit obvyklé problémy, kterým LCD televizory čelí.

Série XG95 přichází se systémem Sounds-from-Picture Reality™ s inovativní zvukovou technologií Acoustic Multi-Audio™, která divákům dopřeje ještě podmanivější zážitek při sledování. Dva výškové měniče na zadní straně televizoru pomáhají navodit dojem, že se zvuk pohybuje spolu s obrazem a doplňují stávající audio systém tak, aby společně vytvářely zvuk, který vychází ze středu obrazovky. Zajišťují dokonalý soulad obrazu a zvuku.

Televizory XG95 kromě toho disponují také funkcemi Netflix Calibrated Mode, IMAX Enhanced, Dolby Vision™ a Dolby Atmos™1, které přinášejí divácký zážitek přesně podle původního záměru autora. Obsah IMAX Enhanced bude pro vybrané modely BRAVIA TV, včetně série XG95, dostupný prostřednictvím RakutenTV a nabídne pestrý výběr celosvětových filmových hitů Sony Pictures Entertainment 2.

Chytré funkce a snadné používání

Série 4K HDR LED televizorů XG95 s podsvícením Full Array využívá jako platformu Sony Android TV, která podporuje široké spektrum aplikací od Google Play™, YouTube™, Netflix až po Prime Video a mnoho dalších3. Aby byla vaše televize i domov ještě chytřejší, nabízí série XG95 vestavěný Google Assistant4. Kromě toho mají televizory také vestavěný mikrofon. Diváci tak mohou na televizor jednoduše mluvit a pomocí svého hlasu si naplánují den, vyhledají obsah nebo přehrají televizní programy, filmy a další.

Modely XG95 budou kompatibilní s Apple AirPlay 2 a HomeKit. AirPlay 2 vám umožňuje bez problémů přehrávat obsah z iPhonu, iPadu nebo Macu přímo na vaší televizi Sony. Můžete sledovat filmy i programy z iTunes a dalších video aplikací nebo si prohlížet fotografie přímo na svém televizoru. Přehrávejte si hudbu nebo poslouchejte podcasty na televizi či z reproduktorů AirPlay 2 v celém domě – vše bude synchronizované. HomeKit vám umožní snadno a bezpečně ovládat chytrá domácí zařízení prostřednictvím aplikace Home nebo Siri na vašich zařízeních Apple. Můžete přidat televizory do aplikace Home app a začlenit je do scén nebo automatizovaných procesů s dalším příslušenstvím HomeKit. Uživatelé mohou například nastavit prostřednictvím aplikace Home scénu pro „filmovou noc“, která jim pomůže snadno zapnout chytrou televizi a ztlumit světla. Stačí jednoduše požádat Siri, aby scénu nastavila. Podpora AirPlay 2 a HomeKit bude spuštěna během roku 2019.

Série XG95 přináší nově navržené prémiové hlasové dálkové ovládání, které zaujme elegantním designem z hliníku, zjednodušenou konfigurací tlačítek i dodatečným začleněním RF pro rychlejší odezvu a snadné ovládání, aniž by bylo nutné namířit dálkový ovladač na televizi. Nově vyvinuté uživatelské prostředí přináší bezproblémový a rychlý přístup k oblíbeným aplikacím i nastavením.

Dostupné velikosti: 55”, 65”, 75”. Nabídka bude později rozšířena také o velikost 85”.

Informace o cenách a dostupnosti na místním trhu jsou k dispozici na regionálních stránkách Sony:

https://www.sony.cz/electronics/televizory/xg9505-series

1 Dostupné prostřednictvím plánované aktualizace firmwaru.

2 Dostupné prostřednictvím plánované aktualizace firmwaru.

3 Dostupnost se v jednotlivých regionech může lišit.

4 Dostupnost Google Assistant se může lišit v závislosti na regionu.

Google, Android TV a další související značky a loga jsou obchodními značkami společnosti Google LLC.

Prime Video a veškerá související loga jsou obchodními značkami společnosti Amazon.com, Inc. nebo jejích dceřiných společností.

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word