Sledovat Sony Česká republika

Vychutnejte si výjimečný zvuk kdekoli a kdykoli s nejnovějšími bezdrátovými reproduktory EXTRA BASS™ od Sony

Tisková zpráva   •   Čvn 24, 2020 09:00 CEST

Společnost Sony dnes oznámila přírůstky do svého portfolia bezdrátových reproduktorů EXTRA BASSTM a doplnila jej o modely SRS-XB43, SRS-XB33 a SRS-XB23. Pro nejnovější modely je zásadní výjimečná kvalita zvuku, odolnost a snadná použitelnost, takže si můžete vychutnávat špičkový zvuk kdykoli a kdekoli.

Zvuk, který stojí za to sdílet

Zvuk EXTRA BASSTM

S těmito bezdrátovými reproduktory si užijete hluboké, úderné basy, ať už jste kdekoli. Zvuk EXTRA BASSTM bezdrátových reproduktorů řady XB byl vytvořen pomocí renomovaných audio technologií společnosti Sony, o kterých se víc dozvíte níže.

Reproduktory s technologií X-Balance

Nově vyvinutý reproduktor designu a technologie X-Balance od společnosti Sony dosahuje špičkové kvality zvuku a vysokého akustického tlaku pro bohatší, hlubší a uspokojivější zážitek z poslechu. Díky tomu, že tvar reproduktoru není kruhový, se maximalizuje plocha membrány reproduktoru a zvyšuje akustický tlak. Reproduktor díky tomu přináší ještě údernější basy. Tento tvar omezuje také rozkmitání membrány, nicméně ale udržuje přitom stejný akustický tlak. Výsledkem je menší zkreslení zvuku. Například u modelu XB33 došlo ke zvýšení úrovně akustického tlaku o 30 % a bylo dosaženo redukce míry zkreslení přibližně o 25 % ve srovnání s předchozím modelem (SRS-XB32).

Na rozdíl od kruhové membrány u klasických reproduktorů má reproduktor s technologií X-Balance modelu XB43 téměř obdélníkový tvar membrány. Duální reproduktorový systém kombinuje basový reproduktor pro nízké a střední frekvence se speciálním výškovým reproduktorem, který se stará o vyšší frekvence. Výsledkem je silný zvuk, hluboké úderné basy a výjimečná čistota vokálů.

Reproduktor s technologií X-Balance, jíž jsou vybaveny modely XB33 a XB23,má nově vyvinutou membránu, která nemá kruhový tvar a disponuje zcela nekonvenčním designem. Ten maximalizuje plochu membrány reproduktoru, vytváří vyšší akustický tlak, ale přitom umožňuje, aby měl reproduktor kompaktní rozměry.

Koš vnitřního reproduktoru z MRC (mica reinforced cellular) vlákna a ochrana proti prachu

Pevný a lehký koš reproduktoru z materiálu MRC a kryt proti prachu přispívají ke kvalitě zvuku.

Postranní pasivní zářiče

Optimalizací prošlo také umístění postranních pasivních zářičů u všech tří modelů. Zlepšilo se tím podání a čistota basového zvuku.

Režim LIVE SOUND[1]

Režim LIVE SOUND vdechne vašemu večírku život díky trojrozměrnému zvukovému zážitku, který působí dojmem, jako byste byli přímo na živém vystoupení.

Více zábavy, méně obav

Odolný proti vodě, prachu i rzi

Nové modely splňují standardy krytí IP67, takže je můžete vzít s sebou na pláž, do lesa, na poušť nebo kamkoli budete chtít – budou pořád hrát, ať už budou na povrchu jakkoli zaprášené. Reproduktory jsou dokonce odolné proti slané vodě, takže zábava může pokračovat dokonce i u moře!

Nárazuvzdorný[2]

Reproduktory[3] prošly rozsáhlými nárazovými testy a díky nejnovější odolné nárazuvzdorné konstrukci dokáží odolat nevyhnutelným pádům, bouchnutím a škrábancům, k nimž během každodenního používání dochází. Od teď už nebudou problém ani ty nejkrkolomnější nehody. I když reproduktor upustíte[4], bude fungovat dál[5].

