Sledovat Sony Česká republika

Vyhlášení nejlepších jednotlivých snímků soutěže Sony World Photography Awards 2018

Tisková zpráva   •   Bře 20, 2018 14:20 CET

Dnes budou vyhlášeni vítězové 10 kategorií otevřené soutěže a všech 63 národních cen

Velká rozmanitost žánrů a témat u celkových vítězů

Snímky jsou k dispozici na worldphoto.org/press

20. března 2018: Dnes budou vyhlášeni vítězové otevřené soutěže a národních cen soutěže Sony World Photography Awards 2018, kteří byli vybráni ze stovek tisíc přihlášených fotografií z celého světa.

10 vítězných snímků v kategoriích otevřené soutěže bylo vybráno odbornou porotou jako nejlepší jednotlivé fotografie světa a vítězné fotografie soutěže o národní ceny byly vybrány jako nejsilnější jednotlivé snímky vyfotografované místními fotografy z téměř 70 zemí. Vítězná díla a jejich autoři jsou skutečně mezinárodní, snímky totiž pocházejí z Austrálie, Argentiny, Kambodži, Číny, Keni, Saudské Arábie a z dalších zemí.

Ani témata jednotlivých fotografií nemohla být více rozmanitá. Fotografové si jako inspiraci pro svá díla vybírali nejrůznější úchvatné krajiny, osobní portréty, dojemná setkání či sportovní okamžiky.

Předsedkyně poroty, Zelda Cheatleová, uvedla: „Posuzování otevřené soutěže a národních cen mi umožnilo objevit vysoce hodnotná a velmi zajímavá mezinárodní díla. Při výběru vítězů jsme dbali na to, aby každý ze snímků měl v sobě něco zvláštního – ať už se jednalo o kompozici, dopad, technické provedení, vyobrazení unikátní události či nový způsob, jak přinášet informace. A každý z vítězů musí být kromě všeho ostatního také výjimečným fotografem.”

Všichni vítězové jednotlivých kategorií otevřené soutěže a národních cen získají nejnovější digitální fotografické vybavení od společnosti Sony. Kromě toho budou vítězné práce uveřejněny v ročence soutěže pro rok 2018 a představeny na výstavě Sony World Photography Awards Exhibition v Londýně ve dnech 20. dubna – 6. května.

Vítězové kategorií otevřené soutěže se dále utkají o cenu pro nejlepšího fotografa roku otevřené soutěže (Open Photographer of the Year), který získá $5 000 (USD). Jméno tohoto fotografa bude vyhlášeno společně s vítězi jednotlivých kategorií profesionální soutěže 19. dubna v Londýně.

Soutěž Sony World Photography Awards, kterou pořádá Světová fotografická organizace (World Photography Organisation), je jednou z nejrozmanitějších fotografických soutěží. Do 11. ročníku byl přihlášen rekordní počet fotografií z více než 200 zemí a regionů. Ty představují některé z nejlepších fotografií současnosti zachycených v minulém roce.

Vítězové kategorií otevřené soutěže

Fotografové z celého světa se mohou přihlásit do jedné z 10 kategorií. Porota přitom hledá nejlepší jednotlivé snímky, které vyhovují zadání jednotlivých kategorií. Mnozí z těch, kteří zvítězili, nejsou profesionálními fotografy, o to víc je jejich úspěch pozoruhodný.

Vítězi kategorií otevřené soutěže jsou:

● Architektura: Andreas Pohl z Německa se snímkem The Man and the Mysterious Tower

● Kultura: Panos Skordas z Řecka se snímkem Young Minotaur

● Upravené: Klaus Lenzen z Německa se snímkem Every Breath you Take

● Krajina a příroda: Veselin Atanasov z Bulgarska se snímkem Early Autumn

● Pohyb: Fajar Kristianto z Indonésie se snímkem The Highest Platform

● Portrét: Nick Dolding z Británie se snímkem Emile

● Zátiší: Richard Frishman z USA se snímkem Sunday Buffet at Jerry Mikeska's BBQ; Columbus, Texas 2017

● Streetová fotografie: Manuel Armenis z Německa se snímkem Old Friends

● Cestování: Mikkel Beiter z Dánska se snímkem Shapes of Lofoten

● Divoká příroda: Justuna Zduńczyk z Polska se snímkem An Unexpected Meeting

Vítězové národní ceny

Program National Awards, který běží v 70 zemích, se pokouší rozpoznat a odměňovat nejlepší jednotlivé snímky vytvořené lokálními fotografy. Všechna jména 63 vítězů národních cen naleznete na:https://www.worldphoto.org/2018-national-awards

Společnost Sony je vedoucí výrobce produktů na poli audio, video, her, komunikace, klíčovacích zařízení a informačních technologií jak pro spotřebitele, tak i pro profesionální trh. Společnost Sony zastává díky svému podnikání v hudebním a zobrazovacím průmyslu, v odvětví počítačové zábavy a online služeb unikátní pozici světového jedničky elektronického a zábavního průmyslu. Sony zaznamenala ve fiskálním roce končícím k 31.3.2018 úhrnné roční prodeje ve výši přibližně 77 miliard USD. Globální webová stránka společnosti Sony: http://www.sony.net/

Přiložené soubory

Dokument Word