Sledovat Sony Česká republika

Vychutnejte si atmosféru živé hudby s prémiovými sluchátky MDR-Z7M2 od Sony

Tisková zpráva   •   Srp 30, 2018 16:09 CEST

  • Zdokonalená kvalita zvuku s technologií, která je dědictvím řady Signature Series MDR-Z1R
  • Nově vyvinutý 70mm reproduktor, membrána s vrstvou polymeru z tekutých krystalů pokrytá hliníkovou vrstvou, větší magnety a krycí mřížka s Fibonacciho vzorem[1]
  • Špičková kvalita audia budící dojem třídimenzionálního prostorového zvuku, která přináší široký prostorový zvuk od 4 Hz do 100 kHz
  • Náušníky jsou vyrobeny z polyuretanové pěny s velmi nízkým odporem, která omezuje tlak a zajišťuje pohodlí při dlouhém nošení

Společnost Sony dnes představuje model MDR-Z7M2, nástupce výborně hodnocených sluchátek MDR-Z7. Novinka zdědila technologie použité u sluchátek MDR-Z1R řady Signature Series, mezi něž patří například provedení krycí mřížky s Fibonacciho vzorem a vyvážený propojovací kabel o průměru 4,4 mm, který je součástí balení.

Společnost Sony přináší opět dokonalý zvuk, model MDR-Z7M2 disponuje širokou frekvenční odezvou a velkým dynamickým rozsahem společně s lineárním čelním rovinným vlněním, které posluchačům přináší realistickou reprodukci „atmosféry“ hudebních nástrojů a hlasů: dojem třídimenzionálního a prostorového zvuku, který dělá reálný hudební prostor s živou hudbou. Díky použití 70mm HD reproduktoru s hliníkem potaženou membránou z polymeru z tekutých krystalů a zvětšené kopuli s optimalizovaným profilem přinášejí sluchátka Z7M2 posluchačům vytříbenou reprodukci hudby.

Zvuk od expertů pro sofistikované uši

Model MDR-Z7M2 je vybaven nově vyvinutými reproduktory, jejichž základem byly reproduktory MDR-Z1R, které byly nově upraveny. Nového přepracování se dočkaly také hliníkem potažené membrány z polymeru z tekutých krystalů, které přinášejí přirozený zvuk s nízkým zabarvením ve středním až vysokém frekvenčním rozsahu. Kopule membrány prošla zvětšením a optimalizací profilu. Tato změna umožňuje reprodukci čistého zvuku ve středním a nižším frekvenčním rozsahu. Reproduktor dostal větší magnet (ve srovnání s modelem MDR-Z7 je jeho objem dvojnásobný), díky kterému má větší výkon a lepší čistotu zvuku.

Krycí mřížka s Fibonacciho vzorem vytvořená z pevné pryskyřice je tenká a zároveň pevná. Minimalizuje tlumení ultra vysokých frekvencí zvuku o mřížku a umožňuje čistou reprodukci zvuku všech frekvencí.

Kromě toho pomáhá technologie ovládání odezvy basů (Beat Response Control), díky speciálnímu vzduchovému kanálku v krytu sluchátek ovládat proudění vzduchu za reproduktorem a optimalizuje pohyb membrány při reprodukci nízkých frekvencí. Zároveň zlepšuje také krátkodobé vlastnosti basů a přesně reprodukuje rytmus hudby.

Mezi další vlastnosti MDR-Z7M2 patří speciální provedení kontaktů konektorů sluchátek z bezolovnaté pájky a slitiny corson. Pájka pro audio výrobky vyvinutá přímo společností Sony byla také použita proto, aby minimalizovala ztráty při přenosu signálu a zajistila kvalitu kontaktu. Slitina corson (druh slitiny mědi) je díky nízké hodnotě odporu a vysoké trvanlivosti ideálním materiálem pro elektrické kontakty jacků.

Kabely a kontakty

MDR-Z7M2 jsou doplněna dvěma kabely: standardním nevyváženým kabelem a vyváženým propojovacím kabelem. Pro zabezpečení připojení a zvýšení pevnosti byl použit šroubovací zajišťovací kroužek. Vyvážený propojovací kabel z mědi byl navíc pokoven stříbrem. To umožňuje reprodukci jemnějších detailů, čistější výšky a menší zkreslení zvuku.

Společnost Sony doporučuje používat kabely, které Sony vytvořilo ve spolupráci s KIMBER KABLE® (prodávají se zvlášť[2]). Tyto kabely spojují výjimečné schopnosti Sony v oblasti konstrukce sluchátek a odborné znalosti KIMBER KABLE v oblasti navrhování a výroby kabelů. Toto spojení dalo vzniknout unikátním vysoce kvalitním kabelům pro sluchátka, které ještě více zlepšují reprodukci zvuku. Kabely se strukturou splétanou z 8 vodičů dosahují špičkové kvality zvuku s vyšší čistotou, nižším externím šumem, minimalizují přeslechy a optimalizují elektrické parametry. Pozlacením je zajištěna špičková vodivost a čistota signálu. Použití hliníkové slitiny pro kolík umožňuje výjimečný akustický výkon díky lepšímu utlumení zvukových vibrací. Konektory pro připojení do sluchátek jsou opatřeny šroubovacími zajišťovacími kroužky, které zaručují stabilní a bezpečné připojení.

Klíčem je pohodlí

Pro zvýšení komfortu při nošení sluchátek je model MDR-Z7M2 vybaven ergonomicky tvarovanými náušníky s 3D šitím, které zajišťují vyšší úroveň pohodlí s rovnoměrným rozložením tlaku. Tvar náušníků byl navržen ergonomicky tak, aby i při dlouhém používání dobře padl každému tvaru hlavy. Tento design, jenž obemkne ucho, lépe těsní, a posluchačům přináší intenzivní hluboké basy. Měkké polstrování z uretanové pěny, která pohlcuje a zároveň odvádí vlhkost, byla zvolena jako materiál pro povrch náušníků. Polstrování pomáhá omezit pocit tlaku a přináší delší požitek z komfortního poslechu.

Hlavový most je potažený syntetickou kůží, posuvný prvek a závěs jsou vyrobeny z hliníkové slitiny. Díky tomu jsou sluchátka MDR-Z7M2 lehká a odolná, takže vydrží sloužit mnoho let. Speciální úprava anodizací vede ke zvýšení mechanické odolnosti závěsu a minimalizuje poškrábání způsobené každodenním používáním. Zvláštní pozornost byla u MDR-Z7M2 věnována návrhu konstrukce vnitřní osy, kde působí postranní tlak blíže hlavě. Tento design zajišťuje nositeli sluchátek jejich vyšší stabilitu při nošení za každé situace. Model MDR-Z7M2 je také vybaven mechanismem tichých spojů, který minimalizuje mechanický hluk působený jejich pohybem. To zajišťuje tichý zážitek z poslechu pro ty nejnáročnější posluchače.

Prémiová sluchátka MDR-Z7M2 od Sony budou dostupná na vybraných evropských trzích od podzimu 2018.

[1]Fibonacciho řada je přirozená číselná posloupnost, která se objevuje všude, od vzoru spirály, který se objevuje na listech po optimální a jednotné rozložení semen slunečnice.

[2]Dostupnost MUC-B205B1 se v jednotlivých zemích liší

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word