Nonstop zábava a nový design

Světla[6]

[7] a hlavního reproduktoru.

Aplikace Fiestable[8]a Sony | Music Centre

Bezplatnou doprovodnou aplikaci „Fiestable“[9] můžete využít k tomu, abyste si vytvořili živou klubovou atmosféru přímo ze svého chytrého telefonu. Můžete například nechat světla reproduktoru pulzovat v rytmu hudby nebo měnit jejich barvy.

Reproduktor můžete dokonce ovládat z tanečního parketu pomocí bezplatné aplikace „Sony | Music Centre“[10]. Můžete si vybrat svůj oblíbený playlist, zařadit na něj další skladbu nebo podle nálady osvětlení zcela vypnout.

Funkce Party Connect

S novou funkcí Party Connect můžete navíc propojit až 100 kompatibilních bezdrátových reproduktorů[11] pomocí technologie BLUETOOTH® a synchronizovat hudbu i světla, takže všichni můžou tančit ve stejném rytmu.

Nový design

Nové portfolio reproduktorů přichází v široké řadě barevných provedení se svěžím designem, který dokonale pozvedne jakýkoli prostor. XB23 je kompaktní, lehký a snadno přenosný, snadno se vejde do jakékoli kapsy batohu nebo dokonce i držátka na kávu u kempingové židle. Je také vybaven šikovným poutkem, díky němuž můžete reproduktor zavěsit do stanu nebo na strom, když se vypravíte kempovat na víkend do přírody.

USB typu C®

Nově můžete reproduktory nabíjet také prostřednictvím USB typu C®.

Výdrž baterie a konektivita

S baterií, která vydrží až 24 hodin[12], může party běžet celou noc. Navíc můžete k reproduktoru prostřednictvím USB typu A připojit svůj smartphone a nabíjet ho[13], takže váš telefon vydrží tak dlouho jako vy. Svoji oblíbenou hudbu můžete poslouchat, i když jste zrovna na cestách. Stačí jednoduše připojit k reproduktorům telefon prostřednictvím Bluetooth® nebo NFC™[14].

https://www.sony.cz/electronics/bezdratove-reproduktory/srs-xb23

https://www.sony.cz/electronics/bezdratove-reproduktory/srs-xb33

https://www.sony.cz/electronics/bezdratove-reproduktory/srs-xb43

O dalších novinkách od společnosti Sony se dozvíte na: http://presscentre.sony.eu/

[1] Režim LIVE SOUND je k dispozici pouze u modelů XB43 a XB33

[2] U modelů XB33 a XB23 byly prováděny rozsáhlé nárazové testy

[3] U modelů XB33 a XB23 byly prováděny rozsáhlé nárazové testy

[4] Pouze XB33 a XB23

[5] Deformace a poškození vzniklé v důsledku upuštění reproduktorů nebo jejich vystavení mechanickému nárazu může způsobit zhoršení jejich odolnosti proti prachu a vodě.

[6] Pouze modely XB43 a XB33

[7] Osvětlení výškového reproduktoru je k dispozici pouze u modelu XB43

[8] Aplikace Fiestable je k dispozici pouze pro modely XB43 a XB33

[9] Dostupné na Google Play a App Store

[10] Dostupné na Google Play a App Store

[11] Kompatibilní pouze mezi SRS-XB43, SRS-XB33, SRS-XB23

[12] Výdrž baterie až 24 hodin (režim STAMINA/osvětlení vypnuté) pouze u modelů XB43/XB33. Výdrž baterie modelu XB23 je až 12 hodin (v režimu STAMINA). Skutečná výdrž se může od uvedené výdrže lišit v závislosti na hlasitosti, skladbách, okolní teplotě a podmínkách, v nichž je reproduktor používán.

[13] K dispozici pouze pro XB43 a XB33

[14] Funkce NFC je k dispozici pouze u modelů XB43 a XB33

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na:http://www.sony.net/